Kakšen avto bi si izbrali z neto dohodkom 3600 EUR?

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.090
2.698
113
Lublana
Obišči stran
Krneki. Iz ene skrajnosti v drugo. Iz kubature na dizla. Za udobno vožnjo je recimo smiselno pogledati navor in kje je peak za kw. Ne boš verjel danes ima mlinček 2.0 bencinar 400nm navora pri dobrih 1500 obratov. 3.0 mašine so pa sam se bolje.
Brezskrbi, da imajo motorji z 4l in naprej dovolj navora. Aha sam praviš, da je 3.0 še boljše od 2.0., Se strinjam in 5.0 je še boljše od 3.0.... Hvala za potrditev kar sem že itak napisal ampak se iz nekega razloga ne strinjaš. Pa ne pogovarjamo se o tem kaj je povsem dovolj za normalno vsakdanjo rabo in tudi kaj več. To avtor teme že ima, Golfa. Ampak o tistem resnično nekaj več od povprečja.

Kaj je gosposko je pa verjetno stvar percepcije. Jaz bi prej omenil, da se avto pelje gosposko, ce ima ustrezno vzmetenje, dobro kombinacijo menjalnika in motorja, ustrezno akustično zatesnjenost, udobne (nadgrajene) sedeže,npr. Ventilacija, masaža ter seveda gretje itd. Neko brezvezno momljanje iz auspuha in smrad pa ne bi opredelil kot vrhunec voznje oz doživetje epohalnih razseznosti. Razrn, ce se pogovarjamo o kakšnih bolj specificnih igracah, običajno se jih prepozna po bajeslovnih kraticah,oznakah.
Z vsem tem kar si naštel so najdražji in najzmogljivejši avtomobili z največjimi motorji zagotovo opremljeni. Govorimo pa o osebnih avtomobilih za normalen prevoz ljudi. Ne neki muscle cars ali superšportnikih kjer ni nekega udobja.

Pa da bo jasno, mene taki najbolj gosposki avtomobili ne ganejo. So kakšni zanimivi in impresivni... Ni pa to, da bi si kaj takega res želel in trdil da je samo tak avto primeren za vožnjo. Debata je kaj je tisto več in gosposko, če si nekdo želi špilati gospoda, ki ima resnično nekaj več. Lahko to razumete in nehate biti užaljeni, če 2.0 ali 3.0 res ni nič posebnega s čemer bi se lahko hvalil?

Momlanje in smrad iz auspuha pa prihaja iz dizlov pa še masti in smradu si deležen že ob tankanju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.900
6.193
113
pri taščici
V tebi sosednji drzavi avstriji in "nemciji" najbrz nihče ne uporablja I6 in L 6 ampak vsi R6.
In ja, ne znam nemsko, ampak tolk sem pa pobral na netu info da vem kaj je R6 ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.599
5.596
113
Še link ki ga je mossero prilepil...češ ja valda da obstaja R6.....nima tega nikjer omenjenega :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.675
10.294
113
kod Džej-Zija
Narobe sem razumel tvoj post, da ne poznaš nobenega vrstnega 6-cilindraša. Pa vidim, da se sedaj prepiramo o oslovi senci. Oznake straight-six, inline-six, I6, L6, R6 vse pomenijo isto stvar, vrstni motor s šestimi cilindri. Če je treba še malo dlakocepiti, vrstni pomeni v ravni vrsti.

Evo link:
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.090
2.698
113
Lublana
Obišči stran
V tebi sosednji drzavi avstriji in "nemciji" najbrz nihče ne uporablja I6 in L 6 ampak vsi R6.
In ja, ne znam nemsko, ampak tolk sem pa pobral na netu info da vem kaj je R6 ;)
Verjetno res v pogovoru med seboj rečejo po nemško, kakor mi rečemo po slovensko vrstni 6 ali linijski 6. Da bi pa zapisovali ali izgovarjali R6 pa dvomim ali pa izjemno redko. Da bi se pa celo razširjeno uporabljala takšna oznaka za zapis in to celo v Sloveniji pa sploh ni šans. Ampak saj pravim, naslednjič zapišite po kitajsko in se potem čudite kako nihče ne ve za kaj gre. ;)
Pa ko že internete omenjaš, sem probal, edino kar prikaže, če v iskalnik napišeš R6 je nek yamahin motocikel.:D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.599
5.596
113
Isto sem jaz probaval....in ma Yamaha R6 4cyl...in sem šel sem 2x gledat a se pogovarjamo o 4 al 6ih cilindrih :D
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.090
2.698
113
Lublana
Obišči stran
Hahahha! ja itak najbolje da vse prej napišeš L6, six in line, 6 in line, in line 6, straight6... na koncu pa R6 dodaš in je to to :valjamse:
Če vpišeš L6 motor/engine ti najde več zadetkov o vrstnih 6 cilindrših.
Če vpišeš R6 motor/engine najde zgolj yamaho

če vpišeš samo L6, najde vsaj kakšen zadetek o vrstnih motorjih
če vpišeš samo R6, najde neke stvari nepovezane z motorji in nekaj zadetkov o omenjeni yamahi

Tko da... R6 ni nič razen yamahe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.900
6.193
113
pri taščici
V tebi sosednji drzavi avstriji in "nemciji" najbrz nihče ne uporablja I6 in L 6 ampak vsi R6.
In ja, ne znam nemsko, ampak tolk sem pa pobral info da vem kaj je R6 ;)
Isto sem jaz probaval....in ma Yamaha R6 4cyl...in sem šel sem 2x gledat a se pogovarjamo o 4 al 6ih cilindrih :D
Se kar o 4 cilindrih pogovarjamo.
Yamaha ima tudi R1 ;)
6=600ccm
1= jurja
6 cilindrov na motorjih ni veliko