nov električni avto,nasveti za nakup

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Jaz sploh ne razumem zakaj se ukvarjaš z njim, ker oblika je SUBJEKTIVNA. In zakaj se počutiš tako napaden?
Prepirata se o SUBJEKTIVNI zadevi aka obliki. Ali mora biti sedaj notranjost Tesel VSEM top shit z oblikovnega vidika, ker ti voziš Teslo?
Lool, dva bedaka sta se našla na kupu.

Ti pa jaz lahko mirno napišem, da pri ergonomiji, enostavnosti uporabe, bi se lahko Tesla marsikaj naučila. Ampak se ne, ker potem avto ni več tako ”pucen” za izdelat.
Tukaj se popolnoma strinjam, vsakemu svoje. Še enkrat, Tesla ima veliko stvari narejenih precej neumno, pa tudi precej stvari dosti bolje od nekaterih premium znamk. Vsem pač ne ustreza vse, drugače bi nekdo naredil idealen avto za vse in vsi bi vozili ta avto in to je to.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.612
6.863
113
Ste smesni, res ste. Vsak vlece v svojo stran in nobenemu ne potegne, da smo si ljudje razlicni. Samo poglejte kake babe mamo/mate. Ene so suhe, druge debele, ene visje, druge manjse, ene izgledajo kot moške, druge kot otroci. Ene majo joske pri popku, druge jih sploh nimajo.
No ja, babe imajo eni take, ker pač boljših ne morejo dobiti, ali pa so "stuck" with them...no..saj pri avtih je isto...najbolj glasni so tisti, ki si tesle ne morejo privoščiti.
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
200
95
28
Ne preferiram ničesar ,tudi tesle ne , čeprav jo dokaj dobro poznam, mi gre pa na k...., ko nekdo pametuje in pljuva po zadevah ,ki jih ne pozna.
Debata okol tega zaključena :evil:, nadaljevanje, lahko o babah :)
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.278
2.667
113
Najtrdnejša je veza s kreditom. Pol si pač obsojen na babo s katero ga imaš.
Pri avtih je isto. Kredit za Škodo, oni ki ima, pa Teslo na keš. Ostali pa fouš. :)
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.478
5.661
113
Jaz sploh ne razumem zakaj se ukvarjaš z njim, ker oblika je SUBJEKTIVNA. In zakaj se počutiš tako napaden?
Prepirata se o SUBJEKTIVNI zadevi aka obliki. Ali mora biti sedaj notranjost Tesel VSEM top shit z oblikovnega vidika, ker ti voziš Teslo?
Lool, dva bedaka sta se našla na kupu.

Ti pa jaz lahko mirno napišem, da pri ergonomiji, enostavnosti uporabe, bi se lahko Tesla marsikaj naučila. Ampak se ne, ker potem avto ni več tako ”pucen” za izdelat.
Zakaj si me označil za bedaka, ko pa stojiš za enakimi stališči kot jaz?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Sodelavec ravno nabavil Q4 od Audija (64 jurjev, ce se ne motim). Gledal tudi Tesle (zelo), a je ultra ziheras in cvikac :evil: zato ni upal.
(Rabi pa mocnejso baterijo ker dela 300 km dnevno na siht in nazaj).

Na splošno (ne glede na znamko) je njegova računica...strošek za bencin + servisi=obrok lizija za avto..nabavil tudi fotovoltaiko (a za zdaj se brez polnilnice :aplauz:)...zdaj se muci s tem, kar je dobil zraven.

A drži to, da pri polnjenju preko tega 'osnovnega priključka', so izgube 30%..preko polnilnice pa okoli 10% (ker se nic kaj dosti okoli tega ne zaslefi).
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
30% je pretirano. So pa izgube pri počasnejšem polnjenju višje. Nima veze, s čim polniš. Pri 11kW bodo izgube okoli 10%... pri 2kW (10A na 220V) so pa lahko tudi do 20% (različno od avta do avta). Pri nižjih hitrostih (6A je najnižje, kar gre) so lahko še višje.

Tukaj so delali test (Audi Q4 ima enako tehniko kot ID.3... tako da za njegov avto primerjaj z ID.3): https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/elektromobilitaet/laden/ladeverluste-elektroauto-studie/
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.458
113
pri taščici
Doma pa malokdo lahko polni z 22 kw. Tisti ki imajo SE in dinamicne polnilnice.
Spravis skupaj 60k (ali pa obrok "jurja" mesecno, nimas pa 200€za kitajsko prenoso 11kw fiksno polnlnico oziroma se jurja za domaco(eu) dinamicno stensko polnilnico?
300km* 20+kwh/100 je 60kwh.
Toliko mu ne bo uspelo filat s priloženim 220 polnilcem. V casu ko ne bo vozil polniti vec kot 20ur dnevno)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.912
10.320
113
Sodelavec ravno nabavil Q4 od Audija (64 jurjev, ce se ne motim). Gledal tudi Tesle (zelo), a je ultra ziheras in cvikac :evil: zato ni upal.
(Rabi pa mocnejso baterijo ker dela 300 km dnevno na siht in nazaj).

Na splošno (ne glede na znamko) je njegova računica...strošek za bencin + servisi=obrok lizija za avto..nabavil tudi fotovoltaiko (a za zdaj se brez polnilnice :aplauz:)...zdaj se muci s tem, kar je dobil zraven.

A drži to, da pri polnjenju preko tega 'osnovnega priključka', so izgube 30%..preko polnilnice pa okoli 10% (ker se nic kaj dosti okoli tega ne zaslefi).
zmagovalec :evil: