Plača v javnem sektorju

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.861
6.479
113
glede na to da si poslušal hribarja in gaga sem upal da boš razumel sarkazm ampak ga očitno nisi. To da ne veš kje delam hkrati pa razlagaš da delam bulšit dost pove Moje jamranje je tam ko jamranje ostalih. Se ne kaj dosti prtiožujem, se pa povečini strinjam z večino uporabnikov. da pač mi denar nekako moramo ustvart JS ga vseeno nekoliko lažje dobi. Včasih bi tun danm kak tak bombončk zapasal, to je pa tud vse. Dlje pa s tabo v tej debati, pa v drugih pa sploh, nit ne mislim nadaljevati
Vidis k izhajas iz nekih svojih predispozicij. Ne bi tega napisal ce ne bi tega mislil. Ni kaj nadaljevat
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
91
38
18
Ućitelji televadbe so potencialno najbolj na udaru zaradi spolnega nadlegovanja, če kako učenko porine za rit preko kake ovire.
Te ovire so lahko nevarne. Saj bolj agilne učenke to zmorejo, malce močnejše pa težje. To si glede na napisano na zadnjih straneh zasluži najmanj dodatek za posebno nevarne naloge, dodatek za stalno pripravljenost (ker mora stati ob oviri in čakati na akcijo) in dodatek za zahtevnost socialnih stikov (dotikanja učencev različnih spolov m/ž/d in potencialnih izbruhov nezadovoljstva).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.680
9.345
113
Te ovire so lahko nevarne. Saj bolj agilne učenke to zmorejo, malce močnejše pa težje. To si glede na napisano na zadnjih straneh zasluži najmanj dodatek za posebno nevarne naloge, dodatek za stalno pripravljenost (ker mora stati ob oviri in čakati na akcijo) in dodatek za zahtevnost socialnih stikov (dotikanja učencev različnih spolov m/ž/d in potencialnih izbruhov nezadovoljstva).
Dodatek za odgovornost si pozabil.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.089
5.384
113
Ućitelji televadbe so potencialno najbolj na udaru zaradi spolnega nadlegovanja, če kako učenko porine za rit preko kake ovire.
Poznam enega osebno, ki je bil vpleten v tožbo. Ni bila zahvala, da je rešil pred poškodbo ampak tožba, ker je kao otipaval.
Zdaj se preprosto gimnastike ne gre več. Varovanja pa tudi ne.

Smo pa meli tudi težave ko smo še v AUT angleže skijat učili. Ne spomnim se točno ozadja zakaj je do tega prišlo. Ampak eno leto smo prišli gor in smo meli za eno šolo navodilo, da se otrok ne pobira in dotika. Presneto, kak boš skijat učil začetnike brez, da jih pobiraš... So pač ležali, jebat ga. Meni je blo kul, nisem mel nekega dela :)
Brezveze kam gre vse skup.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.367
981
113
Titograd
Delo z ljudmi je pač vedno bila jeba in še večja bo, ker generacije permisivno vzgojenih v 76 različnih spolih šele prihajajo na moje delovno področje (zdravstvo), pa je že zdaj groza. Lahko bi bil vodja oddelka, pa se tega otepam, moraš živeti za službo 24/7 ali pa imeti pitona v glavi (beri: brez hrbtenice) ali pa kar oboje, da greš za 50 podrejenih nastavljati glavo, jajca in podpis, ker drugo se od tebe ne pričakuje. Kako razmišljanje, vizija in reševanje problemov neki?! Možgani so nezaželjeni, nič ne spreminjaj in samo podpiši, da se ve koga jebat v glavo. Bolje za 100€ manj oddelati svoje in pičiti domov kot se pustiti jebati v tak zadušljivem okolju.

To je že realnost nekaterih oddelkov po obeh kliničnih in ostalih splošnih bolnišnicah... menjave vodij, predstojnikov na par mesecev...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Napredovanja imas tudi v gospodarstvu. V JU napredujes na podlagi ocen.
Napredovanje v gospodarstvu, ne da bi se ti spremenilo delo? Da se ti samo nekakšen naziv? Tega pa res ne poznam.
Od vse zgodbe s plačami v JU me v bistvu moti samo ta sistem z razredi. Ti so OK, ampak ne na način kot je zdaj. V razrede sodijo delovna mesta, nazivi niso pomembni. In če je DM v 40. razredu, je pač v 40. razredu - pa če na njem delaš 1 leto ali 20 let. Nobene potrebe, da se kaj povečuje.
Plača naj se poveča, ko greš na drugo, bolj zahtevno DM (ki bi bilo po takem sistemu v višjem plačnem razredu). Če stalno delaš isto, mora biti plačni razred isti. Lahko dobiš dodateke, nagrade za delovno uspešnost ipd (tako ločuješ boljše od slabših znotraj istega delovnega mesta), ampak za enako delo pač ves čas enako plačilo (z izjemo splošnih povišanj). Ti je po moje glavni kiks plačnega sistema v JS.
Podobno velja za razna delovna mesta z mandatom (razne vodje ipd). Pol gre pa takemu nekaj narobe, pa odstopi in se vrne nazaj na staro delovno mesto. To je bedarija. Namesto nekih mandatov in dodatkov za vodenje pač delovno mesto vodje. Če nočeš bit več (ali nisi dovolj dober), daš ali dobiš odpoved. In iščeš novo službo. Ker v nasprotnem primeru se vrneš med tiste, ki si jim bil šef - kar pomeni, da boš itak ves čas prijazen do njih in pazil, da se jim ne zameriš ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.861
6.479
113
Napredovanje v gospodarstvu, ne da bi se ti spremenilo delo? Da se ti samo nekakšen naziv? Tega pa res ne poznam.
Od vse zgodbe s plačami v JU me v bistvu moti samo ta sistem z razredi. Ti so OK, ampak ne na način kot je zdaj. V razrede sodijo delovna mesta, nazivi niso pomembni. In če je DM v 40. razredu, je pač v 40. razredu - pa če na njem delaš 1 leto ali 20 let. Nobene potrebe, da se kaj povečuje.
Plača naj se poveča, ko greš na drugo, bolj zahtevno DM (ki bi bilo po takem sistemu v višjem plačnem razredu). Če stalno delaš isto, mora biti plačni razred isti. Lahko dobiš dodateke, nagrade za delovno uspešnost ipd (tako ločuješ boljše od slabših znotraj istega delovnega mesta), ampak za enako delo pač ves čas enako plačilo (z izjemo splošnih povišanj). Ti je po moje glavni kiks plačnega sistema v JS.
Podobno velja za razna delovna mesta z mandatom (razne vodje ipd). Pol gre pa takemu nekaj narobe, pa odstopi in se vrne nazaj na staro delovno mesto. To je bedarija. Namesto nekih mandatov in dodatkov za vodenje pač delovno mesto vodje. Če nočeš bit več (ali nisi dovolj dober), daš ali dobiš odpoved. In iščeš novo službo. Ker v nasprotnem primeru se vrneš med tiste, ki si jim bil šef - kar pomeni, da boš itak ves čas prijazen do njih in pazil, da se jim ne zameriš ...
Ja pac ne poznas kaj cmo sedaj. Se delovno mesto opravlja v vec nazivih z razlicnimi placnimi razredi oz kolicniki. Ni to JU unikum.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.125
9.370
113
40
MB
Ce ne drugega za hisnika ali čistilko. Rabis samo potrdilo o nekaznovanosti kot vem
Ni nujno res, znanec je potreboval za hisnika izpit iz upravljanja z energetskimi napravami kot se danes fensi rece :D
Je pa ded vajen delat pa je rekel da ni bolj glupega filinga kot pa da je moral med zadnjo stavko sedet pa v luft gledat, zunaj pa trava za pokosit.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.682
6.066
113
pri taščici
To imas najbrz moznost kasneje naredit. kot kuharica HACCP. Tudi ravnatelj ima enomleto ali celo vec casa da naredi solo za ravnatelja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.680
9.345
113
Ja pac ne poznas kaj cmo sedaj. Se delovno mesto opravlja v vec nazivih z razlicnimi placnimi razredi oz kolicniki. Ni to JU unikum.
Zakaj bi bil za enako delovno mesto nekdo več plačan kot nekdo drugi?
Razen seveda razlike pri uspešnosti, več nočnega dela, itd., kar je logično, da potem več dobi.
Ker če bi vsi sledili JU bi torej čistilka s faksom dobila višjo plačo ko čistilka, ki opravlja enako delo, ampak ima samo osnovno šolo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: wilburxxx

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.861
6.479
113
Zakaj bi bil za enako delovno mesto nekdo več plačan kot nekdo drugi?
Razen seveda razlike pri uspešnosti, več nočnega dela, itd., kar je logično, da potem več dobi.
Ker če bi vsi sledili JU bi torej čistilka s faksom dobila višjo plačo ko čistilka, ki opravlja enako delo, ampak ima samo osnovno šolo.
Ne enostavno imas cistilka III, cistilka II in cistilka I, znotraj tega pa napredovanje ker se trudi pri delu
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.198
1.080
113
Kolk je pa razlike v plači med čistilko I in čistilko III? V neto izplačilu.

Ja je možn napredovati v gospodarstvu v okviru istega delovnega mesta, od do.
Ponavadi je to ene 15-% razlike med začetno in končno plačo, presečt tega ne moreš, razen če delovno mesto spremeniš. V nasprotnem primeru se vsa plačna razmerja podrejo v firmi. Pa ni važno kaj si po izobrazbi, al navaden delavec z OŠ al pa magister teologije, strojništva... Tud taka primera sem imel.