Ogrevan volan aftermarket

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
V bistvu ste največje drama kraljične tisti brez teh funkcionalnosti. Kot, da koga zanima zakaj se vam zdi to neumno.

Potem gremo lahko za vsako funkcijo, ki jo ti uporabljaš ugotavljat kako neumna je za koga drugega. Ne vem zakaj se vlačiš z avtom v Dolomite preseravat, če je mnogim drugim več kot dovolj gazit s smučmi na rami na bližnji hrib. Pa ne rabijo za to luksuza od apartmajčka, avta in še marsikaj.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Pa... Jaz imam vse akre zmrznjene od oktobra do marca. Res stereotipna deklica, kar se tega tica. Nasploh me kar naprej zebe... Niti enkrat me pa ni oviral neogrevan volan. V bistvu imam bistveno vecje probleme poleti ko je pregret. V ta starih avtih ga tudi pipnit nisi smel, kaj sele drzat, zdaj nimam vec teh problemov, se mi pa zdi, da se podzavestno ogibam logotu, ki je kovinski...

Za vse ostale zadeve roko dvignem. Nimam webasta, ne dam ne vem koliko za njega, ampak bi ga pa z veseljem uporabljala ob priliki, ce bi ga imela. Za take primere, kot je najbolji napisal. Drugace imam avto v garaži, kjer je vedno 10 stopinj. Ce je -15 zunaj, pa vsaj 5. Mi ne zmrzuje nikdar nic. To rečeno, ce bi ga imela, me sigurno pocaka topel avto, ko se pozimi s hriba dol posvaljkam.

Pancarji... Lani sem si navadne kupila, ker sem sele zacela smucati po xy letih nazaj, pa nisem vedela, a me bo spet zapopadlo ali ne. Letos imam ze sezonsko karto na sosednjem hribu in naslednjic ko menjam, bom sigurno pogledovala po tej opciji. Rokavice... To moram tudi pogledat, kako se gre. Se pri eni ali drugi zadevi da kako elegantno aftermarket resiti?

V glavnem, da mene neki greje pozimi, kupim. Ampak na volan pa nisem nikdar pomislila ali pa da bi me zmotilo. Tu pa moram priznati, kar malo zavijem z ocmi.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
Kakšna drva od premije pa imaš ti to, da nimaš nobenega od teh gretij? Moj Volvo greje volan, sprednje in zadnje zice (celo nastaviš lahko avtomatičen vklop) in webasto, pa še špegle zunaj. Še najmanj uporabljam gretje sedežev, vse ostalo pa dnevno.
garažo imam, da drva na suho noter zlozim

drugace pa se ne bi vec zapletal v tej temi, da ne bom tepen.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Danes sem za foro v Avensisu na armaturki obrnil levo zračno šobo proti volanu, prav tako sredinsko desno.
Pri pravilnerm položaju rok na volanu, topel zrak piha točno na roke. V par minutah je volan na mestu oprijema postal topel. Roke tudi. V obraz mi ni pihalo. :cool:
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Danes sem za foro v Avensisu na armaturki obrnil levo zračno šobo proti volanu, prav tako sredinsko desno.
Pri pravilnerm položaju rok na volanu, topel zrak piha točno na roke. V par minutah je volan na mestu oprijema postal topel. Roke tudi. V obraz mi ni pihalo. :cool:
Probaj se pri minus 10. Verjetno ti bodo prsti odpali, preden bo toplo zapihalo
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Volan ni glih iz bakelita, kot pri starem Fičeku, ko ga nisem mogel držati.
Na oprijem je topel, tudi neogret.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Meni so fascinantni primerki tule gor, ki niso sposobni generirati toliko presezka toplote s svojim telesom, da bi ohranjali svoje prstke tople par minut. Jebena scena.

drugace pa so ze nekaj stoletij nazaj izumili usnjene rokavice, ce ze volana nimate usnjenega.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Meni je pa fascinantno, da se moramo kar naprej vtikati drug v drugega in ostalim solit pamet, kako je treba živet. Kaj koga faking briga, če nekdo drug uporablja ogrevan volan? Me prav zanima, koliko tistih, ki ste tako pokroviteljski in vzvišeni, bi se uporabe le-tega branilo, če bi slučajno avto prišel z njim opremljen. Ali bi raje iz principa stiskali zobe, ker ste tako bolj moški? Kaj pa ostale udobnostne funkcije? Gretja ritke tudi ne povohate? Klimo tudi izklapljate? Kaj pa avtomatik? Ga tudi ne prebavljate, ker ena piksna že ne bo šaltala namesto vas pravih dedcev? Pa seveda varnostne funkcije. ESP in ABS najbrž varovalke ven mečete, ker vam pravim moškim mašina že ne bo pametovala, kako furat.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Šparaj živce. Forumi že dolgo niso več "izmenjava znanja in izkušenj", pač pa presek družbe, ki je gor. Gor je pa itak vsa, ker ima danes vsakdo internet.

Narediti moramo novega, nanj pa ne bomo spustili nikogar, ki ni bil gor pred letom 95. Če to zrihtamo gremo še na Mars... (To pišem... skoraj resno.)
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Tak mamo :D
 

Priponke

  • tumblr_obmpwzzROw1r2alapo1_1280.jpg
    tumblr_obmpwzzROw1r2alapo1_1280.jpg
    36,9 KB · Ogledi: 78
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: tony in BornSkeptic

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
Meni so fascinantni primerki tule gor, ki niso sposobni generirati toliko presezka toplote s svojim telesom, da bi ohranjali svoje prstke tople par minut. Jebena scena.

drugace pa so ze nekaj stoletij nazaj izumili usnjene rokavice, ce ze volana nimate usnjenega.
ne kar tak vse povprek....
jaz nebom nikoli pozavil ustnjenega volana od opel corse - po polurni vožnji sem imel še vedno ledene prste.
nevem kaj so imeli pod ustnjem ampak tistega volana nisem mogel nikakor segret.
pri nobenem drugem avtu ni bilo teh težav.
zdaj vozim Citigo ja in ja... je mrzel volan ampak ga z rokami ogrejem v par minutah.
enako v citroenu, toyoti,.... ampak nebom pozabil opel corse.... edini avto ki sem ga vozil z rokavicami ker volan je bil pozimi obup.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Si bom kar tole temo sposodil:

Delam spisek kaj mora imeti naslednji avto - in se je zataknilo pri gretju prestavne ročice. A mogoče kdo ve iz glave kateri ima? Ker mi je pač izločilni kriteriji …
Ma kakšna prestavna ročica, vlečna kljuka mora biti ogrevana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Kakšno je pa kaj splošno alter mnenje glede ogrevanega vetrobranskega stekla? :D
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Mora biti ta močno - da si lahko oni, ki nimajo ogrevanega volana in/ali prestavne ročice na šajbi roke pogrejejo (al kako jajce na oko, za okrepčilo).

ON:
Mel na Kugi (prišlo s paketom) - in dokaj redno uporabljal, zalaufal avto, pomel sneg s strehe, očistil stranski okni - do takrat že toliko odpustilo, da sem z brisalci več ali manj očistil šajbo.
Najbolj prav pride za področja kjer je malo snega, a vlažna in mrzla jutra.
Ni pa nekaj kar bi extra naročeval - raje dodam in imam “webasto” in ogrevan volan.