Planet Golob

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
V tem primeru potem Sloveniji in Slovencem res ni rešitve. Zaradi tega osebno upam, da se "trend" spreobrne, se znormaliziramo kar se tiče političnih in ekonomskih failov ter tako preprečimo beg možganov & kapitala, zraven pa se lahko še nataliteta poviša in ne bo potrebe po uvozu ljudi iz tujine pri katerih je večina tako neprilagojena našemu načinu življenja da niti pod razno ne bodo delali za slovensko prihodnost, penzije itd. Priznam pa, da dlje kot spremljam mentaliteto večine v Sloveniji, manj imam upanja za tak scenarij.
Ni resitve. Osebno pocasi gledam, da bom sel izkorsitit beckham law v spanijo, ker tole sranje, je najvecje sranje v zgodovini slovenije. Folk pa visi na instagramu in caka utd, kokr je reku appolo. za kozlat
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
če IJJ ne bi bil takšen narcisoidek, da tako ko je na oblasti skrega vse med sabo, potem bi lahko kdaj tudi dosegel več kot teh 22% dometa volivcev... sedaj pa se glasuje, samo da ni IJJ, ne glede na vsebino... ampak žal, IJJ ne bo nikoli drugačen, zato smo lahko kar pesimistični...
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
1687896692031.png
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.625
113
če IJJ ne bi bil takšen narcisoidek, da tako ko je na oblasti skrega vse med sabo, potem bi lahko kdaj tudi dosegel več kot teh 22% dometa volivcev... sedaj pa se glasuje, samo da ni IJJ, ne glede na vsebino... ampak žal, IJJ ne bo nikoli drugačen, zato smo lahko kar pesimistični...
Kaj boš naglumil pa pri Logarju? Kakšen izgovor bo tam?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in BuDi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.065
6.878
113
Ni resitve. Osebno pocasi gledam, da bom sel izkorsitit beckham law v spanijo, ker tole sranje, je najvecje sranje v zgodovini slovenije. Folk pa visi na instagramu in caka utd, kokr je reku appolo. za kozlat
Beckam law je kar smiselna stvar…spoznal ko je best frend migriral in izkoristil
 

B81

22. jul 2007
36.337
10.155
113
če IJJ ne bi bil takšen narcisoidek, da tako ko je na oblasti skrega vse med sabo, potem bi lahko kdaj tudi dosegel več kot teh 22% dometa volivcev... sedaj pa se glasuje, samo da ni IJJ, ne glede na vsebino... ampak žal, IJJ ne bo nikoli drugačen, zato smo lahko kar pesimistični...
Počasi se bo tole izpelo, če se vsi neopredeljeni zaradi ijj poskregajo med sabo, ne bi niti smeli imet volilne pravice. Sam sicer najbolj tega koncepta ne razumem, da se zaradi nekoga skregaš z nekom, tudi ne poznam primera, ko bi se nekdo skregal med sabo zarad ijj.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.065
6.878
113
Hja, meni pa bolj liči na nelojalno konkurenco domačinom.
Kar nekaj drzav pozna davcne izjeme za tujce saj na ta nacin privabljajo iskane profile, investicije, itd.

nekdo ki ima letni dohodek 150k+ bo ze samo skozi sistem ddv in potrosnjo drzavi dal vec kot delavec za trakom.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
721
373
63
Kar nekaj drzav pozna davcne izjeme za tujce saj na ta nacin privabljajo iskane profile, investicije, itd.

nekdo ki ima letni dohodek 150k+ bo ze samo skozi sistem ddv in potrosnjo drzavi dal vec kot delavec za trakom.
Ma neee nooo, 49% obdavičtev dohodka je poštena za takega, plus DDV seveda. :) (sarkazem)
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.760
6.206
113
Zakaj se ustaviti pri 48%, take se lahko obdavči pri 69%, pa bi še vedno imeli več kot tisti, kateri dela za trakom.

Samo potem ni garancije, da ne tak zbeži iz države ob prvi priliki :evil:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Kar nekaj drzav pozna davcne izjeme za tujce saj na ta nacin privabljajo iskane profile, investicije, itd.

nekdo ki ima letni dohodek 150k+ bo ze samo skozi sistem ddv in potrosnjo drzavi dal vec kot delavec za trakom.
Vse jasno. Ampak raje bi ta denar porabili za znižat vsem davke, ne pa, da s tem dejansko domačina postavljaš v slabši konkurenčni položaj. In koliko bo tujec vplačal? Konkretno manj, kot domačin, v povprečju.
Ma neee nooo, 49% obdavičtev dohodka je poštena za takega, plus DDV seveda. :) (sarkazem)
Upm, da se to ne nanaša name, ker sem proti tako visokim davkom Zmotilo me je zgornje
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Golobove odločitve postajajo že prav bizarne.


Tina Gaber, partnerka predsednika vlade, ni dobila vabila na slavnostno sejo državnega zbora pred dnevom državnosti. V parlamentu na seji ni bilo niti Roberta Goloba, ki se je nato s spremljevalko uro kasneje pojavil na državni slovesnosti.

Vabila na slavnostno sejo je pošiljal po naših informacijah državni protokol. Ta je vabila poslal funkcionarjem in Tina Gaber seveda to ni.

Udeležba oziroma neudeležba para je že komentirana tudi na družbenih omrežjih. Nekdanja novinarka in dvakratna poslanka Janja Klasinc je na primer zapisala tole: »Bila sem dva mandata poslanka državnega zbora Republike Slovenije, prej pa sem več let kot novinarka spremljala delo parlamenta in vlade. Nikoli nobena soproga ali partnerka v državnem zboru ni sedela ob predsedniku kateregakoli organa. Dogodek ali sejo so spremljale z balkona. Pa tudi nobena ni državne proslave zamenjala za nočni klub. Če je informacija točna, je gospa predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič sprejela pravilno odločitev na podlagi protokolarnih pravil Republike Slovenije. Nekomu pa so hormoni očitno zmešali glavo.«
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kajn

Guru
5. okt 2007
2.735
1.554
113
Iskajoč brata
jaz vidim težavo drugje, ne levi desni....

Tisti ki imajo denar deligirajo politiki, da lahko še naprej koristijo javni denar, da imajo interni vpogled v kaj se bo zgodilo, da kupijo zemljo, ki bo čez X let 4x dražja,.... Pa seveda jim čisto ustreza levo, desno kreganje, da javnost ne vidi ozadja

Pa sama država je predraga.... javni sektor, agencije...... Noben politik ne bo rezal tega, ker je preveliko volilno telo... Logika bi morala biti, da si folk želi delati v gospodarstvu in ne čmurit v javnem sektorju za dobro plačo in življensko zaposlitev...
Celo gospodarstvo hiti v digitalizacijo, avtomatizacijo,..... Mi moramo pa še vedno na upravni čakati v vrsti, da oddamo obrazec....
Zadnja je pa porihtat socialo... Zavrneš 3 delovne ponudbe, izgubiš socialo in dodatke... V trenutnem trgu, bi morala biti nezaposlenost 0.1%
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.602
-205
113
logar bi moral ustanoviti novo stranko.

ce ostane sds, ki ima ze tako negativni prizvok, plus ne bo mogel pocistiti vseh v ozadju.

je pa res, da potem to pomeni konec sds stranke, kar pa spet marsikomu ne bi disalo in ne bojo dopustili, da bi logar uspesno ustanovil novo konkurencno stranko.... ceprav pravijo, da je konkurenca zdrava stvar.

bo zanimivo. mislim, da se prej kot cez 3 leta.

sicer pa iz logov sds ni nic slisati o predlogih resitev za trenutne problemem. sds in ima 2 tv programa, ki sta namenjena le drekanju po vladi. lahko pa bi imeli pa vecurne debate o resitvah. ni vrag, da to pogleda tud kaksen levicar in se malo zamisli.

grem stavit, da benz in inflacija pa bi bila na istem nivoju pod drugo vlado. verjetno bi pa na proslavi nastopal kdo drug, to je pa res. pa tepih bi bil modre barve. no, saj za nekatere je ze to dovolj, da zivijo bolj kvalitetno zivljenje.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.602
-205
113
jaz vidim težavo drugje, ne levi desni....

Tisti ki imajo denar deligirajo politiki, da lahko še naprej koristijo javni denar, da imajo interni vpogled v kaj se bo zgodilo, da kupijo zemljo, ki bo čez X let 4x dražja,.... Pa seveda jim čisto ustreza levo, desno kreganje, da javnost ne vidi ozadja

Pa sama država je predraga.... javni sektor, agencije...... Noben politik ne bo rezal tega, ker je preveliko volilno telo... Logika bi morala biti, da si folk želi delati v gospodarstvu in ne čmurit v javnem sektorju za dobro plačo in življensko zaposlitev...
Celo gospodarstvo hiti v digitalizacijo, avtomatizacijo,..... Mi moramo pa še vedno na upravni čakati v vrsti, da oddamo obrazec....
Zadnja je pa porihtat socialo... Zavrneš 3 delovne ponudbe, izgubiš socialo in dodatke... V trenutnem trgu, bi morala biti nezaposlenost 0.1%

ja, ocitno so lobiji res premocni. ne da javnost ne vidi ozadja, sploh ga ne kazejo. folk se raje prereka o cunjah, barvah tepihov, itn... zakaj bi se torej novinarji raziskovali lobije, ce tiste klike zasluzijo z rumenimi novicami?


je pa tudi res, da se obrazce lahko oddaja preko e-uprave, e-sodisca, itn. ampak mores bit kar racunalnisko dobro podkovan, da ti uspe.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri