Planet Golob

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.929
2.509
113
Ja, ja.
Nekaj ustanoviš, si pri tej stvari prvi. Si kot avtor tistega.
No in avtor si za vselej in vedno. A Leonardo ni več avtor Mona lise.
A če se odpoveš otoroku nisi več njegov 'avtor'? Pravno lahko! biološko žame(nikoli)!
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.387
113
ja ustanovitelja se pa ne da zamenjati, a ne?
Ne, ne da se, ker je bil to enkraten dogodek v preteklosti, zadevo ustanoviš samo enkrat in ne večkrat. Maljevac je in bo za vedno ustanovitelj I8M, lastniki in družbeniki se pa seveda lahko menjajo brez problema.

Mi pa ni jasno čemu sedaj to poudarjanje, da Maljevac kao ni več ustanovitelj. Hočejo to prikazati kot brisanje povezave "neodvisne" nevladne organizacije z aktualno vlado ali je catch kje drugje?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ne, ne da se, ker je bil to enkraten dogodek v preteklosti, zadevo ustanoviš samo enkrat in ne večkrat. Maljevac je in bo za vedno ustanovitelj I8M, lastniki in družbeniki se pa seveda lahko menjajo brez problema.

Mi pa ni jasno čemu sedaj to poudarjanje, da Maljevac kao ni več ustanovitelj. Hočejo to prikazati kot brisanje povezave "neodvisne" nevladne organizacije z aktualno vlado ali je catch kje drugje?
Ker se ne strinjajo z njegovim delom?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.387
113
Kaj ne bi potem bilo bolj smiselno povedati, da je (zaradi nestrinjanja z njegovim delom, to se lahko omeni ali pa tudi ne) vodenje I8M prevzel nekdo drug in ne da se greš zapletat v "spreminjanje zgodovine", ki dejansko sploh ni izvedljivo?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Minister Maljevac naj bi sicer v četrtek predstavil rešitev dolgotrajne oskrbe, "enega največjih dosežkov Levice". Levica je sicer hotela dodatno ministrstvo ravno zato, da bodo lažje reševali to področje, sedaj pa ugotavljajo, da bodo potrebni dodatni dogovori in usklajevanja z Ministrstvom za delo, ki ga vodi Mesec. O viru denarja pa tudi še ni nobenega dogovora, omenja se 1% od bruto dohodkov.


To je po naših informacijah tudi razlog za to, da vlada v četrtek ni obravnavala predloga zakona, čeprav je Maljevčev strankarski šef, minister za delo Luka Mesec, prejšnjo soboto napovedal, da ga bo. Mesec je ta predlog izpostavil kot enega največjih dosežkov Levice in ob tem celo izrekel čestitke ministrstvu za solidarno prihodnost.
Ob stališču ministrstva za finance pa se postavljata vprašanji, ali morda vlada predloga še nekaj časa ne bo sprejela in ali bo predlog res že junija na klopeh poslank in poslancev, kot je napovedal Maljevac.
Nov prispevek bi pomenil, da začnejo delodajalci in delavci ter drugi zavarovanci 1. januarja 2025 za dolgotrajno oskrbo plačevati po en odstotek od bruto dohodkov. Ker to ne bi bilo dovolj, bi primanjkljaje pokrival državni proračun.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Kaj ne bi potem bilo bolj smiselno povedati, da je (zaradi nestrinjanja z njegovim delom, to se lahko omeni ali pa tudi ne) vodenje I8M prevzel nekdo drug in ne da se greš zapletat v "spreminjanje zgodovine", ki dejansko sploh ni izvedljivo?
Pri našem javnem sektorju, ki je obseden z dokumenti in papirologijo, nikoli ne veš. Ko se podaljšujejo razna dovoljenja, vedno znova zahtevajo ene in iste dokumente, ki se niso mogli spremeniti (naprimer matični list oziroma datum rojstva). Zato se dogaja, da nekateri potencialni tuji delavci raje odidejo delat v druge države, ker se nočejo ukvarjati z našo nesmiselno birokracijo. Dobijo občutek, da jih potencialni delodajalec zafrkava, ko jim pošlje seznam zahtevanih dokumentov.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Lahko me razvajaš, lahko mi nagajaš, lahko me pošlješ v r’t. Vse bom prenesu, tud’ če me zmerjaš, da sem dec zabit.
Sam’ na fuzbal me pust’, na fuzbal me pust’, ljub’ca moja zlata. Na fuzbal me pust’, na fuzbal me pust’, da nou’jo mi rekl’ copata.



