Planet Golob

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.662
262
113
jaz se z ukrajinci lahko menim, so slovanski narod, kot mi, pač se mi bolj zdi, da imamo nekaj skupnega (isto z rusi), kot pa s palestinci.

Hint: palestina nas ni priznala, Izrael nas pa je. Lahko bi vsaj počakali, da vojna mine.

kaj je pa potem drugace, ko vojna mine?

in cetudi si z ru in ua bolj "domac", je tista vojna njihov problem v katerega pa se vsi vtikamo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.876
3.904
113
Kaj te imamo mi s palestino?

Jugoslavija je bila leta 1947/48 članica posebnega odbora UN za vprašanje Palestine in izraelske države, imenovanega UNSCOP. Skupaj je odbor imel 11 članic (držav). Končni sklep tega odbora je izrek s katerim je nastala država Izrael, in s tem istočasno prenehala obstajati britanska kolonija Palestina, je bilo večinsko sprejeto, pri čemer je jugoslavija glasovala proti (3 proti 7, 1 vzdržana).

V jugo odboru je bil Jože Brilej - Bolko kot pravnik, tako da posredno slovenci leta 47/48 nismo bili za to da nastane enotna država Izrael, ampak da se razdeli britansko kolonialno območje na dve uradno priznani državi Izrael in Palestino.

Ker se je takrat odločitve UN še spoštovalo, je jugoslavija priznala državo Izrael leta 1948. Z židi se je juga po vojni kar fino razumela, so jim veselo plačali enosmerne poti "domov". Do leta 1967 ko so so se stvari obrnile (6-dnevna vojna), potem nastopi obdobje Arafata, ko smo bili dejansko največji kolegi Palestincev in največji sovražniki židov. V času neuvrščenih pa do smrti Tita je en kup palestincev prišlo tudi v slovenijo na šolanje/delo, pa nismo poznali klasičnih ekonomskih migracij. Uradno smo jih (palestince) priznali (juga) leta 1988 ko je PLO (palestinsko osvoboditveno gibanje) razglasilo samostojnost.

Torej nimamo veliko s palestino? Pomojem od vseh držav na sveti, ki niso neposredne sosede palestine, imamo bivše države juge še največ s palestinci. Da jih še kar nismo priznali je itak sramota oz. posledica tipične delitve levo-desno, ko se nekaj kar je bilo v starem sistemu ok sedaj mora s strani desnice apriori zavračat. Še vatikan je priznal palestino, samo naša desnica jih ne more .. ker ne moreš kolegov od Titota priznavat, cmon, komunajzerji.
 

B81

22. jul 2007
34.683
9.072
113
Nisem rekel ce smo mi priznali izrael ampak da je izrael priznal nas. Palestina pa ne, pa smo mi glasovali proti, kot pravis.
Kaj pa to?

Sicer pa me to niti ne zanima. Poglej oba naroda danes. Eni so napredni, drugi pa cist kontra.

Ne vem, zakaj bi jih morali delat uslugo, ce je oni nam niso.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.662
262
113
Nisem rekel ce smo mi priznali izrael ampak da je izrael priznal nas. Palestina pa ne, pa smo mi glasovali proti, kot pravis.
Kaj pa to?

Sicer pa me to niti ne zanima. Poglej oba naroda danes. Eni so napredni, drugi pa cist kontra.

Ne vem, zakaj bi jih morali delat uslugo, ce je oni nam niso.

sej bi tudi oni lahko bili napredni, ce bi jim izrael pustil, da se razvijajo.

mater, k da si 5 mesecev nazaj prisel v ta svet.