Planet Golob

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Vse razumljivo, ampak še enkrat. Ti bi torej šel v Španijo samo zaradi davka. Sedaj si pa predstavljaj, da to Slovenija sprejme in pride sem en Španec in ima neto konkretno večji od tebe za isto delo in isti bruto.
Meni je to enostavno noro, da domačega delavca ožemaš in dobesedno spravljaš v depriviligiran položaj.
Spodbujanje investicij se ne dela preko tega.
Mislm da narobe gledas. Problem je, da solanga kadra primankuje, in ga hoces vec, ker gledas leta naprej kaj se bo dogajalo v drzavi. Ce zelis na dolgi rok bit konkurencen, jih rabis vec kot ostali, ki so pripravljeni placati vec. Ce ne mors placat vec, lahko znizas davke. plus da mas zravn se remote workerje (sam sem tak), ki jim je naceloma vseen kje delajo. win win...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Videl včeraj nekje na TW primerjavo mesečnega stroška podjetja (npr. za kakšno multinacionalko) za (visoko) strokoven kader, ki pričakuje nekje 10 k€ mesečno neto na računu:
- SLO: 25 k€
- DE: 18 k€
.
Pa Nemčija ni ravno neka davčna oaza.
kje bodo potem zaposlovali takšne kadre?
.
Družba znanja pa to :zavijazocmi: :bonk: .
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Mislm da narobe gledas. Problem je, da solanga kadra primankuje, in ga hoces vec, ker gledas leta naprej kaj se bo dogajalo v drzavi. Ce zelis na dolgi rok bit konkurencen, jih rabis vec kot ostali, ki so pripravljeni placati vec. Ce ne mors placat vec, lahko znizas davke. plus da mas zravn se remote workerje (sam sem tak), ki jim je naceloma vseen kje delajo. win win...
To kar ti pišeš je KRATKOROČNO gašenje požara, DOLGOROČNO moraš znižat davčno stopnjo vsem takim kadrom, da si konkurenčen. In DOLGOROČNO moraš zastavit IN IZVAJAT strategijo razvoja lastnega takega kadra. Ki pa ga s tvojo super duper dumping idejo dobesedno potem prisiliš, da gre v tujino. Bolno do konca.
Vse to sem že zgoraj napisal.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
To kar ti pišeš je KRATKOROČNO gašenje požara, DOLGOROČNO moraš znižat davčno stopnjo vsem takim kadrom, da si konkurenčen. In DOLGOROČNO moraš zastavit IN IZVAJAT strategijo razvoja lastnega takega kadra. Ki pa ga s tvojo super duper dumping idejo dobesedno potem prisiliš, da gre v tujino. Bolno do konca.
Vse to sem že zgoraj napisal.
In ce ze imas primerljive davke ostalim drzavam, pa so place zaenkrat prenizke? spet vsem nizas davke, al samo tistim, katere zelis privabit v drzavo?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Glas ljudstva v težavah, ker se njihovi cilji ujemajo s cilji SDS.

glas_ljudstva_loredan.png


Golob, Mesec in Fajonova sicer letos ne bi dvigovali loparčkov z obljubami.

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
In ce ze imas primerljive davke ostalim drzavam, pa so place zaenkrat prenizke? spet vsem nizas davke, al samo tistim, katere zelis privabit v drzavo?
Tukaj se je potrebno potem vprašati, zakaj so prenizke in ustvariti okolje, da bodo šle gor.
Pa še enkrat, kar sem že napisal: kratkoročno gašenje požara, je pač kar je. Če je treba, se naredi. Kot recimo pri nas z zdravniškimi sestrami, zdravniki, itd.
Ampak fora je v temu, da če ti ne ustvariš dolgoročnega ustreznega okolja (kar NI samo plača), potem ti kadri izkoristijo olajšave in takoj po zaključku gredo naprej. Ali ti planiraš dolgoročno ostati v Španiji tudi potem, ko ti nabijejo 49% davka? No, vidiš.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
Upajmo da mladi oddidejo v čimvečje številu iz države. Nimajo prihodnosti tu, da bodo plačevali najvišje davke na svetu.
Države se bodo kmalu začele zavedati da so ljudje naložba, prosti pretok ljudi znotraj EU pomeni da tekmujejo med seboj za najboljši kader ampak to očitno ne trkne našim vodilnim. Nočejo imeti v državi ljudi kateri mislijo s svojo glavo. Migranti, ja migranti so prava naložba, lahko vodljivi in s tem nova volilna baza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Mr_Wolf

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
To kar ti pišeš je KRATKOROČNO gašenje požara, DOLGOROČNO moraš znižat davčno stopnjo vsem takim kadrom, da si konkurenčen. In DOLGOROČNO moraš zastavit IN IZVAJAT strategijo razvoja lastnega takega kadra. Ki pa ga s tvojo super duper dumping idejo dobesedno potem prisiliš, da gre v tujino. Bolno do konca.
Vse to sem že zgoraj napisal.
Če ti je demografija v buli tvoja teza ne drži. Enostavno ni ljudi. Rodnost v Evropi je velik problem in države bodo na različne načine tekmovale za kader lahko se tebi zdi nelojalno, vendar če bodo to počele druge bodo že v prednosti pred Slovenijo katera po tvojem mnenju tega ne sme početi. V prihodnosti bo kvalificiran kader zlata vreden!
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Zdele na Tarči rtv novinarka o da je v italjanskih trgovinah pol ceneje napram severni srbiji pri BTCju.