Počelo je

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
ksz...


Kje lahko najamem kakšen ovinek, da bom kasiral, če policaji niso sposobni.
bonk.gif


V enem vikendu ziher naredim 10k€.
hysterical-1.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
jekleni dober odgovor.
zmaga.gif
Sedaj si me pa dobil. No, Mr je mogoče domačin in bolje vidi situacijo. Ampak tam je ravnina. DOOOOOOLGA ravnina (lahko se je pa zgodilo takoj, ko prideš čez most). Iz tega hočem reči, da naslednjič ko boste zavijali, 2x poglejte. In ne, mulc nima kaj tiščati po cesti, tako kot mamica nima kaj početi sredi ceste.

Ko se jaz zaletim v mamico bo kriva moja hitrost (pa naj bo ta 50 70 al pa 130), ki ni bila po omejitvah (po omejitvah al ne, označen bom za divjaka) in ne to, da mamica nima kaj delat sredi ceste.

Ne, povprečnemu dinamiku je treba razmišljat o mamici sredi ceste, ma ko se bo kaj zgodilo, ne bo krivo tole, da je bila sredi ceste. Vsak bo rekel, če bi pripeljal počasneje jo nebi zadel. Noben ne reče, da nima kaj iskati sredi ceste. To je men ves srž problema. In ja, če se zavija levo in seka nasprotni vozeči pas se je treba prepričat, če je varno. Še 1x opomnik. Ni bilo zahrbtno ampak je bila ravnina. Pri 150km/h prevoziš v 1s dobrih 40m.

OK, dobil si me.

Dejva kar zaključit. Mulc je bil čisto prehiter in je šel čez vse meje. Prav maš.

Mogoče izluščiš tisto bistvo današnjega preživetja v katastrofalni vozni kulturi slovenskega naroda.
smile-1.gif


jtfc pejt na to ravnino. Tam jih zih velik potera navzdol. Al pa iz Kalc prot Planini. Tam tut poterajo. Mam še jaz en posnetek, ko sta dva mal mimo priletela. Pa tam sem se jaz potem vključeval ne z mislijo, da nima noben da se vozi več kot 90. Ampak sem še rikvercal, da sem videl več ceste proti Kalcam. Je treba poskrbet za svojo rit, ker norci so bili, so in bodo vedno.

EDIT:

Evo.
smirk-1.gif


Dva prej nisem uhitel. Sta bila še za odtenek hitrejša. Pa če sem pravi videl, je mel eden kamerco na glavi. Mogoče bomo še deležni tega.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Še ena pametna ja... ni druge razlike med 150 in 50 kakor manjše posledice... kaj pa možnost brez posledic v tem primeru? Če bi se peljal 50, bi "slepi ata" že zdavnaj zapustil glavno cesto.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Če bi se peljal 50, bi "slepi ata" že zdavnaj zapustil glavno cesto.
Ok, še ena neumna. Če bi peljal 250, bi bil že zdavnaj mimo.

Sem vesel, da imamo na Alterju še enega svetnika v prometu več.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz...

Fantje nesreče so in nesreče se bodo dogajale, ali zaradi "neumnosti" enega ali drugega. Kaj bi če bi je malo mimo govoriti, ker mogoče če bi pa 250 v tem primeru peljal, bi pa nadzor izgubil in se razbil tam vse naokoli, lahko bi 50 km/h peljal pa bi en pacient z avtom od zadaj 150 km/h pripeljal in bi ga snel. Ne vem, tudi jest sem sicer v osebnem avtu vozil po predpisi, ustavil na križišču zaradi prednostne ceste, zadaj se mi je pa zakantal tip ki je zaspal za volanom, po mnenju policije cca. 80-90km/h direktiva...no in če bi jest 10km/h prej hitreje peljal, se nebi to zgodilo.....hočem povedat, da nikoli ne veš, kaj je prav, kaj ni, in kaj te lahko doleti. Res da je pri prehitri vožnji več možnosti za nesrečo, kar pa še ne pomeni da če pa voziš po omejitvah pa ni možnosti za nesrečo oz. ni smrtna. Tudi sam se zavedam takšnih stvari, ko se vozim v avtu, pa priznam da ne vozim vedno po omejitvah, se pa tudi ne izživljam do neba....pač motoristi hitreje dosežete hitrost, višja je in glede na to da je motor manjši se ga tudi kasneje vidi. Res pa da ogromno ljudi ne gleda ogledal, kar je bolano, in sem mnenja da morate motoristi obvezno voziti z dolgo lučjo, ker ste res bolj opazni, tudi če nasproti mene pride motorist z dolgo lučjo, ga čisto razumem, in ne blendam ipd. Se je tudi že meni zgodilo ko sem zavijal na glavno cesto, pogledam, levo,desno,levo,desno, in še enkrat levo s tem za sem že šel malo naprej in prileti kamikaza iz neke ravnine da sem se skor posral.....pa nisem čorav da ga nebi videl, ampak v tisti sekundi ko gledaš levo desno in nekdo prileti z motorjem (z avtom na kakšni lokalni ceste težje dosežeš zelo hitro, zelo visoko hitrost), ni šans da ga vidiš, sam sem tega s končkom uča, tolk da sem zabremzal in v stotinki je bil mimo, pa kekec kot kaže ni predvideval da je tam priključek na cesto in bi lahko zmanjšal hitrost. In v takšnih primerih se potem razglablja na forumih, dejstvo je da" tastar" 10000% ni gledal motorista in si rekel, zdej ga pa bom ker goni ko zmešan, ter dal gas da ga je spravil v smrt, tako da razglabljati kaj in kako ne pride nikamor.
 
Nazadnje urejeno:

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Vsekakor velika škoda za ta dva motorista, ampak žal glede na spremljanje vožnje v soboto in nedeljo mimo nas, je še dobro da sta žal samo dva mrtva. Stara cesta odsek nekje med Ljubljano in Logatcem...mimo hiše so se najdli junaki, ki so sigurno mimo leteli krepko čez 200kmh na omejitev 90kmh. Vem kaj pomeni hitrost, imel sam dve nesreči z motorjem zato ga tudi nimam več. Sem imel velikansko srečo enkrat ob čelnem trku z avtom, ampak življenje je rešila vsekakor čelada drugače bi bil na licu mesta mrtev, zato ne rabim kakšnih bedastih replayev.. 200kmh na 90kmh stara cesta, hladen asfalt..pa jebemu sunce a je treba tega??
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Morda še lahko navedeš razlog za svoji nesreči?
Vsa sreča, da si živ in nam boš lahko opisal te izkušnje.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Prvič mi je kolesar zaprl pot, hitrost je bila vsekakor majhna pa vseeno meni razen malo podrsanja nič on zlomljeno golenico...

Druga ko sem šel pa čelno sem bi pa sam kriv, ker sem gledal stran, cesta je bila dokaj ozka hitrost tudi ne velika pa vseeno sem letel v vetrobransko steklo
smile-1.gif


Moram pa reči da v rešilcu se lahko še bolj poškoduješ, ker tako kot oni vozijo..jao jao..te iz ležišča premetava levo desno kot da vozijo krompir
smile-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Snecer:

Motorno kolo pa si v večji meri nekateri kupujejo zaradi objestnosti, da se potem hvalijo kako so vozili po kolenu, radirali gumo in polagali po ovinkih, dirkali po gozdovih in še kje.
Tako ne gre le za prevozno sredstvo, ampak sredstvo za objestnost.

Ter ubijalsko orožje, ki je v večini primeru hvala bogu za njih in ne za druge...razen pred leti v Kranju ko je motorist priletel v avto 2 penzionistov, ubil sem in še voznika, sopotnica mislim preživela.

V 99% motoristi nimajo glave na pravem mestu. Če 99% avtomobilistov kao vozi po CPP +-10/20%...jih 99% motoristov ne vozi.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Če bi se peljal 50, bi "slepi ata" že zdavnaj zapustil glavno cesto.
Ok, še ena neumna. Če bi peljal 250, bi bil že zdavnaj mimo.

Sem vesel, da imamo na Alterju še enega svetnika v prometu več.

467716-post_slo.gif


pravi odgovor za agresivca, objestneža...
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se ne bi strinja s tvojo statistično ugotovitvijo.

Sedi v avto in vodi zmerno, normalno, boš takoj priča nestrpnim voznikom, ki bi te na vsak način hoteli prehiteti, vožnjo za ritjo itd.

Moji kolegi motoristi vozijo v mejah omejitev.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
...razen pred leti v Kranju ko je motorist priletel v avto 2 penzionistov, ubil sem in še voznika, sopotnica mislim preživela.

Sem jima (hašišarjema na motorju) peljal nasproti in na žalost od blizu pogledal marmelado (ki je imela prednost). Še sedaj dobim kurjo polt ko se spomnim. Enemu je čelada in jakna še malo držala približno obliko skupaj, od drugega je ostal pa samo bolj ali manj razmetan kup mesa.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ravno nekaj iščem in mi pride tale star posnetek pred oči. Pa ga bom zalepil.

