Svetlana Makarovič in Prešernova nagrada

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
včeraj dober intervju. Še je nekaj zdravih ljudi v kulturi.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Kaj pa je z medijem narobe? Namensko sestavljene in zlepljene novice, zavite v celofan, govorijo kako drugace od tistih brez celofana?
Lej nihce vec rozicam ne verjame. Dusa je enako grda in temna, kot na drugi strani.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kaj pa je z medijem narobe? Namensko sestavljene in zlepljene novice, zavite v celofan, govorijo kako drugace od tistih brez celofana?
Lej nihce vec rozicam ne verjame. Dusa je enako grda in temna, kot na drugi strani.
Mi2 bova težko prišla skupaj. Ti imaš za kulturo limanje linkov iz fanatičnega medija, v katerem nastopa odstavljeni min. za kulturo (in tudi fanatično hvaljenje le teh), jaz pa udeležbo na koncertih, gledališču, operi itd.

V tvojem sporočilu namigovano politiko pa se ne bom spuščal. :)

Torej, kdaj si bil nazadnje v gledališču? Če sploh? Samo po pravici povej. He he.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Mi2 bova težko prišla skupaj. Ti imaš za kulturo limanje linkov iz fanatičnega medija, v katerem nastopa odstavljeni min. za kulturo (in tudi fanatično hvaljenje le teh), jaz pa udeležbo na koncertih, gledališču, operi itd.

V tvojem sporočilu namigovano politiko pa se ne bom spuščal. :)

Torej, kdaj si bil nazadnje v gledališču? Če sploh? Samo po pravici povej. He he.
Pa ravno to ti razlagam, da so linki "fanatičnega" medija čisto enaki linkov tvojega medija, ki jih samo olepša, povedo pa enako oz. enako popljuvajo drugo stran, nobene razlike ni.
Ne hodim v gledališče, bi pa šel na kak koncert kakega skladatelja tipa jablonsky, zimmer ipd...opera me ne zanima, ne verjamem v nek namišljen prestiž, kar fura večina mlajših tam. Sem pa v oslovskih letih delal v eni gledališki kavarni, ti ti. igralci navadni pijanci, so imeli kar odprte račune tam, zjutraj pa samo žganje :valjamse: Kultura na višku :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Kultura. Gledališče.
9551-portal-slika--kurba.jpg
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Izvčleček citata:
Ne hodim v gledališče, bi pa šel na kak koncert kakega skladatelja tipa jablonsky, zimmer ipd...opera me ne zanima, ne verjamem v nek namišljen prestiž,
Če samo pomislim, kdo in kaj je o meni napisal v izvornem sporočilu? Bom odkrito priznal, da je bilo tisto zelo primitivno, seveda, po mojem mnenju. Zelo nizko. Le kje si se vzel?
Tak način komunikacije je meni tuj. Upam, da razumeš, če na to temo ne bom več tipkal s tabo. :)
 
  • Haha
Reactions: Matey

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Je prišla tomiĆka v koprsko gledališče vprašat če rabijo igralce....
Pa so jo vprašali če je že kdaj na odru bila....
Pa tomiĆka vsa vesela hitro pove da je bila večkrat na odru ko do so doma v Bosni fasado delali....
Violeta Tomić (1963), e gledališka igralka, TV voditeljica in politična aktivistka. Diplomirala je na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo leta 1985 z vlogo Jacinte v drami Ivana Cankarja Pohujšanje v dolini šentflorjanski v režiji Barbare Hieng, za katero je dobila študentsko Severjevo nagrado. Pozneje je sledilo še več drugih nagrad.
Med drugim je sodelovala z režiserjem Draganom Živadinovom kot članica Gledališča sester Scipion Nasice, med letoma 1987 do 2001 pa je bila zaposlena v Mestnem gledališču ljubljanskem.

Poznavalec pa je seveda povedal svojo resnico.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Če samo pomislim, kdo in kaj je o meni napisal v izvornem sporočilu? Bom odkrito priznal, da je bilo tisto zelo primitivno, seveda, po mojem mnenju. Zelo nizko. Le kje si se vzel?
Tak način komunikacije je meni tuj. Upam, da razumeš, če na to temo ne bom več tipkal s tabo. :)
Ne vem, kdo je o tebi pisal v izvornem sporočilu. Sam sem postal video v #353 in omenil šefa prireditve, ti pa si začel z napadom na Simonitija.

Torej ti si začel, potem še omenil, da levega ne poznaš (pa tak kulturnik, ki obiskuje torej opero in balet), ne pozna pa levega v videu.

Mossero ti replya: "Se pravi si komentiral osebnost Simonitija, ne da bi sploh poslušal, kaj je imel o tem povedati Muhovič? Čestitke za najbolj prazen komentar v temi." ti pa njemu nazaj: "Čudna tale tvoja logika." :valjamse:

Prav je, tudi sam bom nehal pisat, ker tole je pa višek :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Vodeb pravi, da urške ni blo, ker pač ne bi bla najlepša tam, zdaj je gabrova najlepša :evil:

 
  • Haha
Reactions: Matey

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Je prišla tomiĆka v koprsko gledališče vprašat če rabijo igralce....
Pa so jo vprašali če je že kdaj na odru bila....
Pa tomiĆka vsa vesela hitro pove da je bila večkrat na odru ko do so doma v Bosni fasado delali....
Ne vem ali je ta zadeva ponarodela glede Kopra, je pa big fail basen (odra in fasade), glede da je kot otrok prisla domov v Slo v mamin konc. Razlogi so bili pa zelo zivljenski.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Torej ti si začel, potem še omenil, da levega ne poznaš (pa tak kulturnik, ki obiskuje torej opero in balet), ne pozna pa levega v videu.
Pošteno povej ali si za Muhoviča že prej slišal, glede na to, da je vrhunski strokovnjak o teoriji likovne umetnosti - to da je tudi slikar se bolj malo poudarja, čeprav slika kar podobno "duhamorno" kot gori malo višje ocenjevani Gvardjančič, ki ima za sabo zelo tragične življenske zgodbe.

Jaz priznam, da sem zanj slišal prvič letos pred podelitvami PN, pa se nimam glih za kulturnega ignoranta.

Jožef Muhovič (7).JPG


Jožef Muhovič - razstava v Galeriji Domžale.

portret-2.jpg


Herman Gvardjančič - galerija Miha Maleš - Medobčinski muzej Kamnik
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Kulturnik, ki ima v Sloveiji prestižno kulturno nagrado leta 1847:

"Slep je, kdor se s petjam vkvarja,
Kranjec moj mu osle kaže;
pevcu vedno sreča laže,
on živi, umrje brez dnarja."