Plača v javnem sektorju

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.915
2.357
113
Pomurje
Vidim, da ne poznaš zadev. Se pa lepo sliši tvoj post ja. Tako preprosto forumaško.
Poznam jamrače, polno vas.
Vem tudi, da ima lahko fiskulturnica (z dodatnim delom v šoli) 2k mesečne plače. Tudi poleti ko je dva meseca na morju.
Ob 8.20 začnete in 12.30 spizdite, v najslabšem primeru 13.30.
Vaša urna postavka na efektivno delo gladko šije zdravnike.

Za avtoriteto pa ste si sami krivi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.848
6.455
113
Mam plan spisat en daljsi post kaj je problem celotnega javnega servisa v odnosu do drzavljanov…. Na kratko pa - folk je nasplosno tako f.aking len, da tisti ki se jim da delat lahko izbirajo kje bodo delali. In zakaj bi se jahal v JU ce dobi 2x vec nekje drugje. S(m)o nekateri ki radi pocnemo kar pocnemo in to prevaga nad denarjem. Ampak takih je vsako leto manj ker se osnovni problem povecuje. Osnovni problem pa je, da bi folk imel storitev na nivoju zasebnega zavoda po ceni ki velja za javni zavod. No to matematicno ne gre. In ko bo kriticna masa dojela da socializem ne deluje in noben njegov derivat ali priblizek tudi ne, potem bo lazje razumet zakaj je tako kot je.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.848
6.455
113
Aja ja seveda, komot dobi 4k, samo ne bo ucitelj s sihtom 8-13. Ampak tisti ki se jim da, to tudi naredijo, zato pa je manjko kadra trenutno
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.926
3.448
113
40
Lj
Saj tudi v javnem sekotrju komot dobi 4k. So konkretno višje plače kot v privat, sploh če šteješ zraven še 50+ dni dopusta, razne dodatke in dodatke na dodatke, in podobno. Pa še Golob je ravnokar vsem v javnem sektorju dvignil za 25% plače. Tako da bodo na 5k.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in BuDi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.848
6.455
113
Saj tudi v javnem sekotrju komot dobi 4k. So konkretno višje plače kot v privat, sploh če šteješ zraven še 50+ dni dopusta, razne dodatke in dodatke na dodatke, in podobno. Pa še Golob je ravnokar vsem v javnem sektorju dvignil za 25% plače. Tako da bodo na 5k.
Dejva s primeri pa zdravnike lahko izvzames.

pa sem med vecjimi “porabniki” proracunskega denarja tako da mi ni problema na to temo. Primere prosim
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.772
5.720
113
Bi ze, ce bi lahko... tako imamo pa soforumasa, ki mu v vrsti stojijo vsi profili sekundarija, da mu kazejo placilke, da se on lahko po forumu zgraza. Zamenjajo tudi sorodostveno vez vmes, da izpade bolj kredibilno. Po njegovo... limale so se samo place dejansko zaposlenih, pod katere se je zlival zolc, da so fotosopirane, laznjive ipd... ker ne more bit res. Ce pa on VE drugace.

Jaz pa samo VEM, da nazaj ne grem. In ce gre 27% gor je se vedno dalec dalec od tega, kar me placa gospodarstvo, kjer je vse najmanj krat dva, kar se lahko da v stevilke. S tem da je dopust tisti, kar je krat dva...

Spremljam pa, seveda, jaz vse spremljam in ce kdaj, kolikor neverjetno se danes zdi, pride do tocke, ko bo JS bolj zanimiv kot alternativa, potem brez pardona menjam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in aljoman

luka51

Guru
16. avg 2007
14.068
5.374
113
Zdaj bomo vsakega, ki se nam bo pohvalil s plačo žicali za plačilno, da jo objavimo kot račune s hrvaške.
Ne ampak jaz sem recimo svojo prilepil in vem kake so plače. Zato me pa prav zanima plačilna učiteljice, ki ima 2000k€
Ker če gledam višji svetnik je z napredovanji 48 plačni, 1 dobi za razredništvo smo na 49 kar je 1.982,82€
D si pa višji svetnik je pa kr jebeno bit. So knjige vmes in take zadeve, da zbereš točke.