Otrosko/najstniško programiranje

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Takoj podpišem da gre po tvoji poti, čeprav natančno ne vem na kateri poti trenutno točno si ;)
Samo moram.najprej sam pri sebi razčistiti na katero pot ga usmeriti.
Matematika mu zaenkrat leži.
Tale scratch celo sedajle nekaj.med počitnicami delajo z učiteljico matematike. Z enim očesom skilim v teams debato ;)
Sestavljanje kocke pred skoraj enim letom
Nik Škrlec (male sive celice) mu je trenutno "idol"
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Takoj podpišem da gre po tvoji poti, čeprav natančno ne vem na kateri poti trenutno točno si ;)
Samo moram.najprej sam pri sebi razčistiti na katero pot ga usmeriti.
Matematika mu zaenkrat leži.
Tale scratch celo sedajle nekaj.med počitnicami delajo z učiteljico matematike. Z enim očesom skilim v teams debato ;)
Sestavljanje kocke pred skoraj enim letom
Nik Škrlec (male sive celice) mu je trenutno "idol"
Respect... dober je...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Jaz kocko resujem sele zadnjih 10 let...kot otrok je nisem imel... in 3x3x3 mam samo navadne, ta hitro (kot je ta na posnetku - lazji premiki) mam pa samo 4x4x4... samo mi je boljse delat s trso ker ocitno nisem tok rocno spreten in mi premehka sam nagaja. Je pa (vsaj pri meni) precej odvisno od vaje... ce dolgo nic ne resujem se cas resevanja podaljsa in obratno
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Stare prste imaš ;)
Jaz kot mulo sem jo imel.
Sem jo zlagal. Brez navodil itd....
Danes se mi je ne ljubi več naučiti po "logaritmih",
Kako sem jo zlagal pred 30 leti pa nimam pojma več. Vem da sem proti koncu moral narediti neko zaporedje, da sem jo zložil.

Pobu ne uspe sestaviti Mastersmorphisa. To mu je izziv zaenkrat.
Nekaj časa mu je bil izziv sestaviti kocko za slepe za hrbtom .
Tule se s 4x4x4 se precej lovi.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Drugače imajo scratch v osnovni šoli. Našedva ga imata mislim da od tretjega razreda - možno tudi da v sklopu izbirega predmeta, nisem prepričan

Pri nas 4. razred, izbirni predmet. Našemu je tudi všeč, bi samo na Scratchu visel. Veliko otrok se naveliča in starši predvsem jamrajo, kako je beden ta predmet...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Saj veš, odgovori staršev so vedno taki, da je kriv dolgočasen predmet/učitelj...

Nisem čisto razumel ali ima tvoj Scratch že v šoli...? Imam nekaj začetniških nalog za 4. razred z video navodili, ker so itak delali med korono na daljavo... Lahko pa da je tvoj že "naprej" od tega...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Mislim da so prejšnji teden začel. Ko so se vrnil v šolo.
Je pa v 6.
Do lani je hodil na podružnico kjer so bile nekoč tablice. Tiste na katere so učenci pisali s kredami. Ker se ni bilo zvezkov.
Podružnica iz 19.stoletja.