Honda SH150 ne vžge

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
pa še ventile zamenaš ko si glih pri njih :) tale valve seal rata namest gumast plastičen in ne tišči več skupi in teče olje mimo...

drugače pa je čist enostavno ugotovit, kje je problem... samo kompresor rabiš pa nastavek za na svečko... oziroma nastavek zamenaš za svečko... bat v tdc in spustiš notri zrak... če bi blo vse ok, se ne bi nič slišalo... ker pa pije olje pa ni vse ok... tako da če se ti sliši od predela ventilov imaš slaba tesnila, če se sliši skozi auspuh imaš slabe izpušne ventile, če se ti sliši skozi zračni filter, imaš slabe sesalne ventile, če skozi hladilnik prihajajo mehurči, je prebita dihtnga na glavi, če se sliši skozi oddušek so obročki... oziroma morda sem mal pomenjal tesnila in obročke... ampak če nisi sigurn, naliješ malo olja skozi odprtino od svečke in ponoviš... če slišiš skozi oddušek mašine so tesnila ventilov, če ne slišiš nič, so obročki... ker olje pomaga zatesnit obročke...

drugače 2 do 3 ure dela, če delaš prvič pa 2 dni :p
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Zaenkrat ga ne morem odpirat ker nimam serviserja. Lahko kdo koga priporoči v Ljubljani, pa da ne bom čakal po en mesec da uredi stvar? Motor rabim za šiht.
..
Tu zaj sploh ni proble če maš čas al nimaš. Oziroma motorja to ne zanima. Lahko zrihtaš zaj, lahko počakaš, da zraven še kaj drugega nese in bo dražje. Glede na napisano in videno pa to definitivno ni motor kateremi bi zaupal, da me pripelje vedno na šiht.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
200 za dele pa se 200 za delo... Koliko je to smotrno za skoraj 20 let star skuter s toliko km? Na mesec naredim dva jurja on pol km. A z rebuildom znatno podaljsam zivljensko dobo?

Predlogi za kvalitetne serviserje v lj?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ah, sej ne rabiš cele nove mašine narest... pač razdrt pa boš mogu... pogledaš kakšen je cilinder, in če je skor cel, nespraskan, menaš samo obročke, če si dobre volje še bat... verjetno 20€... tesnila ventilov so 5€... ventile na rabiš menat, če niso sviti ali pa požrti do konca... samo spucaš in še 1x usedeš na novo... ja, pa pač novo dihtngo glave bo treba, nov antifriz in novo olje... in to je to načeloma... če je pa cilinder v slabem stanju, pa raje menjaj za kaj 5 let starega in potem vozi naslednjih 15 :p
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
sej bi reku, da prpel... sam k ti ne upam obljubit :p drugače pa niso cene tako divje...
bat z obročki:

kit cilindra (cilinder, bat, obročki, dihtnge):

sam je pač 2 meseca za počakat :p če se ti neomejeno ne mudi, se da motor zrihtat za 100€... pa 2 dni... pa bo ko nov :p pa recimo greš po tem... vse piše kaj in kako... pač, ne bo 2 uri, ampak mal dlje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Če se bo kaka dimna zacesa valila po kaki ljubljanski vpadnici....pa se ti nekdo smeji pa maha iz pločnika sm jaszt :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Težko....ker je že kakih 20let ko sem se podil po Lj z Runner 50SP

Na Viču tam čez štreko za Gim Vič je še mehanik?

41 Rožna Dolina, cesta II

Pa v Šiški sem ga videl
17 Alešovčeva ulica

Bibiro na Tržaški?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Se mal se bos prtozeval, pa se bom jaz ponudu, da ti ga zrihtam za enga 6 packa cockte :valjamse:
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Bibiro je hard pass, duško na alešovčevi pogojno, ta v rožni dolini sploh ne vem če še dela, grem vsak dan mimo. Poznam jih torej kar nekaj, da se ne bo govorilo da na pamet govorim. SMK na leskovškovi je baje zelo dober ampak težko prideš na vrsto.

Vedno sem pa odprt za še kakšen predlog. ;) Zaenkrat laufa motor, ta dober mesec al kolk, da moj serviser odvrže mavec z roke, bo že zdržal. Sicer pa itak gledam kakšne malo mlajše Hondine 150ke po Italiji.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Zdaj sem naredil cca 600km ta teden..

Ali smem ponovno odstraniti svečko in pregledati stanje? Ali se tega ne sme?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pa medeninasto ščetko si nabavi....za pucanje! Dobiš v vsaki tehnični trgovini (Merkur, baubau,.....armyshop.......še JYsk in Tedi mata to)
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Okej, našprical in počohal sem svečko. Prilagam sliko stanja po 650km pred pucanjem. Ni pa motor glih lepo vžgal po ponovno vstavitvi, ampak zdej je spet ok.



18 cartoon images