Počelo je

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Tudi sam sem lani trofnil 200€ in 5pik na Trzaski od vrhniskih redarjev. Tam pri IUV. Najbolj pri vsemu me je zmotilo to, da posljejo sliko kot dokaz, kjer se ne vidi kaj je zaena tablica (pri tebi je tudi tako kot vidim). Saj ne recem, vem da sem jaz in tudi oni verjamem da imajo boljso sliko, samo vseeno.. nacin se mi zdi popolnoma nekorekten..

lp Anze
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
In kaj bo potem ko napisem ugovor in mi potem pokazejo full resolution sliko kjer se tablica vidi? Potem pa ni vec polovicke
frown-1.gif

Bolj sem imel v mislih da bi zahteval odskodnino ker posiljajo slabe dokaze..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Dvije skupine motociklista

Prema za sada nepotvrđenoj informaciji do koje smo došli malo prije 22 sata do sudara je došlo kada su se u oštrom zavoju sudarile dvije grupe motociklista od kojih je jedna dolazila od strane grada Rijeke, a druga sa suprotne. Prvo su se frontalno sudarila dva motocikla, a onda su nalijetali ostali. Nekoliko motocikala se uspjelo zaustaviti. no ostalih pet nije.

Unatoč brzoj intervenciji hitne pomoæi i vatrogasaca, za trojicu motocikiista nije bilo spasa. Policija za sada ne otkriva identitet poginulih.

Prvo čelno, potem še verižno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Grdo ni kaj, toda motoristi boste morali priti sami k pameti! Zadnjič je Snecer dal svoj video gor, in človek je pretiraval, mogoče išče?

32, laž ti postaja vrednota?

Evo "moj" video.

p.s.
Nek uporabnik je spraševal v eni temi o stanju cesta na Korčuli in sem prilimal en video. Mesija me je "dregnil" zakaj sem vozil počasneje od prijatelja na videu. No video sploh ni moj, kar sicer tisti nad 86 takoj uvidijo.
32: tu imam enga svojega, če že tak rad gledaš, zdaj bo šele nekatere razburilo.
http://youtu.be/5bp5VyFq2Ls
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
To si pa mimo usekal. Motorno kolo je lahko registrirano tudi na tvojega dveletnega otroka (enako čoln, avto, hiša...). Kaj pa če je edini dedič premoženja recimo? Sploh pa imam recimo sestro pa fotra z A kategorijo, pa sestra ima moža z A kategorijo. Zdaj mi pa povej kako bodo dokazali da je vozila sestra ki je bila takrat z dokazilom v tujini pa je motor registriran nanjo? Zadeve kot take še vedno laufajo, pač ne poberejo 100% kazni, jih pa recimo 90%, kar je še vedno ok. Nekatere ne morejo dokazati voznika, nekatere niso izterljive (recimo nimajo kje vzeti) ipd.
p.s.: če se prekršek pojavi 10x in se 10x dokaže da sestra ni vozila ne bo nihče vzel motorja.
Se pa strinjam s tabo da mora biti ugovor utemeljen. Lastnik mora dokazati da ni on vozil, dokazno breme je na njemu, to je pa tudi vse. Tisti trenutek ko to dokaže in se sklicuje na to da ne bo spravil v prekršek svojega bližnjega sorodnika gre zadeva v arhiv. Vse ostalo kar si napisal so pa bučke, na srečo.
Sicer pa je vse skupaj hipotetično, težko da bi normalen smrtnik naredil toliko prekrškov v relativno kratkem času, bi moral imeti prav statistično smolo.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Pozabljaš, da je v prometni od 1.7.2011 vpisan tudi uporabnik vozila. Ravno za te primere. Sploh ne moreš registrirat vozila, če nimaš izpita zanj - oziroma moraš imeti vpisanega uporabnika z izpitom, ki bo veselo pokasiral kazni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Pozabljaš, da je v prometni od 1.7.2011 vpisan tudi uporabnik vozila. Ravno za te primere. Sploh ne moreš registrirat vozila, če nimaš izpita zanj - oziroma moraš imeti vpisanega uporabnika z izpitom, ki bo veselo pokasiral kazni.

