Ogrevan volan aftermarket

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Ampak saj ekstremne temp niso samo pozimi. Ce imamo pri sedezih kombinacijo ogrevanja in hlajenja, zakaj ne bi to porinili tudi v volan? Ne bodo prstki svicali poleti, pozimi jih pa ne po zebkalo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.263
5.843
113
Pa dobro dajmo se norca delat iz "bab" :) Mene zjutraj zebe ko zajca... rabim 2 ure, da organizem zalaufa. Potem pa je zaradi mene lahko -40 pa me ne bo zeblo.

Point je, da če se problem lahko reši zakaj se ga ne bi. Eni rabijo šipe na knof spuščat, kake babe so šele to a ne?
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Pa dobro dajmo se norca delat iz "bab" :) Mene zjutraj zebe ko zajca... rabim 2 ure, da organizem zalaufa. Potem pa je zaradi mene lahko -40 pa me ne bo zeblo.

Point je, da če se problem lahko reši zakaj se ga ne bi. Eni rabijo šipe na knof spuščat, kake babe so šele to a ne?
Pravi ded enega, dva, tri,... kratke rukne na tešče, pa ga nima kaj zebst! :nazdravje:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.263
5.843
113
1671780352511.png
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.480
9.203
113
okej še vedno, kak je to volan, da je mrzlo in prsteke zebe?

v premiji je mehaj pena pod usnjem sklepam, in ni neke drame da bi bilo mrzlo... V non premiji je bolj na trdo narejeno, mogoče kako minuto dalj "mrzlo" ampak prsti ne pomrznejo... Tako da WTF...

je pa res, da v sem imel v enmu lesenga, tist se pa ne ogreje, ko je enkrat zamrznjen, ampak mislim da je bolj problem v samem oprijemi, ker ga moraš bolj na trdo držat... al pa kaki plastik fantastik so bili tudi dalj časa mrzli.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ko boš imel ta dodatek, boš videl, da pride prav in je fajn. Ni zdaj to neki deal breaker pri nakupu avta, ampak je fajn.

Sicer pa meni je prav če nekateri tega ne uporabljate ali ne rabite in se imate zaradi tega bolj moško. Meni je prav, jaz ne bom zaradi tega nič bolj ali manj moški......
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.480
9.203
113
imam gretje sedežev in je na ledru včasih skoraj nuja, ampak imam dvolj 1. črtico toliko da ne dobiš volka... za volan pa res nisem ugotovil da bi mi bilo motoče ali pa da bi sploh pomislil.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Očitno se oglašajo samo neke pickice iz primorske in ljubljane, ki prave zime sploh še niso občutile.
FAK a res na tem forumu določeni pacienti ne znajo drugega kot podjebavat. Potem jim pa poveš nazaj kakšno sočno pa v jok in na drevo.
Se sploh nima smisla normalno pogovarjat, itak eden bolj pameten kot drug.
Če si bedak si bedak, tu ne moreš nič.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.480
9.203
113
Očitno se oglašajo samo neke pickice iz primorske in ljubljane, ki prave zime sploh še niso občutile.
FAK a res na tem forumu določeni pacienti ne znajo drugega kot podjebavat. Potem jim pa poveš nazaj kakšno sočno pa v jok in na drevo.
Se sploh nima smisla normalno pogovarjat, itak eden bolj pameten kot drug.
Če si bedak si bedak, tu ne moreš nič.
še enkrat, katero vozilo in kakšen volan. Zanima me. A si/ste funkcionalno nepismeni, če vprašam za kaj gre? Zdaj že tretjič.

rabim info, da potem vem, da tak avto nikol u lajfu ne kupim. Simple.
 
  • Haha
Reactions: jekleni

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Ena reklama mi je ven skocla, za cca 20€. Po hitrem pregledu yt, tole ni za med voznjo.

Ali obstaja kaj, kar bi lahko uporabljal med voznjo ali pa kako speljal kable?
Če ima avto to opcijo kot tovarniško dodatno opremo, potem se da narediti in običajno ni drago (no, 10x dražje od reklame bo hitro). Če nima, pozabi oz. naj bo to izgovor, da začneš gledati nov avto...

V časih fičkotov so imeli šoferji (obeh spolov, za vse zaje6ante) tanke usnjene rokavice, včasih še z notranjim delom iz volne, ki so prvič poskrbele za tople roke, drugič pa omogočale odličen oprijem volana kljub uporabi rokavic...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
No tudi jaz si nisem mislil, da je to kaj pametnega dokler nisem pred tremi leti prvič dobil avto s to opcijo. Uporabljam vsakodnevno v zimskem času in bi pri novem avtu, če ne bi imel te opreme, kar pogrešal to funkcijo.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
še enkrat, katero vozilo in kakšen volan. Zanima me. A si/ste funkcionalno nepismeni, če vprašam za kaj gre? Zdaj že tretjič.

rabim info, da potem vem, da tak avto nikol u lajfu ne kupim. Simple.
Ti si očitno punkcionalno nepismen. Sploh veš v kateri temi si in o čem teče debata. Očitno bereš samo poste sebi primernih funkcionalno nepismenih pacientov. Verjetno se ne govori o fičotih in 101kah in tistih z ogrevanim volanom. :bonk:
Ja če avto stoji(nima veze kater s kakšnim volanom) nekje cel dan na minus ... še po možnosti pod kakšnim snegom, je volan in šalthebel mrzel, tako da ga komaj držiš. Ne gre se samo zato, da me zebe v prstke temveč tudi za samo varnost prvih cca 5-10 minut oz. 5-10km.
Če mene vprašaš veliko bolj koristna zadeva kot gretje(hlajenje) sedežev, ki je pa res samo preseravanje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.480
9.203
113
bolečina torej.

letos je ravno 5 dni bil nežen minus. Če si frajer imaš avto v garaži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.451
4.549
113
Ni ga čez "komot". Saj lahko danes tudi zjutraj oblečeš kožo jelena, ki si ga ubil včeraj in se peš odpraviš "na šiht". Vse kar je več, je za jamskega človeka že kar luksuz. Sam pač nimam ogrevane garaže, avto stoji zunaj in mene zjutraj zebe. Pa tudi, če imaš garažo, ti verjetno avto pozimi stoji kdaj tudi kje drugje in je mrzel ko se usedeš vanj. Tudi ko se cel segrejem, imam roke mrzle še celo dopoldne, če držim mrzel volan. In mrzel volan je mrzel še dolgo časa ne glede na temp. v avtu.
20 let sem vozil avte brez teh opcij in čisto mirno živel. Če bi me takrat vprašal o tem, bi verjetno enako rekel "da tega ne rabim".

Pri zadnjem avtu imam notri webasto, ogrevane sedeže in volan. Webasta načeloma ne uporabljam za predgretje avta, se pa avtomatsko vklopi ob zagonu motorja, da čim prej segreje vodo in začne pihat toplo. Ko sem notri je moj drugi klik na gretje sedežev in tretji klik gretje volana. Ga ni boljšega.
Zadevo po 10 dol 15 minutah izklopim, ker je že preveč, ampak prvih 15 je pa prav fajn.

Naslednji avto bo imel enake funkcije, nazaj ne grem več.

Ne vem pa zakaj nekatere wanna be mačote tako bolijo funkcije, ki jih sami nimajo.
 
Nazadnje urejeno: