Plača v javnem sektorju

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Mi je fenomen kako v praktično vseh branžah primanjkuje delavcev. Le ti oddajajo drugam...
Kam? Kje so vsi? A naš je tolk manj, al je res tolk več dela.... Ali pa je enostavno preveč preplačane birokracije povsod, od JS do privat sektorja. V firmi kateri delam lahko to z lahkoto potrdim (gospodarstvo), pa ni država lastnik, in če je tako pri nas, sem prepričan da je v JS še huje.
Vsi skupaj pa smo razvijeni, in 900€ ni nič, 1400€ slabo..., na leto pa razlika v plačal ogromna.
Enostavno jih je veliko preveč v JS.
Baje primanjkuje učiteljev. Ali pa so samo hudo razvajeni in več ne želijo učit 30+ učencev na razred.
A ni tudi z zdravniki podobno? Precej manj ljudi/zdravnik kot pred časi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
koliko ur pa obsega v kurikulumu sitnih staršev? to je rak rana celega vzgojno-izobraževalnega sistema pri nas. Prevelik vpliv in preveliko popuščanje staršem. vzgojitelji in učitelji z otroki samimi nimajo tok težav, so poklic lahko čisto zadeli. samo opravljati ga ne smejo.

ne vem, pa saj to se vidi, da se vsi ognejo na daleč. včasih je bilo vprašanje, komu si ga potegnu, da si službo kot učitelj ali vzgojitelj dobil, danes se mi rolajo na FB od ravnatelja pasice iščemo tega, iščemo onega. Za NDČ. pa nikjer nobenga... pa medsebojno si kader kradejo. ali so morebiti otroci zadnjih 5-10 let problem?
Zato je pa kriva politika oziroma družba kot taka. Zadnjic govorim z znancem, zena podravnateljica, pumpal so jo da bi prevzela ravnatelstvo, pa je rekla da niti pod razno.
Ponavadi so v šoli pametni najbolj tisti starsi ki niti sami niso veliko v šolo hodili, niti njihovi otroci ne blestijo v šoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
Enostavno jih je veliko preveč v JS.
Baje primanjkuje učiteljev. Ali pa so samo hudo razvajeni in več ne želijo učit 30+ učencev na razred.
A ni tudi z zdravniki podobno? Precej manj ljudi/zdravnik kot pred časi?
Sj pravim, birokracije in birokratov je enostavno preveč, pa še ti si izmišljujejo nove in nove birokratska ovire, samo zato, da pokažejo, da nekaj delajo in da se širijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Sj pravim, birokracije in birokratov je enostavno preveč, pa še ti si izmišljujejo nove in nove birokratska ovire, samo zato, da pokažejo, da nekaj delajo in da se širijo.
Ministrstvo za kmetistvo z vsemi službami ki so povezano s tem resorjem ima najbrz ze vec zaposlenih kot pa je cistih (ki ne hodijo v sluzbo) kmetov.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Dvomim da veliko vzgojitekjic ko imajo jurjja sesto netto odhaja v hofer premetavat skatle za jurja.
Ce pa gre to delat, naj se pa vprasa ce ni fallia izobrazevanja po srednji soli
Finta je v tem da trgovke že dolgo nimajo jurja...
Vzgojiteljice so na začetku daleč pod 1600. Saj sem napisal da je to z vsemi napredovanji. Veliko jih nima tega.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Baje primanjkuje učiteljev. Ali pa so samo hudo razvajeni in več ne želijo učit 30+ učencev na razred.
Ni to noben baje.
Lani al predlani sta bla 2 vpisana na fiziko v MB. Lani smo meli razpis 4 mesce za TJA, nadomeščanje do konca leta. 100% obseg. Ni bilo ljudi.
V zadnjih 5 letih se je tak spremenilo, da brezveze. Ne dobiš folka, ko si jih mel včasih 20 gladko na vsakem razpisu. Čez 5 let bo razpad na naravoslovnem področju. 8 let nazaj ko sn pošiljal okoli nisem mel šanse brez strokovnega. Niti povohali te niso. Zaj bi folk iz faxa vzeli, ker drugega ni na določenih področjih.
Včasih si za učno pomoč (javna dela) dobil učitelje, ki niso meli službe. Zdaj dobiš... mah raje ne bom napisal kaj, da me ne banajo spet :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Finta je v tem da trgovke že dolgo nimajo jurja...
Vzgojiteljice so na začetku daleč pod 1600. Saj sem napisal da je to z vsemi napredovanji. Veliko jih nima tega.
Zakaj imam obcutek da nekatere se dolgo ne bodo imele jurja?
Al pa samo znajo dobro jambrat.
Drugace pa se v Hoferju in Lidlu ne pasejo med policami. In vzgojiteljica pri 50 ce ni ravno kmecka žena bo svicala med policami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in jendomen

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.321
3.376
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ni to noben baje.
Lani al predlani sta bla 2 vpisana na fiziko v MB. Lani smo meli razpis 4 mesce za TJA, nadomeščanje do konca leta. 100% obseg. Ni bilo ljudi.
V zadnjih 5 letih se je tak spremenilo, da brezveze. Ne dobiš folka, ko si jih mel včasih 20 gladko na vsakem razpisu. Čez 5 let bo razpad na naravoslovnem področju. 8 let nazaj ko sn pošiljal okoli nisem mel šanse brez strokovnega. Niti povohali te niso. Zaj bi folk iz faxa vzeli, ker drugega ni na določenih področjih.
Včasih si za učno pomoč (javna dela) dobil učitelje, ki niso meli službe. Zdaj dobiš... mah raje ne bom napisal kaj, da me ne banajo spet :)
Zakaj pa je tako? Ker učitelj ne more narediti nič, niti normalno poučevat, brez da bi ga zezali zbor staršev, odvetnikov..... Učitelj nima nobene avtoritete, ker mu je sistem ne dovoli. Pa še kaj, pa ne bom... Je res?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Zakaj pa je tako? Ker učitelj ne more narediti nič, niti normalno poučevat, brez da bi ga zezali zbor staršev, odvetnikov..... Učitelj nima nobene avtoritete, ker mu je sistem ne dovoli. Pa še kaj, pa ne bom... Je res?
Ucitelji so si sami vzeli avtoriteto.
Predvsem s sanjanjem, da so bogi in premalo plačani. Pa še dopusta imajo premalo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Šolstvo so zjebali z Alma Mater Evropejami in podobnimi. Zato je preveč diplomirancev, ki so plačali svojo diplomo.. Ostalo niti ne tako. Če imajo v OŠ boljše ocene, jih imajo ker se nekateri starši bolj ukvarjajo z otroci, ker so tudi starši bolj izobraženi. Recimo v moji generaciji ni bilo starša, ki bi se ukvarjal z nami. Jaz se precej z mojimi otroci.

Kaki je pedagoški faks, nebom komentrial. Nisem hodil na njega. Sigurno pa težji od Alme.

+

Vem ogromno primerov, ko so sli studirat v LJ na zdravstveno fakulteto. Padli vse po vrsti. Se kot falirani studenti vpisali na almo, placali in sli skoz kot za brezveze.

Tudi moji sosolci, ki se niso bili sposobni naucit 10 strani v ucbeniku, so s prve delali tezke izpite z nekaj 100 strani gradiva. Medtem ko je oni v LJ gulil fax in prakso od jutra so vecera.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Enostavno jih je veliko preveč v JS.
Baje primanjkuje učiteljev. Ali pa so samo hudo razvajeni in več ne želijo učit 30+ učencev na razred.
A ni tudi z zdravniki podobno? Precej manj ljudi/zdravnik kot pred časi?
Upoštevaj za zdravnike, in še marsikatero drugo medicinsko osebje, še 60+ dni dopusta pa razna izobraževanje in "izobraževanja" pa ni čudno, da ji je "premalo."
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Upoštevaj za zdravnike, in še marsikatero drugo medicinsko osebje, še 60+ dni dopusta pa razna izobraževanje in "izobraževanja" pa ni čudno, da ji je "premalo."
Mrbit mešaš "zdravnike" z doc.dr, prof, izrednimi profesorji doktorji.... No namreč slednji imajo mogoče do 60 dni dopusta. Pot do njihovih dosežkov ni končana Alma. Ni pa 60 dni splošno pravilo za vsako "medicinsko sestro".
 
In koliko misliš, da zasluži dipl.ing. npr. v Gorenju?
Da ostalih benefitov dosmrtne službice v JS niti ne omenjamo.

nekatere firme plačujejo super, mam kolega inž strojništva zasebno podjetje palče 13,14, pa tudi tista 15 v mesecu ni slaba..so pa špica tim in majo urejeno vodstvo, katero zna firmo peljat naprej
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen