Počelo je

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.342
113
pa tipična:

"Jest bi mel motor." in seveda blendirani kmji,

sreča da je imel srečo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap, sreča da sta praktično ostala čitava, brez resnih poškodb.

Po moje je šlo za splet okoliščin, skratka vse je šlo narob tisti dan.

Križišče in cesta brez pravih oznak (desen ceste se ne vidi), motorist je očitno dobro poznal tisto cesto, kakor je razvidno iz teksta pa najbrž pred križiščem, ki ga je videl ni niti malo spustil plin, imel je še sopotnico, tako da bi lahko morda že zaradi tega malo bolj "pazil".
Pa še precej izkušen motorist očitno, ki bi kaj takega moral in mogel predvideti.

Na drugi strani pa "slepi" voznik, najbrž domačin, ki je vozil na pamet in se ni povsem prepričal, če je cesta prazna. Če bi zapeljal do vidne točke, bi motorist še vedno lahko obvozil.


----

Dejansko če dobro pogledaš video, je bila pa tudi manjša napaka motorista. Tamle na 16 sekundi je že videl odcep (križišče), res da z leve, vendar pa je namesto da bi spustil gas zaradi kriiščaž, še celo pospešil za hip (v 22 sekundi videa), potem pa zagledal avto.

Torej v križišče ni prihajal z zmanjšano hitrostjo, ampak je hotel celo pospeševati (se lepo sliši na posnetku).

Verjetno pa tudi ob zmanjšani brzini, recimo 60km/h ne bi mogel preprečiti.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.334
2.316
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
pa tipična:

"Jest bi mel motor." in seveda blendirani kmji,

sreča da je imel srečo

Si kdo predstavlja kaj bi bilo, če bi se vozli, kot se vozi večina motoristov, torej z x faktorjem dovoljene hitrosti? Tu ga je rešilo samo to, da je imel veliko pameti in ni pretiraval s hitrostjo. Po ogledu tega filma ne grem na motor nikoli ......
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Uh, lepo se je razsipal, res sreča da jo je odnesel bolj ali manj le z bolečinami in modricami.... Ker v avto mu je, po moji oceni, priletel z nekje 80-90 km/h. Še predtem je peljal še nekoliko hitreje. Veliko prehitro je peljal, pa še sopotnico zadaj...... kdorkoli že je, bo moral malo popucati po podstrešju, neka ozka cesta ki ima tudi asfalt verjetno že bolj slab, on pa še pred ovinki pospešuje
bonk.gif


Fortuna mu je dala novo šanso za življenje, drugič verjetno ne bo imel toliko sreče.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
a se pri temu (motosvet) desno na displeju vidi hitrost vožnje?

Ker če ja, potem je šel tik pred trkom 140 km/h če jaz prav vidim ?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Sem imel zelo podobno situacijo. Na srečo sem bil premalo napravljen in ko se je shladilo, sem vozil pod 50km/h, zato sem lahko zbremzal in obvozil. Najbolj me je presenetil odziv voznice, ki se je škodoželno smejala.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Slika v trenutku trka kaže hitrost 80km/h na števcu... hitrost vožnje je bila okoli 100km/h, časa za zaviranje pa praktično ni bilo... posledično tudi hitrost ni bila močno zmanjšana...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede na obratomer, bi rekel da je pred trkom imel okoli 4000 obratov, to pa je najbrž 100.

Je pa tu "magister" lepo opisal tudi tiste dogodke v Istri.

Citat:

Obstajajo določena pravila, kako morajo voziti motoristi v skupini. "Prvi mora biti zelo dober vodja – ne nujno dober motorist, dobro mora razmišljati. Zadnji mora biti dober motorist, zato da lovi ritem, v sredini pa so slabši vozniki. Postavljeni morajo biti v cik cak, med seboj morajo imeti varnostno razdaljo, kot je predpisano – recimo sekunda, še raje dve med dvema motorjema in tako se mora igra popolnoma iziti," je pojasnil Gustinčič.

Razmere na cestah po njegovem mnenju niso tako pomembne. "Pesek ali ne, mokro cestišče ali ne, treba je biti pozoren in vožnjo prilagoditi razmeram. Povsod se da peljati, če imaš pospravljeno glavo." Je pa pomembno, da se motoristi pripravijo na novo sezono. Statistike kažejo, da so v nesrečah pogosteje udeleženi motoristi v svojih 40, 50 ali 60 letih. "To so načeloma 'pospravljeni' ljudje. Mislijo, da znajo voziti motor. Včasih je en gib zapestja odprl 60 konjskih moči, danes jih odpre 150 ali 200. Kako motor ustavlja, kako pospešuje, kaj pomeni imeti hitrost 100 km/h in se ustaviti, če se spredaj pojavi kombi … vse to moraš preizkusiti. Če to nekdo stori prvič, mu ne bo uspelo, in toplo svetujem vsem, naj gredo na tečaj. Tam bodo ugotovili, da trikrat, štirikrat ali petkrat ponovijo, pa se še vedno ne izide, torej bi v življenju trčil vsaj petkrat, in ko človek to spozna, takoj začne drugače voziti."

Po Gustinčičevih besedah ljudje pogosto zamenjajo vožnjo motorja na dirkališču in na cesti. "Na dirkališču vsi peljejo v isto smer, lahko pelješ na kontakt, ker so ljudje nekako istega znanja, na cesti pa veljajo prometni predpisi," je zaključil.
http://24ur.com/novice/crna-kr...imi-rokami.html

K sreči se je slo. primer končal precej srečno, tako da se lahko o tem debatira, kar bo zagotovo vplivalo malo na preventivo, vsaj začasno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

http://24ur.com/novice/crna-kronika/motorist-podlegel-poskodbam-4.html

Nova žrtev. Tisto je "nevaren" odsek, lepa ravnina iza ovinka, tam je že pokalo. To je mladenič moral pridivjati...

Kakšni dve leti nazaj podoben scenarij, spet vpleteni domačini. Ampak je tovornjak zavijal namesto na pumpo proti Polskavi, v tistem hipu pa iza rahlega ovinka SS Repsol direkt pod tovornjak.

Tam bi bilo smiselno še postaviti neke dodatne table.
 
Nazadnje uredil moderator:

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Po moje je šlo za splet okoliščin, skratka vse je šlo narob tisti dan.

Jep, čisto vse se jima je poklapalo. Edino tole ne, da sta jo odnesla brez resnih poškodb, kar je super odlično. Vsekakor lepa šola za motorista in sploh super za posnetek.

Po mojih srečnih in nesrečnih dogodkih, razmišljam, kdaj se bo 1x vse zložilo kot lego kocke in.....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj si poznal pubeca?

Na tisti relaciji sem 3 leta nazaj tudi videl nesrečo v zid. Tam se rado pritisne.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.223
113
42
Mah ja. Tak mlad...te res kr stisne tkole...pa še o njem smo se pogovarjal v trenutku nesreče...