Počelo je

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Važno, da je sedaj že sonce krivec. Dajmo še mamo naravo na sodišče... če je nizko sonce in ne vidiš, potem upočasniš ali ne? Ali se pelješ še hitreje, da prehitiš... ne vem kaj ob slabi vidljivosti.

PS: kje pa piše, da je ata slep? Ali slaboviden? To so domišljene olajševalne okoliščine, da greste lažje zopet noreti po cesti?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
ksz
Očitno je od leta 1885, ko bi naj Gottlieb Daimler naredil prvo motorno kolo, minilo premalo časa, da bi Darwinova teorija delovala....
Preden spet kak ghibli ponori; ja, sem posestnik kategorije A (prosto po najedniku).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Važno, da je sedaj že sonce krivec. Dajmo še mamo naravo na sodišče... če je nizko sonce in ne vidiš, potem upočasniš ali ne? Ali se pelješ še hitreje, da prehitiš... ne vem kaj ob slabi vidljivosti.

PS: kje pa piše, da je ata slep? Ali slaboviden? To so domišljene olajševalne okoliščine, da greste lažje zopet noreti po cesti?

Pogovarjamo se o možnih vzrokih. Tako je padla prva domneva, da je SS motor vozil preko 90km/h (zgornji limit). Pri takšni brzini so verjetno posledice po trku enake kot pri 110+.

Jaz sem pač izpostavil verjetno okoliščino, da je šofer avtomobila domačin, ki bi lahko vozil na "pamet" in bil premalo pozoren na kakšno lučko, ki se približuje.
Je pa čisto možno, da je bil "ata" slep in da so mu šenkali izpit.

V zadevi bo zagotovo neka sokrivda, kakšen % pa bo pokazala preiskava.

Mi pa lahko tukaj ugibamo morebitne vzroke.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Snecer se strinjam s tabo. Moj komentar pa je letel na tole:
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
In nesreča se ni zgodila zaradi neprilagojene hitrosti. Vzrok nesreče je bilo nizko sonce in slep ata. To je bil vzrok. Posledica hitrosti je bila pa smrt mulca.
Tukaj ne vidim domnev ampak v bistvu ... sodbo? odločitev? razsvetljenje?
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
To so domišljene olajševalne okoliščine, da greste lažje zopet noreti po cesti?

Zakaj je treba tako razmišljat? Tisti mulc bi bil lahko še živ. Ampak ne, on je motorist, motoristi so itak vsi bedaki, tudi enega pametnega ne najdemo med njimi, ane.
crazy1.gif
Ma kljub temu bo udarec tako neroden, da bo ostal paraplegik. Viš, če bi se tvoj mulc pripeljal pa še 10km/h počasneje, pa nebi bil paraplegik.

Mojo besedo slep, zamenjaj s spregledal. Bo bolje razumljivo. Pač človeku se reče, da je slep če nekaj spregleda ali ne vidi. Vsaj v večini primerov. Je pa res, da vsi vidimo, kljub temu, da smo označeni za slepe. Moral sem.
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se strinjam, potrebno je počakati na zaključek zadeve.

p.s.
verjetno je bil tudi mladenič domačin...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Nimam nobenih mulcev, poskusil jih bom pa dobro naučiti. Tudi nikjer nisem pisal, da so motoristi vedno krivi. Ampak v tej temi se zdi, kot da so vedno vsi drugi krivi. Navsezadnje sonce... mislim halo? Če ne vidiš greš počasneje.

Glede na to kar sedaj vem o tej nesreči tudi jaz domnevam, da je krivda deljena. Ampak ne med soncem in "slepim atom".

EDIT: nisem pa niti pisal, da so motoristi sami bedaki. Tudi nekaj mojih prijateljev je motoristov ampak kolikor sem jih jaz videl in se pogovarjal z njimi, se zavedajo svojih dejanj in vozijo po pameti (kolikor vem).
 
Nazadnje urejeno:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
ghibli tvoja titula se odlično izkaže tudi v tvojih postih. Nadvse ujemajoča in nadvse naprimerna. Od kod si sedaj potegnil, da sem jaz potencialni morilec? Iz tiste luknje, kjer se vi vozite kot, da ste sami na cesti?

@ales85...preberi pozorno kaj si napisal in premisli o tem. Globoko zelo globoko premisli mogoče dojameš kaj sem ti želel napisati. Če ti razmišljanje dela težave pa prosi nekoga neutralnega naj dešifrira tvoje pisanje
priden.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Nimam nobenih mulcev, poskusil jih bom pa dobro naučiti. Tudi nikjer nisem pisal, da so motoristi vedno krivi. Ampak v tej temi se zdi, kot da so vedno vsi drugi krivi. Navsezadnje sonce... mislim halo? Če ne vidiš greš počasneje.

Glede na to kar sedaj vem o tej nesreči tudi jaz domnevam, da je krivda deljena. Ampak ne med soncem in "slepim atom".

EDIT: nisem pa niti pisal, da so motoristi sami bedaki. Tudi nekaj mojih prijateljev je motoristov ampak kolikor sem jih jaz videl in se pogovarjal z njimi, se zavedajo svojih dejanj in vozijo po pameti (kolikor vem).

1.Seveda jih nimaš. Si sodeči po pisanju navaden aroganten mulo zad računalnikom.
2.Kje se iz te teme da prebrati "da so za vse drugi krivi" razen seveda iz tvojega pisanja da je motorist "seveda kriv" ker je motorist?
3.seveda si napisal sam na mal drugačen način.
4. upam da te bodo "prijatelji" motoristi prepoznali po pisanju in izločili iz kroga prijateljev.

5.
10.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
ksz
Očitno je od leta 1885, ko bi naj Gottlieb Daimler naredil prvo motorno kolo, minilo premalo časa, da bi Darwinova teorija delovala....
Preden spet kak ghibli ponori; ja, sem posestnik kategorije A (prosto po najedniku).

ghibli se vsaj ne skriva iza 200 različnih nickov
grims-1.gif

in pove naravnost tisto kar misli. ok?
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
No, vsaj priznaš. Hkrati, da tvoji odgovori nimajo neke pretirane teže.

seveda ne. ker jih ne pokapiraš. si pač omejen sam, da ti tega že od malega niso želeli povedati
priden.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
ksz
Očitno je od leta 1885, ko bi naj Gottlieb Daimler naredil prvo motorno kolo, minilo premalo časa, da bi Darwinova teorija delovala....
Preden spet kak ghibli ponori; ja, sem posestnik kategorije A (prosto po najedniku).

ghibli se vsaj ne skriva iza 200 različnih nickov
grims-1.gif

in pove naravnost tisto kar misli. ok?

A) Imam en nick. Nikoli, ampak res nikdar se nisem na Alter prijavil pod nobenih drugim nickom kot je tale zdaj. Majkemi.
B) Povedal sem dovolj naravnost; evolucijska teorija bo iz reprodukcijske verige izločila barbarske, nasilne, objestne motoristične norce. Ostali pa bomo tisti, ki nam ni vseeno in ne tiščimo kot pri norcih. Sicer ne vsi, shit happens, ampak statistično gledano nas bo več. Bo zdaj šlo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje se brezveze "prepirata", ker mladenič ne bo oživel na ta način.

Motorno kolo je danes lažje dostopno, že za dobrega jurja ga lahko dobiš. V Sloveniji je preko 40.000 motornih koles. Povečini so motorna kolesa daleč preveč zmogljiva in nad zmožnostmi šoferjev.

K temu še prištejemo objestno ravnanje določenih udeležencev in nesreča kar sama kliče.

Ne verjamem, da bi moto proga zmanjšala odstotek takšnih nesreč, ker pravemu divjaku steza ni dovolj, je premalo adrenalina in hoče cesto.

Še pred časom sem prejel nek svež youtube posnetek divjaka na lokaciji Vitanje-Sl.Konjice. Ghost rider pravi, pod komentar pa si je napisal, da bi šlo še hitreje.

In tu pa je razlika med avtomobilisti in motoristi.
Avto si kupiš, ker ga rabiš kot prevozno sredstvo, v izjemno malih primerih pa zaradi objestnosti (primarno).

Motorno kolo pa si v večji meri nekateri kupujejo zaradi objestnosti, da se potem hvalijo kako so vozili po kolenu, radirali gumo in polagali po ovinkih, dirkali po gozdovih in še kje.
Tako ne gre le za prevozno sredstvo, ampak sredstvo za objestnost.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Nimam nobenih mulcev, poskusil jih bom pa dobro naučiti. Tudi nikjer nisem pisal, da so motoristi vedno krivi. Ampak v tej temi se zdi, kot da so vedno vsi drugi krivi. Navsezadnje sonce... mislim halo? Če ne vidiš greš počasneje.

Glede na to kar sedaj vem o tej nesreči tudi jaz domnevam, da je krivda deljena. Ampak ne med soncem in "slepim atom".

EDIT: nisem pa niti pisal, da so motoristi sami bedaki. Tudi nekaj mojih prijateljev je motoristov ampak kolikor sem jih jaz videl in se pogovarjal z njimi, se zavedajo svojih dejanj in vozijo po pameti (kolikor vem).

A če bi šel počasneje, bi kaj bolje videl, nebi bilo nizkega sonca, čičo nebi zavijal? (Mejduš zvenim že ko sintič
bonk.gif
) Razlika je samo tale, da pri 150 prevoziš tolk in tolk m pri 50 pa ustrezno manj. Vse bi bilo isto, sam posledice bi bile manjše. Posledice! In ne zgleda kot, da so drugi krivi, samo lahko s svojo vožnjo prihranimo kakšno življenje in kar nekaj zvite pločevine. Dejstvo je, da norci na cestah bodo. 1x boš malo manj pozoren in te bo en tak bedak nabasal, ko se boš vključeval na prednostno cesto z mislijo, saj se več kot 50 ne sme pripeljati. Na nagrobniku ti bo pa pisao, imel sem prednost. Ma kaj ti pomaga, če ne poskrbiš za sebe. Kaj si je mislil starček ne bomo nikoli izvedeli in tudi ne bomo nikoli slišali druge plati zgodbe.

Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
http://www.primorske.si/getattachment/fccf3891-fff1-4971-96c2-2b427e6db81e/.aspx

Po moji domnevi, je v casu nesrece izza gricev v ozadju sijalo sonce in motorist je v vsem blescanju spregledal smernik avtomobila. Se pa na to ravnino spustis iz mosta preko reke Vipave in imas kilometer ravne ceste. Naselje lepo 50, konec omejitve, pol pa je stisnil po klancu navzdol v ravnino.

Ja ja, zdej pa vem. In potem se nadaljuje v levi in desni pregledni ovinek? Evo še ena možnost. Tako da, tisto sonce ni bilo tako nedolžno, to je dejstvo. Tam je ravnina predragi uporabniki. Nažalost se je pač vse lepo poklapalo in je. Sej če bi zavijal kdo drug, bi bil mogoče mulc še živ. Pa če bi mulc mal spoštoval nizko sonce in da je lahko na cesti karkoli, bi tudi najbrž ostal živ. Ampak še vedno se nagibam na čičota, kateremu ni nič svetilo v glavo in je na DOLGI ravnini spregledal motorista. Pa ne mi o kakih izstrelkih, ker tam je ravnina huuulalaaa.

Dajem samo primer drugačnega razmišljanja. Nekdo se v zahrbtnem ovinku prav po polžje vključuje. Itak je ovinek in si misli, da v ovinku nima kdo kaj noret. Ko se vključujem jaz, rahlo potegnem, ko se poravnam v smeri vožnje pa še vzratno ogledalo, da vidim, a bom normalno naprej pospeševal ali bo treba do konca gas, če bo izstrelek zadaj. Sam jaz se tega zavem, eni pa z mislijo, nima kaj tam se tako vozit.
bonk.gif
S tem načinom se težko preživi v današnjih časih. Mogoče je pa lahko sedaj ta čiča to doživel. Pa NE OPRAVIČUJEM motorista, kateri je pripeljal prehitro.

Ta se je tudi ustavil in ni pomislil na nič. Če bi se jaz zaletel, bi bila kriva moja neprilagojena hitrost in ne ovira na cesti katera NI označena. Tukaj bi prišel namesto mene motorist, se bi ustrašil, ubrisal po zavori in bi letel v ograjo. Un cepec bi odpeljal, sedaj pa dokaž, da je bil eden tam na cesti. Ja pajade, norel si, kaj pa drugega, če bi vozil s prilagojeno hitorstjo bi se ustavil, knede. Pišemo položnice. Sicer nisem motorist, ma v ovniku ne moreš nekaj spreminjat smeri, v kolikor je isto kot je bilo pri APN6.
grin1.gif



Sej to, da je imel 100m naprej placa da bi lahko šlepar obrnil, ne rabim omenjat. Jebela, spet sem že omenil.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Ce ne bi bil izstrelek, mislim da te nesrece ne bi bilo. Motorist ima pri manjsi brzini vec moznosti izogniti se, cica pa...klinc, tudi ce ne bi bil cica se zgodi. Sploh pa na taksni cesti, kjer ti izstrelek prleti od spredaj, lahko pa odzadaj... Ne vem no.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.507
840
113
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
...
Čist simple, se strinjam. Voziti moraš tako, kot da je za ovinkom mamica z vozičkom na sredi ceste. To je v današnjih časih moto, ker je za vse kriva hitrost. Ne pa da se nima mamica kaj sprehaja po sredi ceste, kjer ni njej prostor. Tega pa nobenga ne zanima.

No, končno dobil sliko nesreče. Mene je motilo tole sonce, pa tudi ne vem točen odsek. Ko ste omenili sama ravnina, se mi mogoče sedaj svita kje bi to lahko bilo. Evo, zame čisto deljena krivda. Un mulc ni videl avtomobila, da je umrl, ker ..... o tem bi lahko razpravljali. Nonotu pa ni svetilo sonce, pa je vseeno zavil z mislijo. Kaj boš ti mulc nekaj tišča tukaj, recimo.

Tej logiki je težko slediti, še posebej, ker ni primerno razmazana po celi temi, ampak je vse v eni objavi:

Mamica z otrokom nima kaj početi sredi ceste, ampak mulc pa ima kaj tiščati?

Ali obratno: povprečnemu dinamiku ni potrebno razmišljati o mamici za ovinkom, ampak nono pa mora pri zavijanju levo upoštevati tudi nizkoleteče projektile?