Točno to.
Registrirano je lahko na "kogarkoli", vendar če ta nima izpita, registracija ni možna brez istočasnega vpisa uporabnika.
V primeru prekrška bo uporabnik avtomatsko dobil nalog.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
To si pa mimo usekal. Motorno kolo je lahko registrirano tudi na tvojega dveletnega otroka (enako čoln, avto, hiša...). Kaj pa če je edini dedič premoženja recimo? Sploh pa imam recimo sestro pa fotra z A kategorijo, pa sestra ima moža z A kategorijo. Zdaj mi pa povej kako bodo dokazali da je vozila sestra ki je bila takrat z dokazilom v tujini pa je motor registriran nanjo? Zadeve kot take še vedno laufajo, pač ne poberejo 100% kazni, jih pa recimo 90%, kar je še vedno ok. Nekatere ne morejo dokazati voznika, nekatere niso izterljive (recimo nimajo kje vzeti) ipd.
p.s.: če se prekršek pojavi 10x in se 10x dokaže da sestra ni vozila ne bo nihče vzel motorja.
Se pa strinjam s tabo da mora biti ugovor utemeljen. Lastnik mora dokazati da ni on vozil, dokazno breme je na njemu, to je pa tudi vse. Tisti trenutek ko to dokaže in se sklicuje na to da ne bo spravil v prekršek svojega bližnjega sorodnika gre zadeva v arhiv. Vse ostalo kar si napisal so pa bučke, na srečo.
Sicer pa je vse skupaj hipotetično, težko da bi normalen smrtnik naredil toliko prekrškov v relativno kratkem času, bi moral imeti prav statistično smolo.

Fora je v tem, da ne dokazujejo oni, ampak ti =vpisan lastnik oziroma uporabnik vozila...
In ti moraš dokazati, ponuditi dokazati na podlagi katerih boš lahko sodišče prepričal, da nisi ti vozil. O tem smo že na veliko pisali v eni drugi temi. In sodniki niso naivni.

Gre za odgovornost lastnika=uporabnika, da vozila ne posoja divjakom, kršiteljem, sicer v nasprotnem sam "objektivno" odgovarja.

Tako da, poglej v drugo temo, sem pokazal tudi vse sodbe, obrazložitve ustavnega sodišča ipd.

Zgolj navajanje, da motor uporablja več družinskih članov, ki imajo skupino A, ne bo dovolj in ni dovolj.
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah

Strinajm se s teboj. Razumem, da ima nekdo svoj hobi v katerem uživa.......OK, naj to počne, zapravlja svoj denar za to......AMPAK, da zavestno veš, da s svojim ravnanjem ogrožaš druge...to je pa preveč,......če si Ðek kupi prikolico za motor, pa se ga pelji na Grobnik, pa se tam ubij......bo jokalo samo tvoja familija in tvoji bližnji.....
Ja sej vem, to pa preveč stane, prikolica, pa cestnina je draga, če maš prikolico, pa tam je vstopnica za plačat........torej niste ÐEKI in prodajte motor in raje peljite sina ali hčerko v kino z avtobusom......zaradei mene, če se tudi švercate brez Urbane,....
stupid-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Cest poznam in sem se po njej peljal že vsaj stokrat, z avtom ali motorjem (imamo bajto v opatiji in se hodimo tja kopat). Cesta je dobra in lepo urejena in pogosto prizorišče raznih tiščanj. Kot se vidi na posnetku se da marsikje bre problema tudi 200+, je pa problem, ker je vmes precej nepreglednih ovinkov. Fantje naj bi menda pred tem tudi popivali (tam dol motor+pijača ni tako redko) in rezultat je tu.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
...ksz

Motosvet - klik

Evo dogodka iz tega vikenda. Če bi zadel samo malo bolj desno, v voznikova vrata, bi z nekaj smole imeli nesrečo s tremi žrtvami.
Tako pa se je dokaj srečno končalo.

Ob trku je imel motorist na števcu 80 km/h med vožnjo je sicer števec "blindiran" samo neke ekstremne hitrosti 150+ tukaj ni bilo.
Po moje je vozil čisto "normalno" za tako "samotno" sesto izven naselja- tam 100-120 km/h.

Res hitro se to zgodi, sta imela pa motorist in sopotnica blazno srečo. Nekdo ju ima rad tam zgoraj.