Planet Golob

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.160
9.244
113
Manjka učiteljev??
Sem, mislim da, že enkrat objavil neke podatke...
Če se prav spomnim smo po številu učiteljev na učenca 2. "najbolj radodarni" v EU.
Poišči si podatke o številu učiteljev in številu učencev npr. leta 2000 in 2023... ....in se čudi.
Pa menda - naj kdo potrdi, če je to res - ima že kakšnih 20 % učencev v OŠ "odločbo", da rabijo učno pomoč in seveda dodatnega zaposlenega.
Pa kaj smo mi narod debilov, da 20 % populacije rabi učno pomoč.
Ali so to spet samo easy službice za mamice sončkov...?
Otrok si pa čez osnovno šolanje poslal koliko? Sam tok da vem, al si spet full of shit al dejansko veš o čem govoriš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.214
30
113
Manjka učiteljev??
Sem, mislim da, že enkrat objavil neke podatke...
Če se prav spomnim smo po številu učiteljev na učenca 2. "najbolj radodarni" v EU.
Poišči si podatke o številu učiteljev in številu učencev npr. leta 2000 in 2023... ....in se čudi.
Pa menda - naj kdo potrdi, če je to res - ima že kakšnih 20 % učencev v OŠ "odločbo", da rabijo učno pomoč in seveda dodatnega zaposlenega.
Pa kaj smo mi narod debilov, da 20 % populacije rabi učno pomoč.
Ali so to spet samo easy službice za mamice sončkov...?

če je v razredu 24 otrok, ima po tvoji matematiki 6 otrok odločbo. mal vpraši naokoli...

in spet se vidi, da nimaš pojma - biti učitelj za tiste z odločbo ni tako enostavno, da bi to lahko opravljale mamice sončkov.

Ampak ja, dejmo žalit vse povprek, k se nam zdijo nepotrebni.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.920
3.744
113
Manjka učiteljev??
Sem, mislim da, že enkrat objavil neke podatke...
Če se prav spomnim smo po številu učiteljev na učenca 2. "najbolj radodarni" v EU.
Poišči si podatke o številu učiteljev in številu učencev npr. leta 2000 in 2023... ....in se čudi.
Pa menda - naj kdo potrdi, če je to res - ima že kakšnih 20 % učencev v OŠ "odločbo", da rabijo učno pomoč in seveda dodatnega zaposlenega.
Pa kaj smo mi narod debilov, da 20 % populacije rabi učno pomoč.
Ali so to spet samo easy službice za mamice sončkov...?
Ojoj, tebi se dejansko o stanju v slovenskih šolah ne sanja pol qrca. Odločbe s pomanjkanjem učiteljev nimajo nič. Narod debilov ja, pa ne zato ker je učiteljev preveč, ampak ker šolsko politiko zadnjih sto let vodijo opice.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.289
5.417
113
Ni res. Žena je 20 let v tem poklicu in dejansko se posebnih potreb povečuje in je vsako leto slabše. Pa ona ne rabo odločb brat, je dovolj podkovana, da vidi s katerim otrokom je kaj narobe in s katerim ne,.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.214
30
113
Ni res. Žena je 20 let v tem poklicu in dejansko se posebnih potreb povečuje in je vsako leto slabše. Pa ona ne rabo odločb brat, je dovolj podkovana, da vidi s katerim otrokom je kaj narobe in s katerim ne,.

no ja, vcasih se je manj kompliciralo. v razredu je bil vedno pestra lestvica ocen. sedaj bi pa vsi imeli 4-5, 3 je ze tko... 2 1 je pa kmalu odlocba...

je pa mozno, da tempo zivljenja, hrana, pusca posledice tudi na razvoju otrok...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.594
5.592
113
V bistvu je začel s sranjem Stipe Šuvar. Če se ga kdo še spomni :)
Ubistvu je začel z sranjem tale levosučni mojster v 90s....

Ampak ti boš s5 rokice kot on in se delal neumnega...

kD7muwVE16Y_wxVV63U_oybvfp8vZxeUceYUM5EYIwzLpZwvuY-8QLXkJrguNw5-H1isoD6fsx7ourxo-ozvkWvAqEzYRfp2NoAARttzsfKvEslQjV12M91oVyeEo1jPpgvxFHu-vw6y
 

B81

22. jul 2007
35.782
9.785
113
men je smešno kako trg ne poskrbi za tole... Saj so to privat ustanove.... povpraševanje, ponudba.... če manjka kadra, naj dvignejo plačo in bodo dobili kader...
Vem da bo šla tudi storitev gor, samo kaj pa je alternativa... da hirajo v podelanih plenicah v posteljah....
Dom se ne živi sam brez države.
 

B81

22. jul 2007
35.782
9.785
113
Kdor je v OŠ rabil dodatno učno pomoč, je ponavadi zaostal 2x in potem šel v "posebno šolo". Zakaj pa to danes ni več prav, če kdo ve?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.199
6.012
113
Danes z odločbo startajo se pred vstopom v solo. Rutinsko... Ce je rojen novembra in decembra, gredo kar avtomatsko po papir, da zacne solo eno leto kasneje. Kasneje, ce ne gre s stazltusom sportnika, glumaca ipd, rabis neko drugo odločbo, da dobivas pike za srednjo solo. Torej imas papir, da si malo pocasen nekje in se lazje vpises na najbolj elitne gimnazije (upam, da bodo tole cimprej spremenili). Tekom leta z odlocbo nonstop hvatas krivine in si prilagajas pravila, da ti je "lažje". Starsi doma pa blazno sami s seboj zadovoljni, kako so nadmudrili sistem.

Otrok je potem končno na realna tla postavljen na faksu, kjer to, da se mamice hodijo kregat nic ne pomaga. Najbolj rezilienti in vztrajni placajo nek faks, kjer vsak naredi. Se pa potem konca s sluzbo. Dobili so zdravega normalnega otroka in ga spravili v nicvrednega invalida, ki ni za nobeno rabo...