Me dohiti motorist in se mu stisnem na desni rob cestišča. Z mislijo, glej ni panike, prehiti me. No, ni se zgodilo. Prov, očitno mu ni, da bi me prehitel, mu je moja hitrost dovolj. Potem pa šok. On izbere bolj adrenalinsko prehitevanje, katero bi se lahko končalo z masakrom. To je najbrž naredil, ker je opazil kamerco na strehi. Če bi to naredil na ravnini, nebi bilo to to.
smirk-1.gif
Se kdo prepozna? Je pa fant najbrž iz okolice Bled - Bohinj. Ja, tudi jaz se nisem vozil 90, če to kaj pripomore k temu adrenalinskemu prehitevanju.

 
I

Izbrisan uporabnik #488

Noro, sploh ob predpostavki, da ti nisi vozil počasi.

Bi morali imeti v Sloveniji akcijo, da se montirajo kamere in posnamejo takšni idioti.

Tip v kavbojkah, zadnjih smerokazov ne vidim, ne vem kateri motor je to, SS neki, klasična sneta sekira, lokalec, ki "pozna" cesto.





 
Nazadnje uredil moderator:

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.263
791
113
Motoristi, enostavno ste šibkejši v prometu, zato za vas velja še večja previdnost kot za ostale. Enako velja za pešče, kolesarje, quadarje, mamice z vozičkom,... s to predpostavko moraš it na cesto. Tud mene v avtu je bolj strah kamionarjev, saj vem, da če ga nabašem sm mortales in tle ne pomaga noben izgovor o soncu, neprilagojeni hitrosti,....

lp
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ja,počelo je ,zopet boste padali po cestah ,nič krivi krivi bodo drugi .Vas že vidim pa prehitevanje če ne gre drugače po desni ,kak vas je volja .MI drugi vozniki pa naj pazimo na vas .Če bi vsi vozili kolko tolko po predpisih bi bilo trčenj sigurno manj .Kot so že eni napisali da SLOVENCI NIMAMO KULTURE VOŽNJE --DRŽI !! Dragi motoristi pamet v roke PAZIM NA VAS KO VAS VIDIM NA CESTI NEGLEDE KAKO VOZITE !! PA SREČNO VOŽNJO VAM ŽELIM KJERKOLI BOSTE !!1
zmaga.gif


pozdrav.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Kakoli bomo pametovali........kot je že en pred mano omenil, nesreče so se dogajale in nesreče se dogajajo in nesreče se bojo dogajale....... ponavadi je krivec neprilagojena hitrost, ker če se nebi "divjalo" oz če bi prilagodili hitrost razmeram bi se v vsakem trenutku dalo izognit nesreči.......ampak, ko imaš toliko "norcev" na cesti se lahko nesreče dogajajo tudi pri 5km/h, ampak pri takšni hitrosti mogoče nebo nobene smrtne žrtve....... Tak, da bolše da jaz enga napičim pri 200km/h ko pa mene en tovornjak zajaha pri 50
evil.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
ja,počelo je ,zopet boste padali po cestah ,nič krivi krivi bodo drugi .Vas že vidim pa prehitevanje če ne gre drugače po desni ,kak vas je volja .MI drugi vozniki pa naj pazimo na vas .Če bi vsi vozili kolko tolko po predpisih bi bilo trčenj sigurno manj .Kot so že eni napisali da SLOVENCI NIMAMO KULTURE VOŽNJE --DRŽI !! Dragi motoristi pamet v roke PAZIM NA VAS KO VAS VIDIM NA CESTI NEGLEDE KAKO VOZITE !! PA SREČNO VOŽNJO VAM ŽELIM KJERKOLI BOSTE !!1
zmaga.gif


pozdrav.gif

467716-post_slo.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Kakoli bomo pametovali........kot je že en pred mano omenil, nesreče so se dogajale in nesreče se dogajajo in nesreče se bojo dogajale....... ponavadi je krivec neprilagojena hitrost, ker če se nebi "divjalo" oz če bi prilagodili hitrost razmeram bi se v vsakem trenutku dalo izognit nesreči.......ampak, ko imaš toliko "norcev" na cesti se lahko nesreče dogajajo tudi pri 5km/h, ampak pri takšni hitrosti mogoče nebo nobene smrtne žrtve....... Tak, da bolše da jaz enga napičim pri 200km/h ko pa mene en tovornjak zajaha pri 50
evil.gif
To ni res.

Voziti je treba tako, da si sposoben popraviti tudi napake drugih - se dogaja. Sam načeloma nimam nič proti motoristom, lepo se jim umaknem na desni rob, itak bo šel prej ko slej naprej. Se mi je pa že zgodilo, 30 m od doma, da sem motorista spregledal in ga izsilil - sem zavrl, ampak sem mu še vseeno zaprl del poti. Ker je motor vozila normalna oseba, ki je šla v naselju 50 km/h, je motorist brez težev zmanjšal in me obvozil, deležen sem bil samo (upravičeno) jeznega pogleda in to je to.