Pobuda za spremembo zakona O DNEVNIH LUČEH

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Tudi jaz sem lansko leto skoraj nekoga nasadil od zadaj na avtocesti. Bila je gosta megla, jaz sem vozil hitreje kot on in ga kar od enkrat zagledal brez luci zadaj, spredaj pa ledice. Boli ga ku... Se mi zdi da so vcasih prizigal reflektorje ko je padel mrak, danes pa ledice spredaj i vozi. Novi clioti majo to tud grdo narejeno. Se najslabse ledice od vseh proizvajalcev. Neke cheap ledice ki svetijo naravnost grdo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ma ne... Če si zgrešil point dnevnih luči... Namenjene so za označitev vozila, ne pa za osvetljevanje ceste v somraku... In boljši učinek dosežejo če so v višini žarometov kot pa nekje pri tleh v višini spodnjega roba odbijača.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Problem je v ureditvi podstrešja nekaterih, ki se v slabi vidljivosti vozijo samo s prednjimi led okraski. Vidim pa večkrat voznike peugeotov, ki imajo samo prve luči nažgane ampak tem ne zamerim, ker ne vedo da so jim zadaj crknile luči in so že zdolgočaseni od menjavanja žarnic
evil.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.499
1.149
113
Meni je serviser na 308 prejšnje generacije, na mojo zahtevo vklopil poleg dnevnih še zadnje luči. Poleg tega sva senzor svetlobe nastavila na najvišjo možno občutljivost (so 3 stopnje). Zadeva deluje perfektno, tudi v megli.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kdo si lasti kakšnega Citroena ali Pežoja? Me zanima ali prednje zasenčene luči nimajo utorov kamor se žarnica "usede" ob menjavi. Tako, da je na pravem mestu in pravilno obrnjena. Govorim o H7, H1, H4 žarnicah. Ker se več kot polovica teh vozil vozi s razštelanimi žarometi in ponavadi ena sveti gor ena pa v levo ali desno. Dosti moteče za ostale uporabnike cest. Pri ostalih znamkah ni toliko deviacij.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ja malo si užgal mimo. Je offtopic, ampak vseeno me zanima zakaj ima toliko PSA vozil razštelane žarnice, ki svetijo vsepovprek samo na cesto ne. Medtem, ko pri drugih vozilih tega ni opaziti v takšni meri.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
ker je ležišče v qrcu, evo zakaj...enkrat probaj zamenjat na 206 žarnico, pa ti bo kmalu jasno...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hehe si nisem lastil še nikoli PSA vozila. Mi je pa zanimivo. Očitno šlamparija.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če folk da noter žarnico, pa jo potem spusti, da pade skori ven in potem zahakla z unim dratkom, je normalno, da sveti ena u Luno, ena pa u Venero. Se moraš malo potruditi. In ja, sem imel 206 in sem vedno namontiral prav žarnice. Problem je, da jo moraš z eno roko tiščat noter, z dugo pa dratek zahaklat. Folk pa dela to verjetno samo z eno roko, drugo pa v žepu.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.954
9.013
113
EU
Ne moreš z dvema rokama menjavati žarnico, če je prostora okrog komaj za eno roko.
grims-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Kdo si lasti kakšnega Citroena ali Pežoja? Me zanima ali prednje zasenčene luči nimajo utorov kamor se žarnica "usede" ob menjavi. Tako, da je na pravem mestu in pravilno obrnjena. Govorim o H7, H1, H4 žarnicah. Ker se več kot polovica teh vozil vozi s razštelanimi žarometi in ponavadi ena sveti gor ena pa v levo ali desno. Dosti moteče za ostale uporabnike cest. Pri ostalih znamkah ni toliko deviacij.

Nič posebnega, pač je lampa tako fajn zdizajnirana, da se mimogrede zmotiš. Sem že popravljal to na fiatu, ko je žarnico narobe dal not pooblaščeni servis...
grin1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Če ima kdo BMW brez zadnjih luči pri dnevnih, mu jih lahko jaz vklopim imam opremo za to, vendar le za to znamko. Več na ZS.
 
Nazadnje urejeno: