Planet Golob

kajn

Guru
5. okt 2007
2.735
1.554
113
Iskajoč brata
e-davke so OK porihtal... kar pa imam z upravo, sem pa moral fizično odnest. Sem naročal tretjo tablico. Fizično naročit in na isti lokaciji prevzeti. Kot da se ne da naročiti preko spleta, plačati in pride po pošti kot vsaka druga stvar....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.929
2.509
113
Tole pač ne gre.
Vse bolj je podobno paničarjem ki z mimosuni(?) rešujejo (!) situacijo.
Ja, to gre vse globje.
Ko ne bo plače za bencin bo pa upor! Ampak do tam je samo še 1 mandat!
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.175
1.349
113
Da povzamemo:

Ena izmed najbolj obremenjenih plac v EU bo se bolj obremenjena z 1% prispevkom za delavca in 1% prispevkom za delodajalca. Zraven tega se ukinja dodatno zavarovanje in se znesek seli kot prispevek pri placi.

Ce pa po teh zadevah ne bomo najbolj obdavcen narod pod soncem, si upam pa skoraj res kaj odrezat za stavo :)
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.760
6.206
113
Iz legalnih razlogov samo citiram pesmico!

An takrat ku spet pride tisti zlati cajt,
Ne skrbte, znou orodje si bom pravu najt'.
Sem se moderniziral, sekirce nimam več,
Ma tudi sz motorku bi padla glava preč. :evil:


 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Vse jasno. Ampak raje bi ta denar porabili za znižat vsem davke, ne pa, da s tem dejansko domačina postavljaš v slabši konkurenčni položaj. In koliko bo tujec vplačal? Konkretno manj, kot domačin, v povprečju.

Upm, da se to ne nanaša name, ker sem proti tako visokim davkom Zmotilo me je zgornje
Gre se za to da privabis v drzavo vec visoko usposobljenih ljudi, in s tem vec firm ki isce visoko usposobljene ljudi, tko da dvakrat profitiras. Plus se ddv, prispevki za zdravstvo za celo druzino in tako naprej. Vedno je bols pobrat 20% od neki, kokr 100% od 0, sam tega nasi gumbci ne dojamejo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Gre se za to da privabis v drzavo vec visoko usposobljenih ljudi, in s tem vec firm ki isce visoko usposobljene ljudi, tko da dvakrat profitiras. Plus se ddv, prispevki za zdravstvo za celo druzino in tako naprej. Vedno je bols pobrat 20% od neki, kokr 100% od 0, sam tega nasi gumbci ne dojamejo.
No, pri nas bi se zadeva izrodila v to, da bi še bolj dobičkonosno vlačili gor zidarje, itd.
Pa meni je to jasno, ampak zakaj pa ne bi ta denar vložili v domače ljudi in znižali davčno stopnjo?
Amerika se je že naučila in subvencionirajo proizvodnjo doma, kdorkoli že investira. Se zaposljujejo domači delavci po pogojih v ZDA.
Mi debili pa bi domače delavce spravljali v nekonkurenčen položaj proti uvoženim delavcem. Noro.
Drugo je, če se gre samo za deficitarne profile, pa še tam bi morala vzporedno laufat strategija razvoja lastni profilov.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Spanci, portugalci, nizomemci, majo v teh zakonih varovalke, in veljajo samo za visoko kvalificiran kader z veliko dodano vrednostjo, ni za zidarje in ostalo. Sej s tem hocjo tud svoje ljudi, ki sedaj delajo na irske, nemciji, UK, etc privabit nazaj, s tem da jim za dolocen cas nudijo nizje davke.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Vse razumljivo, ampak še enkrat. Ti bi torej šel v Španijo samo zaradi davka. Sedaj si pa predstavljaj, da to Slovenija sprejme in pride sem en Španec in ima neto konkretno večji od tebe za isto delo in isti bruto.
Meni je to enostavno noro, da domačega delavca ožemaš in dobesedno spravljaš v depriviligiran položaj.
Spodbujanje investicij se ne dela preko tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

nacek

Guru
13. okt 2012
2.915
558
113
No, pri nas bi se zadeva izrodila v to, da bi še bolj dobičkonosno vlačili gor zidarje, itd.
Pa meni je to jasno, ampak zakaj pa ne bi ta denar vložili v domače ljudi in znižali davčno stopnjo?
Amerika se je že naučila in subvencionirajo proizvodnjo doma, kdorkoli že investira. Se zaposljujejo domači delavci po pogojih v ZDA.
Mi debili pa bi domače delavce spravljali v nekonkurenčen položaj proti uvoženim delavcem. Noro.
Drugo je, če se gre samo za deficitarne profile, pa še tam bi morala vzporedno laufat strategija razvoja lastni profilov.
potem je pa takole

Pri nas recimo kar 56 voznikov izpolnjuje pogoje za upokojitev, najstarejši voznik ima 71 let, dva sta stara 67 let," opozarja Horvat, ki si želi, da bi zaposlili 50 dodatnih šoferjev in s tem povečali frekvence voženj mestnih avtobusov. Ali jim bo to uspelo, direktor ne ve.

 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.258
2.416
113
Pomurje
Ta tema je smeh.

Pogovarjate se o raznoraznih razbremenitvah, namesto da bi se pogovarjali o smiselni in učinkoviti porabi teh z neba padajočij €€€€, ki jih podarjamo državi.

Z veseljem plačam vse davke, zelo malo delam na kreativnem računovodstvu, ampak žal vedno več. Več pa zaradi nelojalne konkurence in ne višine davkov!

Prvo je treba popucat xykilo ljudi ki so v raznoraznih JS in paradržavnih ustanovah, čeprav jih je v enih hudo premalo in jih je drugje hudo preveč.

Država in EU je zablodla na večini področij, kar se sedaj rezultira v malodane vseh problemih.
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
če bi učiunkovito popucali/zman jšali JS, bi dobili delovno silo za gospodarstvo, strošek JS bi se zmanjšal, učinek na javne finance bi bil dvojen.

Če pa bi vmes še malo porezali subvencije raznim NVOjem, Inštututom ipd., pa bi tudi kakšnih 100mi^prišparali, brez da bi se komu kaj poznalo... spet bi nekdo, ki se sedaj napaja iz NVO ali kakšnega inštituta za mešanje megle, moral najti službo v gospodarstvu, kjer pa je itak ogromno pomanjkanje delovne sile.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.760
3.480
113
če bi učiunkovito popucali/zman jšali JS, bi dobili delovno silo za gospodarstvo, strošek JS bi se zmanjšal, učinek na javne finance bi bil dvojen.

Če pa bi vmes še malo porezali subvencije raznim NVOjem, Inštututom ipd., pa bi tudi kakšnih 100mi^prišparali, brez da bi se komu kaj poznalo... spet bi nekdo, ki se sedaj napaja iz NVO ali kakšnega inštituta za mešanje megle, moral najti službo v gospodarstvu, kjer pa je itak ogromno pomanjkanje delovne sile.
Tole pisanje nikakor ne odraža volje ljudstva.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: mr_, tomi in BuDi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.625
113
Sem naročal tretjo tablico. Fizično naročit in na isti lokaciji prevzeti. Kot da se ne da naročiti preko spleta, plačati in pride po pošti kot vsaka druga stvar....
Dej malo pomisli.....bi ti blo ok da si jo vmes poštar malo sposodi.....sej bi samo tankal nanjo.....nič takega!

Pa recimo iz praxe....stranka naroči nove ključe od avta.

Jooj zakaj pa moram tolko dokazil od kopije osebne, prometne pa podatke o avtu....

Bi ključe od nevem BMW X5 tudi po pošti?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Golobove odločitve postajajo že prav bizarne.


Tina Gaber, partnerka predsednika vlade, ni dobila vabila na slavnostno sejo državnega zbora pred dnevom državnosti. V parlamentu na seji ni bilo niti Roberta Goloba, ki se je nato s spremljevalko uro kasneje pojavil na državni slovesnosti.

Vabila na slavnostno sejo je pošiljal po naših informacijah državni protokol. Ta je vabila poslal funkcionarjem in Tina Gaber seveda to ni.

Udeležba oziroma neudeležba para je že komentirana tudi na družbenih omrežjih. Nekdanja novinarka in dvakratna poslanka Janja Klasinc je na primer zapisala tole: »Bila sem dva mandata poslanka državnega zbora Republike Slovenije, prej pa sem več let kot novinarka spremljala delo parlamenta in vlade. Nikoli nobena soproga ali partnerka v državnem zboru ni sedela ob predsedniku kateregakoli organa. Dogodek ali sejo so spremljale z balkona. Pa tudi nobena ni državne proslave zamenjala za nočni klub. Če je informacija točna, je gospa predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič sprejela pravilno odločitev na podlagi protokolarnih pravil Republike Slovenije. Nekomu pa so hormoni očitno zmešali glavo.«
Pojasnila pa seveda ne boš objavil :evil:

Udeležba ni bila predvidena​


Zakaj predsednik vlade ni prišel na slavnostno sejo državnega zbora, smo vprašali v njegov kabinet. »Nikoli ni bilo predvideno, da se bo predsednik vlade udeležil slavnostne seje državnega zbora. V Ljubljano je prišel pozno zvečer in se udeležil državne proslave. O vabilu Tini Gaber na slovesno sejo parlamenta nikoli ni bilo govora,« so sporočili.


Odsotnost na slavnostni seji je po informacijah njegovega kabineta Robert Golob že pred časom opravičil zaradi obveznosti, ki jih je imel v Novi Gorici. Kakšne so bile te obveznosti, niso razkrili, bile pa naj bi zasebne. »Nikoli ni bilo predvideno, da bi na sejo prišla predsednikova partnerka Tina Gaber, zato tudi ni moglo biti konflikta zaradi sedežnega reda,« so še zapisali v kabinetu in dodali, da iz spoštovanja do institucije ter do poslank in poslancev, ki so predsedniku vlade ne nazadnje potrdili mandat, se Golob sicer redno udeležuje sej državnega zbora.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri