Otrosko/najstniško programiranje

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sin je odkril scratch. Zdaj bi rad za rojstni dan dobil tole.

Vendar iščem opcije če obstaja kaj bolj resnega, mogoče celo rabljenega pri nas, ki bi zadevo spravile iz monitorja v realnost in bi to otroku bilo zanimivo.
Sam nimam ravno veliko pojma, za adruino je pa kot kaže premajhen, (ali jaz narobe ocenjujem to) poleg tega mu angleščina ne leži.....
Nimam pa nič proti če kak stavek napiše....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Lego mindstorms. To bo tudi v šoli pri robotiki uporabljal (če bo obiskoval). Lahko bo šel na evropsko prvenstvo itd itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Lego je top ( mas tudi BOOST) ki je za kako leto manj kot mindstorms ) nevem kolk je dete staro) ..tamali v 8r na robotiki tole sopajo..se mene potegne not na momente :)
p.s. nostalgija na lego kot otrok nisem druzga igral :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kake ponaredke prodaja Kitajc?
MV 170
AE 30

€ 36,61 20%OFF | Mould King 13063 Idea Intelligent Programming Robot Boost Model Building Set Creative Bricks Blocks Fit 17101 Kids Toys
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Ne vem za mindstorms, ampak na Aliju imaš 100% ponaredke Legota, ki imajo gor samo drugo znamko napisano. Poiščeš uradno Lego šifro kompleta, na Aliju vtipkaš isto šifro in dobiš isto stvar pod drugim imenom, skupaj z navodili in vsem. Vem, ker tamalemu že 4 leta tako kupujemo legote. Cena je ponavadi vsaj pol manjša, sploh za kakšne ogromne sete (recimo letalo, AT-AT iz star wars, in podobne). Probaj kitajca, ne boš bankrotiral, pa boš vsaj videl, ali se splača kupovati ponaredke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tole je eden izmed njegovih "projektov" in mu ne bi rad te volje zatrl....raje vidim da tole dela, kot pa kak farming simulator pa Xbox naziga..
Jaz sem nekaj o c++? Poslušal na faksu pred četrt stoletja nekaj dni, sedaj me nekaj adruino srbi pa sem očitno prestar pa prelen da bi se tega lotil sedaj. Nimam pa nič proti če bi otrok se spustil v to. Dokler ne bo v kake hekerske vode zašel
 

Priponke

  • Osnovni geometrjiski elementi on Scratch 24. 02. 2021 19_27_38.png
    Osnovni geometrjiski elementi on Scratch 24. 02. 2021 19_27_38.png
    196 KB · Ogledi: 313

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
To, kar si nalepil, je sestavljanka, to delajo v šoli vsi otroci. Ni še niti P od programiranja.
Sam sem mulcu (4 razred) namestil Unity. Pa je šel čez pripravljene tutorije in je naredil par igric. Potem se je pa naveličal.
Pred tem sem mu pa dal, da je malo ustvarjal v C#. Pa je naredil nekaj preprostih aplikacij, za kakšen preprost izračun, ali pa kako enostavno igrico....
Glavno je, da mu pomagaš, če se mu ustavi. Torej je v prvi vrsti vprašanje, ali ti kaj znaš?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ne znam. Zato pa sprašujem, o katerem programu najlažje zbrska info pri starejsih vrstnikih v šoli, učiteljih, spletu..
Da se sedaj jaz star bik nekaj učim, potem pa njega mučim in bo čez pol leta ugotovil da ga noben ne jebe 5% je bolje da Rubikovo kocko sestavlja in jo žuli pod 20s....
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
To, kar si nalepil, je sestavljanka, to delajo v šoli vsi otroci. Ni še niti P od programiranja.

Tole je čisto lep P od programiranja. Oblika sestavljanke je pač samo sintaksa ki se tu uporablja.
Bo pa iz tega čisto lepo potegnil seznanjanje s koncepti kot so inputi, outputi, vejitve, zanke, spremenljivke in predvsem proceduralno razmišljanje. Definitivno je to dober začetek.

Še odgovor na originalno vprašanje: Boost.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Drugače imajo scratch v osnovni šoli. Našedva ga imata mislim da od tretjega razreda - možno tudi da v sklopu izbirega predmeta, nisem prepričan
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Maš tudi programiranje v minecraftu. Si lahko agenta programira na podoben način kot v skreču. Potem mu pa agent gradi glede na ukaze.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Evo še en predlog:
Roblox studio. To zadevo si je mulc čisto samostojno uredil, zato predvidevam, da ni zahtevna. Programiraš pa igrice, ki jih potem lahko igraš.
Ni tisto pravo programiranje, ampak zelo dodelan grafični vmesnik. Hitro prideš do rezultata, zato bo verjetno precej veselja pri vsem skupaj.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ne znam. Zato pa sprašujem, o katerem programu najlažje zbrska info pri starejsih vrstnikih v šoli, učiteljih, spletu..
Da se sedaj jaz star bik nekaj učim, potem pa njega mučim in bo čez pol leta ugotovil da ga noben ne jebe 5% je bolje da Rubikovo kocko sestavlja in jo žuli pod 20s....
Ce rubikovo kocko rad sestavlja potem mu tudi programiranje ne bo delalo tezav, pod pogojem da ga bo veselilo. Ce rubikovo dejansko sestavi pod 20s potem ima zelo dobre sposobnosti analize problema in si je sposoben zapomniti zapletene algoritme.

Tako kot je nekdo predlagal: povezi programiranje z igricami, ker je pac se otrok. In ko bo videl da v minecraftu naredi veliko vec kot sovrstniki, zato ker si je naprogramiral avtomatiko, ga bo potegnilo not...

Drgac kake resne zadeve bo pa IMHO zacel pri 15 delat ce ga bo to veselilo. Tudi anglescina ne bo problem, ker bo sam hotel razumet da bo lahko napredoval.

Vsaj tako je bilo pri meni in prijateljih/sodelavcih s katerimi smo skupaj programirali svoje case
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi