Svetlana Makarovič in Prešernova nagrada

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
ko postaneš pustni hit...

ezgif-2-479f71996a.thumb.gif.0738283455e1171198dbac02d958147f.gif
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.654
113
A to je ta rupnik ki naj bi nune posiljeval?
30 let spolnih zlorab. Ta pa je pravi spolni predator. Lahko bi ga poimenovali kar slovenski Epstein.

 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
In vsi, ki so šli z njim so se rešili njegove smrtne roke!
Je pedofilija manjši greh?
Je izkoriščanje žensk kot sexualni objekt v imenu kulture in umetnosti sprejemljivo?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.986
113
Da se nekdo po 30 letih oglasi da jo je nekdo 10 let posiljeval. Glej jaz tega pač ne kupim.

Lahko bi pa končno RKC pustila da si župniki uradno sprostijo testise, ker vemo, da psiha proti naravi pač ne more nič. Lahko se prepričuješ koliko hočeš, vendar če nisi kastriran se prostata enostavno napolni do te mere da se ti vtrga in pač nekaj narediš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Da se nekdo po 30 letih oglasi da jo je nekdo 10 let posiljeval. Glej jaz tega pač ne kupim.

Lahko bi pa končno RKC pustila da si župniki uradno sprostijo testise, ker vemo, da psiha proti naravi pač ne more nič. Lahko se prepričuješ koliko hočeš, vendar če nisi kastriran se prostata enostavno napolni do te mere da se ti vtrga in pač nekaj narediš.

Vera mora bit močnejša od narave. Ravno to je bistvo tega odpovedovanja.

čeprav mi ni in ni jasno kako bi lahko en dedc to zdržal. kako vsi ostali zdržijo.

Pa sej ne vem, če gre za posilstva, bolj gre za zlorabe pomoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da se nekdo po 30 letih oglasi da jo je nekdo 10 let posiljeval. Glej jaz tega pač ne kupim.

Lahko bi pa končno RKC pustila da si župniki uradno sprostijo testise, ker vemo, da psiha proti naravi pač ne more nič. Lahko se prepričuješ koliko hočeš, vendar če nisi kastriran se prostata enostavno napolni do te mere da se ti vtrga in pač nekaj narediš.
Saj jim ročne spretnosti niso prepovedane. :fredi:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113

iz članka :
"Glede na naravo prejetih pritožb bi bilo po njegovih navedbah mogoče izključiti, da bi bilo Rupnikovo ravnanje kaznivo pred italijanskimi pravosodnimi organi. So pa njegova ravnanja pomembna s kanonskega vidika in v povezavi z njegovim verskim in duhovniškim življenjem ter odgovornostjo."

Torej kolikor razumem članek, se ni prekršil zoper civilno pravo - torej ni bilo posilstev, ti so namreč po civilnem pravu kazniva.
Prekršil je le kanonsko pravo, s tem da ni bil ravno vzgleden celibatar, pa še greh, pri katerem je sam sodeloval je odpustil grešnici, kar nebi smel. :) . .
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Vera mora bit močnejša od narave. Ravno to je bistvo tega odpovedovanja.

čeprav mi ni in ni jasno kako bi lahko en dedc to zdržal. kako vsi ostali zdržijo.

Pa sej ne vem, če gre za posilstva, bolj gre za zlorabe pomoje.
Pomoje se je nekomu v Vatikanu moral nekaj zamerit, pa ga hočejo sedaj shebat.
Ali pa bi kdo drug rad prevzel njegov biznis.

Zloraba hehe, saj je ena prijavljiteljica povedala, da je bila zlorabljena, ker ji je rekel, da bo tudi njej pasalo, ona pa je potem vsa blažena popustila. In se je zdej po 30-tih letih spomnila, da ga je za prijavit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sajkek

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Pomoje se je nekomu v Vatikanu moral nekaj zamerit, pa ga hočejo sedaj shebat.
Ali pa bi kdo drug rad prevzel njegov biznis.

Zloraba hehe, saj je ena prijavljiteljica povedala, da je bila zlorabljena, ker ji je rekel, da bo tudi njej pasalo, ona pa je potem vsa blažena popustila. In se je zdej po 30-tih letih spomnila, da ga je za prijavit.

ja verjetno je res ze za v odpis...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
"Kot so danes sporočili iz KPK, je komisija v predhodnem preizkusu ugotovila, da zadevo že obravnava urad za nadzor proračuna, ki je primarno pristojen inšpekcijski organ za nadzor zakonitosti izplačil iz proračuna, zato ločenega postopka KPK ni uvedel. Dodali so, da navedbe iz prijave tudi ne dajejo podlage za utemeljen sum kršitve iz lastnih pristojnosti.

Ker pa je KPK ugotovil, da iz zadeve izhajajo tudi razlogi za sum storitve kaznivega dejanja izplačila brez pravne podlage in s tem oškodovanje proračuna ministrstva za kulturo, za katerega se storilec preganja po uradni dolžnosti, je primer v preučitev oziroma nadaljnjo obravnavo KPK odstopil policiji, so še sporočili."