Kakšen avto bi si izbrali z neto dohodkom 3600 EUR?

igi

Guru
13. okt 2007
5.503
1.111
113
Celje
Mah ta zaslužek...na prvo žogo izgleda veliko, po drugi strani pa si na Alterju in če vsaj malce spremljaš sosedne teme (recimo obdavčitev normirancev), hitro prideš do tega, da bi za s.p. storitveni sektor za takšne dohodke zadostovala meja 50.000eur. Ampak nekako je kar precej nezadovoljstva ob napovedi, da bi dejansko sedaj bila meja 50k. Tako, da ti je hitro jasno, da so mesečni prihodki nekaterih (pa krog ni več tako majhen) konkretno višji.

Ne vem, avto za 100k ob teh dohodkih sicer gre, če imaš vse ostalo že urejeno, drugače pa je malce neracionalno.
Po drugi strani pa je tudi res, da nekaj je potrebno zapraviti "za dušo". Ker sem sam mogoče preveč racionalen, bi se mejo postavil na 50k.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
963
-193
43
Pozdravljeni,

Zanima me vaše mnenje in izkušnje glede izbire avtomobila v kontekstu dohodkov. Sam imam neto plačo 3600 EUR, moja partnerka slabe 3000 EUR. Kljub relativno visokemu skupnemu dohodku vozim Golfa 7. Sprašujem se, kaj s takim avtomobilom sporočam okolici? Ali to kaj pove o meni? Kaj bi si vi kupili, če bi imeli tak mesečni dohodek?

V resnici si zelo želim en tak soliden avto, kot je denimo Audi A6 ali BMW 5, Mercedes E, se mi pa zdi, da vseeno nisem finančno dovol fit in me skrbijo visoki stroški vzdrževanja. renutno nimam za tak nov avto, saj so novi takšni kot si jih želim v okvirju cca 100.000 EUR. Za 3 leta starega rabljenega pa lahko zdaj takoj na mizo dam 50-60k, ni problema.

V moji okolici opažam, da ima vsak drugi sosed "premijsko" znamko vozila, čeprav je njihov družinski proračun najmanj pol manjši od našega. Pogosto so to 5-7 let stare rabljene premijske znamke, za katere si komaj privoščijo osnovne stroške, kaj šele morebitna popravila. Potem pa jok in stok, ko pride do okvar, in nameščanje poceni gum, da se stroški vsaj malo znižajo. Navzven pa izgleda kot da sem jaz klošar, ko se pripeljem s svojim 6 let starim VWjem.

Sam sem mnenja, da če si nekdo kupi premijski avto, bi moral biti finančno zmožen kupiti novega, tako da ga stroški popravil ne bi skrbeli, če že kupuje rabljenega. Če tega ni sposoben, potem morda ni najboljša ideja, da se sploh spušča v nakup takšnega avtomobila.

Kakšno je vaše mnenje o tem? Kakšen avto bi si vi izbrali z našimi dohodki in zakaj? Imam vseeno premalo za premijsko vozilo? En nemec s tako plačo kot je moja (kar je za nemčijo povprečna plača), si tudi ne kupi kar enga Audija A6.. ali mi malo tule pretiravamo v SLo?

Hvala za odgovore in mnenja!
Končno nadopovprečno vprašanje komajda povprečnega Alerjevca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
373
8
18
Predvsem so zanimive debate, kjer se "hvalijo", da so letno naredili 50k, 70k ... kilomterov. Oni se počutijo ponosne, koliko svojega življenja so preživeli v avtu, meni rata slabo, ko samo pomislim, da se bi moral voziti iz štajerske v pretolnico dnevno, pa jih zaradi službe vseeno naklepam 40k na let na žalost.

Kakorkoli obračamo je avto neke vrste statusni simbol. Npr. za nas povprečneže ki vozimo passate in octavie so sanje da bi nekoč vozil petko, ali a6 ipd. Za nekoga, ki je finančno bolj priskrbljen pa gleda po ferrarijih in porsche, na koncu pa itak vsi vemo, da od točke A do točke B bo šlo ali z cliom ali pa z 100k avtom.

So pa zanimivi predvsem misleni preskoki redkih, ki vozijo oskubljeno službeno A6 doma pa full loadan C5 karavan na zračnih blazinah. Dvakrat lahko ugibate s čim se raje pelje 2x tedensko v Nemčijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

kajn

Guru
5. okt 2007
2.648
1.441
113
Iskajoč brata
Tako kot so zgoraj pisali, v SLO je avto statusni simbol. Če pogledaš na parkirišča tovarn, so v povprečju kar dobri avti... Na jugu je to še bolj močno... imamo par družin iz juga v kraju, vse je nemška trojica...
Drugače pa vsakemu svoje.... eni dopust, drugi avto, tretji pijača, četrti kazino.... pa še bi lahko našteval.... nekateri pa mislijo da bodo nesli s sabo v grob...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.003
1.249
113
Predvsem so zanimive debate, kjer se "hvalijo", da so letno naredili 50k, 70k ... kilomterov. Oni se počutijo ponosne, koliko svojega življenja so preživeli v avtu, meni rata slabo, ko samo pomislim, da se bi moral voziti iz štajerske v pretolnico dnevno, pa jih zaradi službe vseeno naklepam 40k na let na žalost.

Kakorkoli obračamo je avto neke vrste statusni simbol. Npr. za nas povprečneže ki vozimo passate in octavie so sanje da bi nekoč vozil petko, ali a6 ipd. Za nekoga, ki je finančno bolj priskrbljen pa gleda po ferrarijih in porsche, na koncu pa itak vsi vemo, da od točke A do točke B bo šlo ali z cliom ali pa z 100k avtom.

So pa zanimivi predvsem misleni preskoki redkih, ki vozijo oskubljeno službeno A6 doma pa full loadan C5 karavan na zračnih blazinah. Dvakrat lahko ugibate s čim se raje pelje 2x tedensko v Nemčijo.
Z avdijem!
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.651
-8.537
113
Kakorkoli obračamo je avto neke vrste statusni simbol. Npr. za nas povprečneže ki vozimo passate in octavie so sanje da bi nekoč vozil petko, ali a6 ipd
Takih povprečnežev je na srečo vedno manj. Ker jih gladko boli za precenjena vozila in ne sanjarijo o njih.
Vsaj v tem se počasi približujemo tistim na severu
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.281
5.389
113
Ko se ti tehtnica v življenju prevesi na drugo stran, ko se zaveš, da pot do tvojih 2 m2 na britofu niti ni tako daleč, te BK za pločevino, bolj je pomemben kvalitetno preživet čas. Meni je trenutno tole neprecenljiv užitek.
 

Priponke

  • 20240812_145111.jpg
    20240812_145111.jpg
    2,8 MB · Ogledi: 0