Planet Golob

erikson

Guru
25. avg 2007
21.774
5.703
113
Golobovi zaradi morebitnega motenja nočnega miru živali študentom ne dajo soglasja za tradicionalni Pohod na Rožnik.


Podiralka zastavic aktivistka Sara Štiglic upa, da je bil protest na FDV začetek nečesa večjega.


Aktivistka Sara Štiglic, ki sodelovala v zasedbi FDV minuli teden, je za N1 ocenila, da je prav razlog, ki bi moral mlade bolj množično spodbuditi k uporu, hkrati tudi razlog, da se upor ne zgodi.
Sara Štiglic upa, da je bil protest na FDV začetek nečesa večjega, a dodaja: “Na zasedbi smo sicer res videli nekatere nove obraze, a glede na agitacijo, ko smo jo izvajali, sem pričakovala, da bo število študentov večje. Priča smo apatiji in to me skrbi.”
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.774
5.703
113
Zakaj svoboda na soočenja ne pošilja več Joveve? Namesto nje Šarec in un drug bukselj iz svobode ne spomnim se imena
Na prvem soočenju se je zelo slabo obnesla. Bila je živčna, napadala sogovornike, čas se ji je ustavil v času vlade Janeza Janše, kot svoj uspeh je navedla, da je pod prejšnjo oblastjo v EU glasovala za ukrepe proti Sloveniji. Skratka, s svojim razdiralnim nastopom je Svobodi zapravila nekaj podpore.

V Tarčo so tako poslali Arčona, ki sploh nima nič z EU volitvami. Tudi na spletu so ob oddaji kandidatne liste objavili izjavo Goloba in Arčona, ne pa tudi Joveve.

joveva tomc.png
 

B81

22. jul 2007
35.000
9.283
113
Zakaj svoboda na soočenja ne pošilja več Joveve? Namesto nje Šarec in un drug bukselj iz svobode ne spomnim se imena
Ker šarec še vedno pove nek odgovor, čeprav ko poslušaš nagneš glavo postrani kot rex, joveva pa nič. Kot klakočarca, zavijanje z očmi in grimase, s čimer hoče skrit svojo žalostno "praznost".
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.045
2.479
113
Imamo enega borca v Sloveniji za nujno medicinsko helikoptersko pomoč, ki je naredil nekaj izračunov, zakaj bi bilo to bolje imeti, kot pa izvajanje s helikopterji vojske in policije. Problem zasedenosti, opremljenosti, cene ure letenja.
Očitno je oseba in svojci kot v članku na lastni koži izkusila našo nesposobnost glede tega.

Verjetno bi bil potreben odločen poseg politike, da se to sprovede. Tako kot so bili požari za odločitev o nabavi gasilnih letal.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.835
2.448
113
Golobovi zaradi morebitnega motenja nočnega miru živali študentom ne dajo soglasja za tradicionalni Pohod na Rožnik.


Podiralka zastavic aktivistka Sara Štiglic upa, da je bil protest na FDV začetek nečesa večjega.


Aktivistka Sara Štiglic, ki sodelovala v zasedbi FDV minuli teden, je za N1 ocenila, da je prav razlog, ki bi moral mlade bolj množično spodbuditi k uporu, hkrati tudi razlog, da se upor ne zgodi.
Sara Štiglic upa, da je bil protest na FDV začetek nečesa večjega, a dodaja: “Na zasedbi smo sicer res videli nekatere nove obraze, a glede na agitacijo, ko smo jo izvajali, sem pričakovala, da bo število študentov večje. Priča smo apatiji in to me skrbi.”
Kolikor je meni znano, imajo do konca še kar nekaj izpitov!
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

mr_

Guru
20. sep 2007
9.045
2.479
113
Ravno v soboto je v Bovcu pristalo tretje letalo AirTractor.

Povezana novica je, da Gorska reševalna služba Radovljica predlaga selitev baze helikopterske nujne medicinske pomoči z Brnika v Lesce.
Helikopterji se uporabljajo za HNMP, gorsko reševanje, medbolnišični prevozi, prevozi novorojenčkov in gašenje. Iz nhjihovega vidika je zagotovo bolje imeti helikoptersko bazo na Lescah, za HNMP pa ne bi rekel. HNMP bi dejansko moral bazirat zraven bolnišnic, da štarta z medicinsko ekipo. LJ, MB, Postojna recimo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
Helikopterji se uporabljajo za HNMP, gorsko reševanje, medbolnišični prevozi, prevozi novorojenčkov in gašenje. Iz nhjihovega vidika je zagotovo bolje imeti helikoptersko bazo na Lescah, za HNMP pa ne bi rekel. HNMP bi dejansko moral bazirat zraven bolnišnic, da štarta z medicinsko ekipo. LJ, MB, Postojna recimo.
Dokler se večino helikopterskega ferkerja naredi za namen reševanja turistov v japonkah na triglavu in raznih čeških padalcev je itak nerealno ocenjevat kakšne so potrebe oz. zahteve. Začet je treba pri osnovah pa določit čemu je namenjena helikopterska enota, potem pa od tu dalje.

Recimo večina teh turistov ki jih ožuli na poti na triglav se odpelje v SB jesenice (najbližja bolnišnica za alpe), iz tega stališča je logično da so lesce boljša izbira kot brnik. Je pa res da tole ni primarni namen helikopterske enote, samo če se tega največ plačuje je tako kot je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in Ateis

mr_

Guru
20. sep 2007
9.045
2.479
113
Za potrebe reševanja v gorah je potrebno uvesti plačilo reševanj in naj bodo pohodniki zavarovani. Kdo bo to izvajal je naslednja debata, vsekakor to ni efektivno početi s helikopterjem katerega namen je prevoz 12 ali več oboroženih vojakov.

Trenutno je vse zakamuflirana v vojaški, policijski proračun in nihče noče povedati ali izračunati koliko to stane, ker je izgovor, da itak morajo letalniki in piloti leteti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.923
9.118
113
Treba je ločit reševanje in HNMP, kar je pri nas pobrkano. HNMP je v tujini leteči rešilec in to je to. Namenski leteči rešilec ti pristane praktično na dvorišču.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.045
2.479
113
Na FB je stran Slovenski namenski resevalni helikopter, pol pa raziskovanhe kaj in kako naprej...
Točno kot je kalbo rekel, rabimo leteče rešilce, to pa niso vojaški in policijski helikopterji.
Policija in vojska naj delajo svoje delo, HNMP svoje, po potrebi se štuka, pomaga.