Pobuda za spremembo zakona O DNEVNIH LUČEH

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
No moja reno jajca imajo tud te avtomatske luči, v tunelih delajo brez problema. Pravočasno nažgejo in vgasnejo. Danes popoldne naredil izlet iz posavja v LJ. Vseskozi megleno, v AUTO načinu pa gorele samo sprednje LED. Je pač preveč svetlobe. Seveda sem ročno preklopil na luči, ker sem opazil da vozila da avta pred seboj na AC ne vidim, če nima zadnjih luči. No me je prehitel nek naloudan novi MB E, pa vidim da je isto jajce. Spredaj je imel močne LED, zadaj nič. Pamet v roke, pa prav cajt ročno šaltat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Edini avto, za katerega jaz vem, da je imel oz. ima VEDNO prižgane tudi zadnje luči, ko imaš na AUTO je prejšnja generacija Mazde 6.
Tudi ko je sonce brez oblačka, luči zadaj gorijo.
moja oba (meriva in alhambra stara desetletje).

A imata tudi "AUTO" za luči? Je pa res, da so takrat imeli še nekaj pameti (več kot sedaj no)...
Nimata
0>P>1
Pri nuli sveti sredaj in zadaj, razen armature, dolgih luci, meglenk in tablice(to ne vem) . Pri merivi se luci prižgejo po vzigu avta (prej samo parkirne zarnice) kar je se boljše glede trajnosti žarnic.

0 vem da se da sw spremeniti v dejansko nulo (temo). Saj kljukico pri day light odkljukas. (pri merivi) pri alhambri se nisem raziskoval
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Primer obnašanja v prometu, preden greš čez prehod za pešce:
- včasih; se ustaviš, pogledaš levo, desno, levo in stopiš na prehod, če je varno
- danes; buljiš dalje v mobilni telefon in stopiš na cesto

V glavnem na celi črti BMK za vse okoli mene, itak mi noben nič ne more, ker samozaščitno in in samoodgovorno ravnanje na cesti ne pomeni nič - žal!
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
760
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
No moja reno jajca imajo tud te avtomatske luči, v tunelih delajo brez problema. Pravočasno nažgejo in vgasnejo. Danes popoldne naredil izlet iz posavja v LJ. Vseskozi megleno, v AUTO načinu pa gorele samo sprednje LED. Je pač preveč svetlobe. Seveda sem ročno preklopil na luči, ker sem opazil da vozila da avta pred seboj na AC ne vidim, če nima zadnjih luči. No me je prehitel nek naloudan novi MB E, pa vidim da je isto jajce. Spredaj je imel močne LED, zadaj nič. Pamet v roke, pa prav cajt ročno šaltat.
V močni megli si, kljub temu, da je bil brez luči in posledično težje viden, tako opazil, da gre za naloudan auto... webasto, 4 conska klima, električni roloji na zadnjih steklih, masažni sedeži in podobno... dBest...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
mene pa zanima kaj je sploh fora teh luci? kaj je narobe z obstojecimi?

Zdej, ne vem al se zajebavaš al pa se morda zajebavaš?
rolleyes-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.620
253
113
ne ne zajebavam se. kaj je fore avtomatike, da neki na pol gorijo cez dan, v tunelih se prizigajo, ponoci se pac taprave prizgejo, itn.... kaj je narobe ce bi skoz gorele obicajne luci?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, sem te narobe zastopu (sem te razumel, kot, da se strinjaš z današnjo uredbo, pri kateri so zadnje ugasnjene in da kaj je sploh narobe z njo, ker je v redu) Se opravičujem
redface-1.gif

Drugače pa, glej, zadnje čase gre vse kontra zdravemu razumu in logične stvari se odvijajo nelogično
stupid-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hahahhaha, CO2. Mi ugašamo zadnje luči, Kitajska pa se duši v smogu
priden.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Lej - vprašal je za razlog, jaz sem mu razlog navedel. Ni pa na mojem zelniku zrasel.

Če ti bo lažje - nižja poraba.

Pa glede Kitajske. Tudi njim lahko pomagamo zmanjšati smog - nehajmo naročevat njihove izdelke in nehajmo tja seliti proizvodnjo.
Bo imelo pozitivni efekt, da bomo doma zmanjšali nezaposlenost. Samo ne vem ali se bom na riž navadil. Ali bo pri nam bolj pest polente? Je tudi ne maram.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
gr69, vem, ja, da je glavni razlog CO2. JAz sem se nasmejal temu, da gremo mi v extrem, Kitajci se pa smejijo. Ni bilo hahahha-nje mišljeno tebi osebno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.620
253
113
ja sej, tako kao varcujemo, dejansk je pa edina fora to, da se da to dodatno zaracunat. na racun eko... na drugi strani pa blokirajo razvoj vozil na alternativne vire.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Edini avto, za katerega jaz vem, da je imel oz. ima VEDNO prižgane tudi zadnje luči, ko imaš na AUTO je prejšnja generacija Mazde 6.
Tudi ko je sonce brez oblačka, luči zadaj gorijo.
moja oba (meriva in alhambra stara desetletje).

A imata tudi "AUTO" za luči? Je pa res, da so takrat imeli še nekaj pameti (več kot sedaj no)...
Nimata
0>P>1
Pri nuli sveti sredaj in zadaj, razen armature, dolgih luci, meglenk in tablice(to ne vem) . Pri merivi se luci prižgejo po vzigu avta (prej samo parkirne zarnice) kar je se boljše glede trajnosti žarnic.

0 vem da se da sw spremeniti v dejansko nulo (temo). Saj kljukico pri day light odkljukas. (pri merivi) pri alhambri se nisem raziskoval

Pol sem se slabo izrazil v prvem postu.
Mislil sem na avte, ki imajo možnost luči na "AUTO".
smile-1.gif
se opravičujem za zmedo.
Drugače pa s tem kar si ti napisal "0>P>1" avti nimajo problema z dnevnimi lučmi zadaj
smile-1.gif
Tisti na "AUTO" pa imajo kar probleme.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Pobud za razne varnostne pripomočke v vozilih je malo morje , vseeno so pa redka vozila ( npr BMW že vsaj 10 let) , ki imajo vgrajene opozorilnike za pregorjene luči. Tega Citroeni in mnogi drugi sploh ne poznajo,

Japaja, ne nabijaj na pamet. Nič redka niso, PSA koncern ima vsaj že 10 let opozorilo za vsako žarnico.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ne ne zajebavam se. kaj je fore avtomatike, da neki na pol gorijo cez dan, v tunelih se prizigajo, ponoci se pac taprave prizgejo, itn.... kaj je narobe ce bi skoz gorele obicajne luci?

467716-post_slo.gif


Mogoče potem premalo žarnic crkne?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.580
688
113
toti Maribor
Ibiza let. 2011 dnevne luči vedno gorijo z zmanjšano svetilnostjo kot zasenčene. Zadnje luči delajo nonstop. Tako bi mogli imet vsi avti rešeno.