Kakšen avto bi si izbrali z neto dohodkom 3600 EUR?

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.380
914
113
Pozdravljeni,

Zanima me vaše mnenje in izkušnje glede izbire avtomobila v kontekstu dohodkov. Sam imam neto plačo 3600 EUR, moja partnerka slabe 3000 EUR. Kljub relativno visokemu skupnemu dohodku vozim Golfa 7. Sprašujem se, kaj s takim avtomobilom sporočam okolici? Ali to kaj pove o meni? Kaj bi si vi kupili, če bi imeli tak mesečni dohodek?

V resnici si zelo želim en tak soliden avto, kot je denimo Audi A6 ali BMW 5, Mercedes E, se mi pa zdi, da vseeno nisem finančno dovol fit in me skrbijo visoki stroški vzdrževanja. renutno nimam za tak nov avto, saj so novi takšni kot si jih želim v okvirju cca 100.000 EUR. Za 3 leta starega rabljenega pa lahko zdaj takoj na mizo dam 50-60k, ni problema.

V moji okolici opažam, da ima vsak drugi sosed "premijsko" znamko vozila, čeprav je njihov družinski proračun najmanj pol manjši od našega. Pogosto so to 5-7 let stare rabljene premijske znamke, za katere si komaj privoščijo osnovne stroške, kaj šele morebitna popravila. Potem pa jok in stok, ko pride do okvar, in nameščanje poceni gum, da se stroški vsaj malo znižajo. Navzven pa izgleda kot da sem jaz klošar, ko se pripeljem s svojim 6 let starim VWjem.

Sam sem mnenja, da če si nekdo kupi premijski avto, bi moral biti finančno zmožen kupiti novega, tako da ga stroški popravil ne bi skrbeli, če že kupuje rabljenega. Če tega ni sposoben, potem morda ni najboljša ideja, da se sploh spušča v nakup takšnega avtomobila.

Kakšno je vaše mnenje o tem? Kakšen avto bi si vi izbrali z našimi dohodki in zakaj? Imam vseeno premalo za premijsko vozilo? En nemec s tako plačo kot je moja (kar je za nemčijo povprečna plača), si tudi ne kupi kar enga Audija A6.. ali mi malo tule pretiravamo v SLo?

Hvala za odgovore in mnenja!

Najin proračun (income) skupaj z ženo je cca. 13k EUR. Dve nepremičnine (eno oddajava), nobenega kredita. Jaz vozim novega Mercedes C. Avto z vso možno opremo, pa bi si komot kupil E, GLE...

Vsi okoli mene me sprašujejo, zakaj si ne kupim Porscheja za prvi avto, ali pa kot vikend avto še 911.

No, nasledni avto bo Lexus. Meni je veš, da sem low profile. Nočem se ven metat, mi to ne paše. Tudi ne nosim Armani, LV, ipd. ampak nek sredni razred. Si pa z veseljem prviščim dober dopust, dobro hrano, ipd.

Imam pa kar nekaj prihranjenega. Star sem dobrih 40, če bom še ene 5 let delal me rabim nič več, če tudi ne bom več nič delal.

Je pa res, da se mi je*e, kaj si drugi mislijo. NIsem nič ukradel, vse sva z ženo sama ustvarila z lastnim delom in me res boli K za mnenje drugih. A ja, žena ima Citroena in se tudi z njim včasih vozim zato, da tisti, ki govorijo zakaj se ne vozim s Porschejem imajo še več za povedat.

Ne šparam pa npr. pri zimskih gumah, ipd., med tem , ko poznam veliko ljudi, ko je pizimi škoda za zimske gume, avto pa 2x dražji od mojega.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.393
336
83
Gledam slovaka nekaj 100 metrov vstran od mene. Kupil je vilo tam od oka čez 200m2 z bazenom, palmice okol, za mene sanjska. Koliko se spomnim oglasa je bila cena tam okol milijonček. Če nebi glupo izgledalo, da ga slikam, ti pa lahko povem, da se ravno on pripelje iz Slovaške z golfom. Verjetno skriva premoženje, ampak tako je pri nekaterih.
ne, enim se hebe za avto, tako pač je
živ primer so MTB friki, avto za jurja, gor pa kolo za 10k
tehniki, ki smo v servisni avto branži, tako ali tako vemo, da so novi avti sr4nje

Mel kirurga očesnega iz Nemčije prejšnji teden, defender najjači kar si lahko kupiš, lojtra za na streho več vredna k cel moj VW T5, regulator turba v okvari, zabilo dpf na orto, komaj prišel čez Ljubelj. Regeneracija no go, predlagam pranje DPF in popravilo regulatorja turbine.
Ampak:
Jasno avto v garanciji, zgrešil menjavo olja za 4000km in so ga zdej cepili za 6800€, predvidevam, da kar menjava DPF pa še kaj.
Tak je ta svet....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.968
3.975
113
Sam si dal primer, vzemi starega defenderja pa boš videl da je popravilo ranga 5% vrednosti avta dejansko še poceni! ;)

