Plača v javnem sektorju

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.856
6.469
113
Jaz se nisem slisal za dodatek za odgovornost. Obstaja dodatek za vodenje ki ga dobijo vodje in je odvisen od stevila ljudi ki so pod njimi.

sam dobivam naslednje dodatke:
- dodatek za izmensko delo
- dodatek za delo ponoci
- dodatek za delo ob nedeljah/praznikih
- dodatek za nadurno delo (tu mas vec podvrst - al gre za klasicne nadure ali spremembe razporeda znotraj 7 dni ali 24 ur), posebaj je se dodatek ko nadure presezejo 13 urni delovnik)
- dodatek za povecan obseg dela (odvisno od zasedenosti enote)
- dodatek za posebno nevarne naloge

vse razen zadnjega srecas tudi v gospodarstvu

edit:
Pozabil na:
- dodatek za stalno prioravljenost
- dodatek za stalno pripravljenost na dolocenem kraju
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.670
9.326
113
Pa dodatki za odgovornost ... ker v JS se vedno nekdo odgovoren podpiše in potem za napake odgovarja ... Pa dodatki za stalno pripravljenost profesorjev na faksu... pa dodatki hišnika v TV Koper ker za italijansko...

Eno so dodatki, ki so upravičeni, drugo so pa dodatki, ki si jih nekateri v JS ''izmislijo'', da si dvignejo plačo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Verjetno bodo pocasi uporabljali speech to text iz posnetkov. Ampak guess what - slovenscino govori 2 mio ljudi in tovrstne programske opreme za nas trg ni veliko oz je drazja ker je trg manjsi
To ni najbolj res. Za specializirane poklice so speech to text aplikacije že dolgo pripravljene. Zdravniki jih že leta uporabljajo. Seveda ne na osnovnem nivoju, da ne bo spet Jurek skočil. Tudi za pravniški jezik obstajajo, pa so sodniki in tožilci preveč togi, da bi jih uporabljali. Poskusi se v Bingu pogovarjati s Chat CPT v slovenščini. Boš videl, da te brezhibno razume in odgovarja v čisti slovenščini.
 
Baje jih ni. Je prišel en k meni za skladiščnika je bila njegova plača 300€ višja kot tam.
Po 5 letih gospodarstva, je nazaj kot šrajbar. Ni zdržal presinga in dela 7,5 ur na dan

to je pressing ti povem..mene tud pobira, ne zdržim več tega pritiska, zato iščem fotelj, šaltr in kup papirjev
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.171
5.302
113
Ne vem zakaj je v JU tako samoumnevno da se vsake par let napreduje po par razredov, da se dobiva take in drugačne dodatke....
30 let + delam v gospodarstvu pa lahko rečem, da večina lahko to samo sanja.
Ni samoumevno, pogoji za napredovanje so jasni, kdor jih izpolnjuje, tanapreduje, sicer pa ne. V moji prejšnji firmi je veljalo (firma ni v JU), več znaš več veljaš in tako je tudi šla plača. Vsak izpit je bil + 50eur k plači. V zdajšnji tega pogoja ni, in guess what... na izobraževanje se hodi samo na taka kjer se dobro je in pije. Približno tak je tudi napredek firme... nikakvi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

luka51

Guru
16. avg 2007
14.077
5.379
113
No verjetno te je to delo bolj veselilo oz te je nekaj pritegnilo, da si zapustil mehankarje. Ker ne dvomim, da bi kot slednji lahko zasluzil veliko vec.
Ja glede na to da sn nekak na pedagoški fax hodo mi ni bil cilj mehanik bit celo živleje ne :) Drugače je pa vse skupaj po nekih naključjih prineslo, da sem začel šraufat po zadnjem letniku faxa. Potem posledično zaradi tega prestavlal diplomo dokler nas niso stisnili, ker se je stari program ukinjal. Te pa je blo konec heca in je blo treba diplomirat, da ni šel faks v nič.
Ko je moja dobla za NDČ sem pa rekel adijo in šel na zavod novim dogodivščinam naproti. Eno leto zavoda, da sem bil kandidat za javna dela in učno pomoč, da sem pridobil ure za strokovni izpit (ker druge realne šanse zaposlitve v šolstvu za nas slamuhe brez strokovnega, ki smo bili starejši od 28 let, takrat v šolstvu ni bilo).

Drugače pa ja kaj se mene tiče, ne grem za jurja več v gospodarstvo (ajde za dva bi razmislil :). Tu vem, da grem vsak dan ob treh domov, vikendi so fraj, ko si bolan se ne komplicira, ko je frocovje bolano si doma BP, za celo leto vnaprej točno veš kaj boš delal (ajde razen, ko ti uturijo nadomeščanja al pa, ko kera sodelavka iz tvoje smeri dolgotrajno bolniško vdari te si ga najebal, ker se noben na razpise ne prijavi). Fizično nisi zjeban po šihtu.
V glavnem, ko črto potegnem mi pomeni več življenje kot pa živet za šiht. Dnara je dovolj da mam vse kaj rabim, ajde ni ga tolko kot bi htel. Ampak jebat ga, dnar ni vse. Je pa reš, da če avte šraufaš maš lahko dnara kolko hočeš, ker prometa ne zmanjka če dobro delaš. Samo se pol vprašaš na koncu kaj si mel od živleja. Zaj če ti je to cilj, da si bil cele dneve v delavnici je zmaga.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.132
3.474
113
Še nisem slišal za te dodatke v gospodarstvu.
Dodatki za izmensko delo, delo ponoči, delo ob vikendih/praznikih so tudi v gospodarstvu, ker so zakonsko predpisani.
Dodatek za "povečan obseg dela" je pa samo :valjamse: ... ...pomeni, dako ni "povečanega obsega dela" v službi pač zabšavaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad