Ogrevan volan aftermarket

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.819
113
Kakšna razvajenost, pa bi štekal, če bi to babe pisale, samo dedi..v prsteke jih zebe. :valjamse:

Lahko ima avtor teme problem s prekrvavitvijo in takrat zna bit zadeva prijetna je.ba.
(imam sodelavca, ki ima take probleme na smučišču...ne glede na rokavice po parih vožnjah ni več v stanju smučat -> dokler si ni nabavil grelnih rokavic).

V normalnih razmerah grelcev ne rabiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.211
113
zanimivo, nimam webasta, pa začne avto po 1 minuti toplo pihat, mogoče ima kakšne elektro grelce, ker dizel motor se ziher še ne ogreje, niti približno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.373
3.459
113
VW ima električni grelec, če te pa zanima kako je brez njega pa Idi v nastavitve klime in ga izklopi
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.384
9.822
113
kod Džej-Zija
Kakšna drva od premije pa imaš ti to, da nimaš nobenega od teh gretij? Moj Volvo greje volan, sprednje in zadnje zice (celo nastaviš lahko avtomatičen vklop) in webasto, pa še špegle zunaj. Še najmanj uporabljam gretje sedežev, vse ostalo pa dnevno.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Tu pa tam uporabim gretje volana, če je zunaj precej mraz ali pa imam tak dan, da me malo bolj zebe. Samo tudi precej hitro ugasnem, se volan hitro ogreje. Čeprav se tudi sam motor ogreje v manj nekaj sto metrih in piha toplo je fajn gretje volana.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
me zanima, tisti, ki ste tolk tough in tapravi dedci, da ne rabite gretja sedežev in volana...

a poleti tud vozite brez klime? sej odpreš vse šipe (na štrom, seveda) in najkasneje čez 10 km je not že prijetnih 35 stopinj... :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: tony in luciano

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
me zanima, tisti, ki ste tolk tough in tapravi dedci, da ne rabite gretja sedežev in volana...

a poleti tud vozite brez klime? sej odpreš vse šipe (na štrom, seveda) in najkasneje čez 10 km je not že prijetnih 35 stopinj... :sprasujemse:

Ko mi je crknila sem tudi brez zdržal, ja. Šalo na stran, dejansko je vse manj decev okoli. Danes babe hodijo okoli po tehničnih trgovinah, ker se bolj spoznajo od marsikerga deca.
 

B81

22. jul 2007
34.590
9.028
113
Tu pa tam uporabim gretje volana, če je zunaj precej mraz ali pa imam tak dan, da me malo bolj zebe. Samo tudi precej hitro ugasnem, se volan hitro ogreje. Čeprav se tudi sam motor ogreje v manj nekaj sto metrih in piha toplo je fajn gretje volana.
audi piha toplo po 500 metrih, bmw pa po 5 kilometrih :bonk:
 
  • Wow
Reactions: Matey

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.182
882
113
no ja, avto pred blokom, zunaj -5, pa pelji :)

14 dni nazaj v Dolomitih, po tednu smucanja zunaj -12, obicajno za tam. Avto dodobra ohlajen po tednu nedelovanja. Prizges avto, nameces robo v avto, trugo... se poslovis z gazdarico, usedes v avto in gres. Po 15-ih minutah na prelazu ustavis, sleces bundo, jo butnes zadaj na polico in nadaljujes proti domu. krucefiks kaki drama kvini ste kle. Dobr da mate zenske... Kaj bi brez mamice, najbrz vi vas kar pobralo.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Ko greš v Alpe še kako drugače kot smučanje z žičnicami in dnevno rabiš avto, pride vsako tako udobje ogrevanja in Webasta še kako prav. Rokavice, sploh mehke-tople usnjene, v takem sploh niso neumna ideja :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
14 dni nazaj v Dolomitih, po tednu smucanja zunaj -12, obicajno za tam. Avto dodobra ohlajen po tednu nedelovanja. Prizges avto, nameces robo v avto, trugo... se poslovis z gazdarico, usedes v avto in gres. Po 15-ih minutah na prelazu ustavis, sleces bundo, jo butnes zadaj na polico in nadaljujes proti domu. krucefiks kaki drama kvini ste kle. Dobr da mate zenske... Kaj bi brez mamice, najbrz vi vas kar pobralo.
Škoda časa za ustavljanje. Budno slečeš takoj ob odhodu, prižgeš gretje sedežev in volana, čez 10min si fajn ogret, tudi kabina že v tem času...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.182
882
113
Mah, je blo zunaj premrzlo, mi ni blo do slacenja takoj. Na najbolj mrzel dan sli domov, me je orenk v roke zeblo, k sm ga se spucal prej pa vse. Sam ko sm bil enkrat v avtu je blo vse ok. Volan sicer hladen prvih par minut, to je pa tud vse. Nobene drame al kaj podobnega temu, kar tukaj berem. Spakiras, gres in gruntas kdaj naslednjic (cez 4 dni sem bil nazaj drgac, sam je blo topleje).

Corvette Kaj pa vem. Apartma je na smuciscu, tako da pozabis na avto. Zelel sem povedat, da po tednu ni blo nobenga problema (za nas). In iskreno, ne stekam. Itak sem sel smucat, na hladno. Hladen/mrzu volan kle nima nobene vloge. Bistveno hladnej je, ko letis recimo z Marmolade, Saslonga, Gran Rise pa ni nobenga problema. Seveda s pravo opremo. Bez kurca na svadbo ne gre...
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg, ales85 in B81