Sicer pa kateri novi avti so sranje oz. kaj je to nov avo? Ker "novi avti" je sedaj termin ki v ICE sferi dejansko pomeni 10 let in več staro tehniko. Novi avti niso nič bolj novi kot so 10 let stari, ker se je naredil v zadnjih 10 letih pod vplivom zunanjih dejavnikov (kriza s čipi, covid, EV "revolucija") totalen zastoj pri napredku.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.090
2.698
113
Lublana
Obišči stran
Zakaj? Cesa v tvoji trditvi moderen R6 ali V6 ne zmore?
Pojma nimam kaj je R6 (in me boli q), število cilindrov pa ni povezano z prostornino. Je pa res, da večje število cilindrov omogoča mirnejše delovanje motorja. Kar pomeni bolj gosposka vožnja. To namreč avtor želi, gosposko vožnjo. Ne neki dražjega in velikega z BMW ali Mercedes oznako kar na ven za sosede zgleda zajebano in drago. Pod pokrovom pa neko 2.0 dizel revše, ki komaj vleče vse to železje. Zaradi smrdljivega, mastnega in tresočega dizla pa trpi še udobje. Ni tu nič gosposkega ampak navadna čefurska jajca za slovenceljna, da se kaže sosedom. To sem pa razumel, da ni namen.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
192
100
28
Pojma nimam kaj je R6 (in me boli q), število cilindrov pa ni povezano z prostornino. Je pa res, da večje število cilindrov omogoča mirnejše delovanje motorja. Kar pomeni bolj gosposka vožnja. To namreč avtor želi, gosposko vožnjo. Ne neki dražjega in velikega z BMW ali Mercedes oznako kar na ven za sosede zgleda zajebano in drago. Pod pokrovom pa neko 2.0 dizel revše, ki komaj vleče vse to železje. Zaradi smrdljivega, mastnega in tresočega dizla pa trpi še udobje. Ni tu nič gosposkega ampak navadna čefurska jajca za slovenceljna, da se kaže sosedom. To sem pa razumel, da ni namen.
Me res zanima, kaj ti voziš, glede na tako pronicljive komentarje...

Avtorju pa takole. Jaz vozim en nov avto, ki mi je všeč (ne glede na znamko itd, važno, da mi avto ustreza in mi je top). Avto zamenjam ponavadi po enem letu, tako da kakšnih stroškov s servisiranjem niti nimam. Pa doslej sem še vse prodal po dobri ceni, tako da niti ne izgubim kaj dosti.
Imam še enega starega terenca, ki mi ga ni škoda za kak zabaven offroad vikend v Bosni ipd. Ta avto je vreden dobrih 5 jurjev, vzdrževanje je poceni.
Poleg tega imam pa še en motor, s katerim greva načeloma na dopust. Spet par jurjev vredno, poceni vzdrževanje.

Evo, to je zame optimalen vozni park, ki mi nudi ogromno, stane me pa ne prav dosti.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.090
2.698
113
Lublana
Obišči stran
Me res zanima, kaj ti voziš, glede na tako pronicljive komentarje...

Zakaj točno je zdaj pomembno kaj jaz vozim? Odgovarjam avtorju teme. Napisal sem moje mnenje in predlog za gosposko vožnjo in kaj si mislim o neki "kao" gosposkih avtomobilih. Avto, ki samo na zunaj zgleda, kot nekaj gosposkega je v resnici isto, kot ima že zdaj. Golf! Res pa sosedi in neznaci drugače vidijo BMWja ali Audija z 2.0 dizlom, kot Golfa.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in jest5

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
192
100
28
Zakaj točno je zdaj pomembno kaj jaz vozim? Odgovarjam avtorju teme. Napisal sem moje mnenje in predlog za gosposko vožnjo in kaj si mislim o neki "kao" gosposkih avtomobilih. Avto, ki samo na zunaj zgleda, kot nekaj gosposkega je v resnici isto, kot ima že zdaj. Golf! Res pa sosedi in neznaci drugače vidijo BMWja ali Audija z 2.0 dizlom, kot Golfa.
Ni pomembno, samo precej nevoščljivosti je bilo razbrati, zato sem si tudi mislil, da ne boš želel razkriti svojega nad avtomobila.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
192
100
28
No, omenjal si "2.0 diesel revše" v nekem nemškem vozilu, ki avto komaj vleče. Tvoja izbira besed govori o bolečini, ki verjetno izvira iz nevoščljivosti. Verjetno bi bilo jasno, ali je res tako, če bi razkril 5.0 makino, ki jo ti voziš, ali pa vsaj specifikacije.

Moj 2.0 sajavček ima končno hitrost 245km/h in prileze do 100 v 7.1 sekunde.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.955
1.202
113
42
Ti osebno povem da ga boli krščen duš kaj ti voziš oz kdorkoli. Njegov stroj je čist kul in uporaben.
 

Foreigner

Fizikalc
18. nov 2019
103
75
28
Najin proračun (income) skupaj z ženo je cca. 13k EUR. Dve nepremičnine (eno oddajava), nobenega kredita. Jaz vozim novega Mercedes C. Avto z vso možno opremo, pa bi si komot kupil E, GLE...
Sva na podobnem. Pri nas imava pa Superba z vso oprem…. Pa nobenemu ni treba vedeti za dohodke.

Smem samo vprašati koliko od 13k je redne plače in koliko je dohodkov iz najemnine, kapitala, ….? Koliko ur na teden pa delata?
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
192
100
28
Kupim nov avto znamk, ki se pregovorno dobro prodajajo. Mnogi iščejo zelo malo rabljen avto, ker je kao nekaj ceneje od novega Če pa preveriš cene, praviloma dobiš več popusta na nov avto kot pa se prodajajo pol leta stari. To je to, nobene znanosti.
 
  • Haha
Reactions: sajkek