Plača v javnem sektorju

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
V prvi vrsti je primarna naloga JS po novem polaganje racunov vsakemu pajacu, ki se cuti pametnega in z odnosom, kot da lastorocno cel JS gor drži. Zadeva zahteva veliko casa in veliko volje, potem pa zmanjka za kaj bolj koristnega.

krko
Ja, to sem ze videla. Torej to je zadnje, kar je uradnega. Hvala...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in krko

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.159
5.817
113
blizu močvirne prestolnice
Zadeva zahteva da se polagajo računi razen če si vpeta v to brezdelje in krajo. Kar poglej kako delajo, polovica gara druga polovica išče vsak kot kam bi se skrila. Kakšne šele slišimo o korupciji. Poznam kar nekaj ljudi pa lepo povejo kako stvar laufa
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Brez dela ni jela. Če človek hodi v službo še ne pomeni da dela.
Pa mi naj tist iz pravosodja pove, zakaj ima drogo v zaporih? Zakaj dopušča nasilje?
Je zato tam?
Kaj dela policija? Varuje naše premoženje?
Kaj delajo v ostalih službah,ko v dobi računalništva še vedno delajo skoraj enako kot so včasih?

Ja, ampak tole kar ti tu zahtevas, ni delo. Ko ti kdo odgovarja na ta vprasanja in potem se vsakemu naslednjemu Janezu, ki osebno zahteva odgovore dan na dan, je to v roku službe in tacas torej sigurno ne dela prav nič koristnega. Po tarifi, kot da dela. To je pa meni dalec najbolj prec vrzen denar. S tem, da marsikdo bi raje delal tisto, za kar je tam, kot tole. Frustrirajoce do konca...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.065
399
83
44
dolenska
Brez dela ni jela. Če človek hodi v službo še ne pomeni da dela.
Pa mi naj tist iz pravosodja pove, zakaj ima drogo v zaporih? Zakaj dopušča nasilje?
Je zato tam?
Kaj dela policija? Varuje naše premoženje?
Kaj delajo v ostalih službah,ko v dobi računalništva še vedno delajo skoraj enako kot so včasih?
Berem, da malo več veš, kot jaz, ko delam s obsojenci. To bi bilo pametno oz priporočjivo, da javnost osestiš, zakaj je tako, kot si napisal. Ker veš zakaj je droga v zavodih, ker veš zakaj je nasilje oz malo opredeli nasilje. V kterem zaporu zaposleni kuhar dela individualno kosilo obsojencu? Ti veš a ne, js tudi. Na Dobu se to dela. Baj do mim, obsojencev je čez 600 sam v centalnem? koliko zaposlenih misliš da je dovolj? Ene 15, recimo po tvoje?
Če bi imeli pa take zaposlene, kot si ti. Bi pa v enem mesecu red naredili. Sam zakaj ne prideš???
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello in Apollo8

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Vzgojiteljica v 44. razredu? 2500 bruto
A je to slabo?


Sam vprašam zas kolega ...
Meni ne. Saj sem napisal da je to z vsemi možnimi napredovanji zadnjih 20 let. Neto je to pod 1700. Plus pogoj 7 stopnja, pedagoški fakas. Vsaj nekoč je tako bilo. Začetnice začnejo z 34 razredom, če se ne motim. Koliko dobi trgovka v Hoferju, za 25 urni delavnik, vštevši božičnico, in regres?

Zdaj še samo reči da si nekdo po končani fakulteti ne zasluži več...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.788
2.567
113
Meni ne. Saj sem napisal da je to z vsemi možnimi napredovanji zadnjih 20 let. Neto je to pod 1700. Plus pogoj 7 stopnja, pedagoški fakas. Vsaj nekoč je tako bilo. Začetnice začnejo z 34 razredom, če se ne motim. Koliko dobi trgovka v Hoferju, za 25 urni delavnik, vštevši božičnico, in regres?

Zdaj še samo reči da si nekdo po končani fakulteti ne zasluži več...
Pedagoški faks je zmeraj slovel po hudi težavnosti..... :nazdravje:

Pa sedaj ima že skoraj vsak kak faks končan, to sploh ne bi smelo bit kak faktor, bolj je kaj znaš.

Drugače pa šolstvo so totalno zjebal...sedaj je sistem narejen, da moraš it na faks. Včasih so v srednji pofiltriral šrot ven in je bilo, sedaj se je samo na faks preselilo. Pa GPS na telefonih je tudi kriv, ker sedaj vsak najde pot do faksa... :/

 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.191
1.083
113
Meni ne. Saj sem napisal da je to z vsemi možnimi napredovanji zadnjih 20 let. Neto je to pod 1700. Plus pogoj 7 stopnja, pedagoški fakas. Vsaj nekoč je tako bilo. Začetnice začnejo z 34 razredom, če se ne motim. Koliko dobi trgovka v Hoferju, za 25 urni delavnik, vštevši božičnico, in regres?

Zdaj še samo reči da si nekdo po končani fakulteti ne zasluži več...
Kot prvo je v Hofer 30 urni tedensko delovni čas. Kot drugo ti svetujem kaka dva tri meseca dela v Hoferju, da bož znal oceniti težavnost dela. In to v bistvu za minimalno plačo.

Izobražuješ pa se v principu zato da delaš potem kar te kao veseli. Ker pa večina razmišlja tako kot ti in je glavna motivacija za izobraževanje denar, bo vsak vodoištalater, keramičar, zidar zaslužil več kot vsi ti nesposobni izobraženi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Pedagoški faks je zmeraj slovel po hudi težavnosti..... :nazdravje:

Pa sedaj ima že skoraj vsak kak faks končan, to sploh ne bi smelo bit kak faktor, bolj je kaj znaš.

Drugače pa šolstvo so totalno zjebal...sedaj je sistem narejen, da moraš it na faks. Včasih so v srednji pofiltriral šrot ven in je bilo, sedaj se je samo na faks preselilo. Pa GPS na telefonih je tudi kriv, ker sedaj vsak najde pot do faksa... :/

Šolstvo so zjebali z Alma Mater Evropejami in podobnimi. Zato je preveč diplomirancev, ki so plačali svojo diplomo.. Ostalo niti ne tako. Če imajo v OŠ boljše ocene, jih imajo ker se nekateri starši bolj ukvarjajo z otroci, ker so tudi starši bolj izobraženi. Recimo v moji generaciji ni bilo starša, ki bi se ukvarjal z nami. Jaz se precej z mojimi otroci.

Kaki je pedagoški faks, nebom komentrial. Nisem hodil na njega. Sigurno pa težji od Alme.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Kot prvo je v Hofer 30 urni tedensko delovni čas. Kot drugo ti svetujem kaka dva tri meseca dela v Hoferju, da bož znal oceniti težavnost dela. In to v bistvu za minimalno plačo.

Izobražuješ pa se v principu zato da delaš potem kar te kao veseli. Ker pa večina razmišlja tako kot ti in je glavna motivacija za izobraževanje denar, bo vsak vodoištalater, keramičar, zidar zaslužil več kot vsi ti nesposobni izobraženi.
Z vsem spoštovanjem do keramičarjev, zidarjev ipd... Da nebo pomote. Tudi do trgovk.
Kar vem trenutno je to, da je manjko vzgojiteljic, ker namesto, da se ukvarjajo z ponorelimi sončki, prenatrpanimi igralnicami, albanci in bosanci, gredo raje drugam. Takšno je stanje trenutno na trgu dela. Plača kot kaže tudi tega ne odtehta.

Pa sori za napačno številko delovnega časa. Vem samo da imajo skrajšanega, ravno toliko, da se prizna polna delovna doba. Se posipam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Pa sori za napačno številko delovnega časa. Vem samo da imajo skrajšanega, ravno toliko, da se prizna polna delovna doba. Se posipam...
Polna delovna doba je 40h/teden. Lahko da delajo 30h in so plačane za 30h, ampak za polno delovno dobo mora biti na plačilki to prekalkulirano na 40h vse skupaj. Če temu ni tako, naj mi pa prec en pove, kako lahko prispevke znižam s polnih 40h/teden, ker jih oddelam samo 20h. Tudi 30h jih raje plačam kot 40.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Dvomim da veliko vzgojitekjic ko imajo jurjja sesto netto odhaja v hofer premetavat skatle za jurja.
Ce pa gre to delat, naj se pa vprasa ce ni fallia izobrazevanja po srednji soli

koliko ur pa obsega v kurikulumu sitnih staršev? to je rak rana celega vzgojno-izobraževalnega sistema pri nas. Prevelik vpliv in preveliko popuščanje staršem. vzgojitelji in učitelji z otroki samimi nimajo tok težav, so poklic lahko čisto zadeli. samo opravljati ga ne smejo.

ne vem, pa saj to se vidi, da se vsi ognejo na daleč. včasih je bilo vprašanje, komu si ga potegnu, da si službo kot učitelj ali vzgojitelj dobil, danes se mi rolajo na FB od ravnatelja pasice iščemo tega, iščemo onega. Za NDČ. pa nikjer nobenga... pa medsebojno si kader kradejo. ali so morebiti otroci zadnjih 5-10 let problem?
 
Tukaj vas je kup foušlivcev, da ne rečem lenuhov, ker vam mami ne pošlje prošnje. Kaj ste to za en otročad. Samo par klikov in se v JU. Pravosodnih drastično premanjkuje, pa saj vseh v JU manjka. Ampak, ker vam mami še ni naredila zajtrka in se s vašimi prijatelji dogovorila kdaj boste risanko gledal, nimate šihtov. Vidite pa sosedo v štiklah, tajnico, kako je huda. Ker punca nimam mamice!!!

Ajd jaz če bi dobil boljš plačo v JU pridm takoj mi ni panike. Mam pa z JU precej slabe izkušnje, tako da se pošiljanju vlog tja ogibam. Prvič sem izvisel ko so obljubljal 1 leto plače (plačala država) delodajalcu če zaposli enega ko zaključi šolanje. Šlo je pa za javne inštitucije, meni bi praksa zlo prav prišla..blo vse okej, šef laboratorijev rekel da ne in je blo ne!

naslednjič ko sem na komunalno podjetje oddal prijavo (meli razpisano delovno mesto), moja izobrazba, ni da ni..niti do razgovora nisem prišel, službo dobila hčerka enega od zaposlenih na občini
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.191
1.083
113
Mi je fenomen kako v praktično vseh branžah primanjkuje delavcev. Le ti oddajajo drugam...
Kam? Kje so vsi? A naš je tolk manj, al je res tolk več dela.... Ali pa je enostavno preveč preplačane birokracije povsod, od JS do privat sektorja. V firmi kateri delam lahko to z lahkoto potrdim (gospodarstvo), pa ni država lastnik, in če je tako pri nas, sem prepričan da je v JS še huje.
Vsi skupaj pa smo razvijeni, in 900€ ni nič, 1400€ slabo..., na leto pa razlika v plačal ogromna.