Predsednik vlade Robert Golob si bo nocoj v Istanbulu ogledal finale nogometne lige prvakov, so sporočili iz njegovega kabineta in dodali, da je premier v Turčiji na zasebnem obisku. V finalu se bosta sicer pomerila Manchester City in milanski Inter. Drugih podrobnosti o premierjevem obisku v Istanbulu iz njegovega kabineta niso navedli. Prizorišče finala bo olimpijski stadion Atatürk. Večina tistih, ki spremljajo nogomet, vlogo favorita pripisuje Angležem, ki imajo takšen status tudi na stavnicah. Golob in njegova partnerica Tina Gaber, ki se je na družabnih omrežjih pohvalila, da je na prizorišču enega največjih športnih dogodkov leta, sta se glede na objave pred velikim finalom udeležila tudi elitnih slavnostnih dogodkov.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Lahko me razvajaš, lahko mi nagajaš, lahko me pošlješ v r’t. Vse bom prenesu, tud’ če me zmerjaš, da sem dec zabit.
Sam’ na fuzbal me pust’, na fuzbal me pust’, ljub’ca moja zlata. Na fuzbal me pust’, na fuzbal me pust’, da nou’jo mi rekl’ copata.



Predsednik vlade Robert Golob si bo nocoj v Istanbulu ogledal finale nogometne lige prvakov, so sporočili iz njegovega kabineta in dodali, da je premier v Turčiji na zasebnem obisku. V finalu se bosta sicer pomerila Manchester City in milanski Inter. Drugih podrobnosti o premierjevem obisku v Istanbulu iz njegovega kabineta niso navedli. Prizorišče finala bo olimpijski stadion Atatürk. Večina tistih, ki spremljajo nogomet, vlogo favorita pripisuje Angležem, ki imajo takšen status tudi na stavnicah. Golob in njegova partnerica Tina Gaber, ki se je na družabnih omrežjih pohvalila, da je na prizorišču enega največjih športnih dogodkov leta, sta se glede na objave pred velikim finalom udeležila tudi elitnih slavnostnih dogodkov.
A je šla trdeĆa Pernata divizija peš v Turčijo ? ...ker tovariš Bizi trdi da slovenija nima nobene povezave z ostalimi letališči po svetu in da je moralo ne vem koliko milijonov zdravnikov odpovedati prihod v Slovensko Ćerbio.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
Previsoke davke imamo, pravijo Nemci.


Po raziskavi zbornice, v kateri je sodelovalo 68 nemških podjetij, je Slovenija v primerjavi z državami srednje in vzhodne Evrope na lestvici privlačnih poslovnih okolij nazadovala, predvsem zaradi davčne obremenitve in pomanjkanja delavcev.

Nemška podjetja po drugi strani pri slovenskem poslovnem okolju kot najbolj pozitivno izpostavljajo urejenost infrastrukture, zelo zadovoljna so tudi z visoko plačilno disciplino ter kakovostjo in razpoložljivostjo lokalnih dobaviteljev. Pogoje za raziskave in razvoj so podjetja ocenila kot zadovoljive oziroma dobre.




Previsoke davke imamo, pravi direktor NLB.

Dotaknil se je tudi visoke obdavčitve plač v Sloveniji. "88 informatikov smo zaposlili v Srbiji, naslednje leto jih bomo še 50. Moja plača bi bila na Hrvaškem neto 50 odstotkov višja, direktorji pomembnih družb se pogovarjajo o prenosu razvojnih oddelkov in tudi sedežev družb iz Slovenije," je opozoril. Ob pomanjkanju delovne sile pa se je vprašal, ali smo pripravljeni, da bo v slovenskih vasicah dišalo po kariju.
Absolutno, saj na vladi so radikalci, civilna družba katera jih je gor podprla pa je praktično para stranka in neka usmeritev najprej tam pride gor potem jo pa radikalci na vrhu sprejmejo kot dobro. Delali bodo migranti pa fukali tudi, vse ženice, mladoletnice..... sam ena zadeva v tej državi fali.... odgovornost, me ne briga ali si lev, desen ali civilc, če delaš neumnosti sprejmi odgovornost. Me zanima katera jo bo solidarno s tisto ženico nastavla?
Ograje podirati ni problema! Zaklept z lisicami na deportirance ni problema! Igrat se z nutrijami ni problema! Preklicati lov na medvede ni problema!
Vse obvladajo! Me zanima v kateri rov se bodo skrili ko se ena ot teh stvari zalomi in bo potrebno polagati račune!
Medvedi so že na celjskem, ženskam se pa tudi dogajajo grozne stvari!