poškodba na nosilcu za kolesa

kajn

Guru
5. okt 2007
2.605
1.407
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa,
na morju mi je na parkirišču nekdo zapel za nosilec za kolesa na kljuki. Nosilec je sila zavrtela v avto, kjer je manjša poškodba na odbijaču (malo udrt in počen)
Največ poškodb je pa na samem nosilcu. Odtrgal je levo luč in malo pokrivilo nosilec za luč. Bolj je težava, da se sedaj prtljažnik lahko vertikalo premika za ene 5 cm. Drugi problem je pa da se sistem tirnic ( za odpiranje prtljažnih vrat) bolj težko premika. Še vedno deluje, vendar ni tako tekoče ampak moraš delati s silo. Kot da je celotno konstrukcijo malo skrivilo.
Kaj sedaj lahko pričakujem na cenitvi škode? Za avto mi je jasno, da se bo menjal odbijač. Bolj me zanima za prtljažnik in kljuko.... Tega modela ni več v prodaji, ne vem kako je sploh s servisom tukaj... Firma Atera. Če priznajo totalko (na nosilcu), ali dobim nov model? Pa ali je sam sistem mi "olupil" kljuko.... da je sedaj "luft...

Kaj lahko pričakujem pri cenilcu? Koliko časa bo to trajalo, da se uredi?

PS: Imam izpolnjeno EU poročilo, kjer je priznana krivda voznika, pa oba sva pri isti zavarovalnici (Sava)


Hvala za odgovore
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.386
324
83
sledim
kar se tiče vertikale, se premika na bunki kljuke? večina prtljažnikov ima za nastavit silo, s katero "drži" kljuko, ponavadi kot nastavitveni vijak pod ročico prtljažnika
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.605
1.407
113
Iskajoč brata
Gre se za tale model, samo prejšnja verzija:


Tako da tukaj rihtam tole s tem "ročajem" in imam pomoje do konca zapeto... Lahko da je tudi tudi ta mehanizem nesreče mapo razrahljala...