nov električni avto,nasveti za nakup

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Pardon, hvala za popravek.
Ce se ne mislijo evropski prouzvajalci "naštelat" se zna pa tudi moja napoved uresniicit
Kadar se gleda tesla, ne gledat mesecev ob koncu četrtletja (marec, junj, september, december). V teh mesecih dobavijo večino vozil (ker rezultzate prodaje četrtletno porolčajo). In če je treba, zato pred temi meseci tudi cene nižajo. Pač sepcifika tega, kako se financirajo.
Treba je gledat celotna četrtletja (ali daljše obdobje).
Podobno je z dnevnimi registracijami v SLO prodajnih rezultatih: če ima kak model/znamka v enem mesecu zelo ozstopajoč rezultat, to nima veze s SLO trgom in realno prodajo v SLO, ampak gre za izvoz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.458
113
pri taščici
To je tudi res, na koncu leta pa se bojim da bo Tesla v lepem plusu po številu prodanih v primerjavi s konkurenco. Ce le ta ne misli kaj naredit na ceni. Tako EV kot ICE.
Sicer se nekaj premika, vendar....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Tam prihranis nekaj sto kosov. Z EV tisoče.
Trenutna proizvodnja je verjetno optimizirana v nulo, ti bi pa postavljal novo fabriko za megacasting ice?
Saj lahko pa zapreš fabriko.
Ker težko boš dolgoročno konkuriral tekmecu, ki prodaja konkurenčno vozilo (hipotetično) za 30 jurjev z dobićkom, če imaš proizvodni strošek vozila 35 jurjev. Na Kitajskem že konkretno zapirajo.
In za megacasting (v manjšem delu) ne potrebuješ nove fabrike.

Pa ne mešaj icejev zraven. Sicer si pa poglej kakšno primerjavo dizajna in tehnike. Recimo samo hladilnega sistema med Teslo (octavalve ali kaj že je) in ID družino. Ti je takoj jasno, da je VW konkretno v buli s trenutnim dizajnom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.613
6.863
113
Gledano octovalve so vsi ostali proizvajalci zadaj. No saj so glede vsega ostalega tudi, samo polestar je poleg
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.203
1.345
113
Tako je, žal nimam kaj. Dajva še kaj čez Teslo udrihat, boš videl kako je vsaj enkrat imeti prijatelja. Aja, a si vedel da v Tesli ni notranjih kljuk v višini glave za prijet se :valjamse: :valjamse: :valjamse: In bedaki to kupujejo!!!! Verjetno maš ti to še v tvoji stari Dacii.
Pri tesla hitrostih se ni treba prijemat.
Me je pa za zacuda prvic v lajfu tesla prehitela!?? In to po desni! Verjetno je bil kak testni...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.491
6.229
113
Kadar se gleda tesla, ne gledat mesecev ob koncu četrtletja (marec, junj, september, december). V teh mesecih dobavijo večino vozil (ker rezultzate prodaje četrtletno porolčajo). In če je treba, zato pred temi meseci tudi cene nižajo. Pač sepcifika tega, kako se financirajo.
Treba je gledat celotna četrtletja (ali daljše obdobje).
Podobno je z dnevnimi registracijami v SLO prodajnih rezultatih: če ima kak model/znamka v enem mesecu zelo ozstopajoč rezultat, to nima veze s SLO trgom in realno prodajo v SLO, ampak gre za izvoz.

lahko gledaš npr letos do konca marca napram lani celo leto. Pa enako za VW npr... Zdele boš zelo težko kako za Evropejce ugodno statistiko trenda ven potegnu. Pokazat bodo mogli pa kaj več od pokroviteljskega v nič dajanja, spanja na preteklih lovorikah in vekanja politiki, da je treba američanom in kitajcem davek nabiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Slovenija 20.04.2023 14:56

Pri nas je bilo v prvih treh mesecih letošnjega leta prodanih 5271 vozil, kar je 13,92 % več kot marca lani, skupaj v prvih treh mesecih pa 13.450 vozil, 5,47 % več kot lani. Pri znamkah je po prvih treh letošnjih mesecih na vrhu Volkswagen z 1946 vozili, sledita pa Renault in Škoda s 1528 ozorma 1347 vozili. Prav vse znamke beležijo pozitivno rast v primerjavi z lani, pri VW je 14,47 %.
Tesla Model Y , marca je bilo prodanih 224 primerkov. Eden glavnih razlogov, da je Tesla skočila v prodaji, je tudi že drugo znižanje cen v zadnjem času, Model Y brez subvencij pri nas stane 46 tisočakov. Skupaj je bilo letos prodanih 323 Teslinih Modelov Y, kar predstavlja 2,4 % delež vseh.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Ko primerjamo električne avtomobile, je vidno, da je skok Modela Y razložljiv s padcem prodaje Modela 3, ki so ga v prvem kvartalu prodali za 40 % manj
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
lahko gledaš npr letos do konca marca napram lani celo leto. Pa enako za VW npr... Zdele boš zelo težko kako za Evropejce ugodno statistiko trenda ven potegnu. Pokazat bodo mogli pa kaj več od pokroviteljskega v nič dajanja, spanja na preteklih lovorikah in vekanja politiki, da je treba američanom in kitajcem davek nabiti.
V SLO? Poglej dva posta višje ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.491
6.229
113
265 jih je prodala Tesla in tu se skriva tvoj manjkajoci procent do 5.

Jaz gledam tole. Pa za leto 2022 z istega vira. Pa preveri, kako gre VW, kako Tesli in kako Kitajcem. Da bo res zanimivo, bomo pa pocakali na konec 2023 in primerjali celo leto z lanskim.

In ja, to je v SLO. Narod, ki onanira na Švabe, pa magari polnoletne... Ze pri nas je trend ubitacen. Na neki svetovni ravni pa itak nismo noben faktor. So cifre kaj ugodnejse na severu ali zahodu? Kaj pa na kakem resnem trgu? Recimo: https://siol.net/avtomoto/novice/novo-svarilo-kitajci-doma-po-15-letih-prehiteli-volkswagen-605502

Eno stran nazaj imaš Angleže, ki primerjajo mg4 z id3 (isti segment) in...?

Jaz srcno upam, da se Evropejci na splosno zbudijo in nehajo samo jokcat ko razvajen privilegiran otrok. Bi bilo na splosno dobro po moje to za nas...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
Generalno bi bilo dobro, da se malo spustijo na zemljo, Švabi. Golf z dobro opremo za 35.000+ EUR ni neke dolgoročne logike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
je bil r32 22k funtov in je bilo kao drago :)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
pa dobr , golf je vedno bil najdražji....ampak......npr.japanci(toyota, honda) pa danes tudi niso dost zadaj cenami

Lahko, da je bil, ampak, ce dodaš še nekaj iz nabora opreme si ze blizu 40k. za 1.5 tsi dsg .

Arteon, da zgleda in da se premakne nekam je 50k+ itd.

Opremljen Tourage s ta mocnim motorjem gravitira k 100k itd.

Zbezljali so.