nov električni avto,nasveti za nakup

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
978
250
63

nacek

Guru
13. okt 2012
2.915
558
113

po drugi strani pa

 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Super, kam nas pelje ta skrb za nas oz. okolje. Namest da prepovejo smrdlivce omejujejo folk. Kups lahko, uporablat pa ne oz. samo kot ti en penclpuser nalozi?!? Ljudje, nabavte si orozni list (lahko tud brez). Vedno bil proti temu ampak kamor nas vse to pelje se mi ne zdi vec butasta ideja. Ker ce bi slo tako naprej bo poclo, nekomu se bo odpikalo, folku pa z njim...
 

Foreigner

Fizikalc
18. nov 2019
107
76
28
Poceni električen avto?

Ker so nam v sluzbi omogocili zastonj polnjenje in ker so nam to zagotovili za 3 leta… kateri je najcenesi elektricni avtomobil?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.751
-8.632
113

po drugi strani pa

No, temu zmazku od članka ne verjemi kaj dosti
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113

po drugi strani pa

Vidim da prihaja čas ko se nam bodo Kubanci začeli smejat. Adijo kam gre svet...
Najprej sem moral preverit datum članka, pa ni iz 1.4.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No, saj je enostavno najti se kaksen drugi vir. Bistvo je, da bodo prebivalci lahko sli kamorkoli z ali brez dovoljenja in v slednjem primeru hkrati dobili se kazen.

Kako je pa kaj taksnega sploh lahko v skladu z zakoni/ustavo, mi pa ni jasno.

 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Čisto mogoče da bo naslednja električna dačija kaj takega. Seveda ne za 7 čukov...
In ne s tako opremo in varnostjo.
Sicer so tega že ene 4 leta, ampak so sem bvil pred korono pri Kitajcih, sem vozil njihovih takratnik to 10 ali 15 EV. 1 bi preživel prodajo v Evropi. In ne, ne bi stal 7.000 USD. So imeli takrat enega za 6.000 USD. Bilo je približno na noviju tehle "avtomobilčkov", ki se jih lahko vozi brez izpita. Potem pa kolikor več denarja, toliko bolj resen "avto" in potem tudi avto.
Zdaj imajo seveda več modelov, ampak še vedno: nevarni bodo kvečjemu Dacii in podobnim znamkam. Še zelo, zelo dolgo.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
166
72
28
In ne s tako opremo in varnostjo.
Sicer so tega že ene 4 leta, ampak so sem bvil pred korono pri Kitajcih, sem vozil njihovih takratnik to 10 ali 15 EV. 1 bi preživel prodajo v Evropi. In ne, ne bi stal 7.000 USD. So imeli takrat enega za 6.000 USD. Bilo je približno na noviju tehle "avtomobilčkov", ki se jih lahko vozi brez izpita. Potem pa kolikor več denarja, toliko bolj resen "avto" in potem tudi avto.
Zdaj imajo seveda več modelov, ampak še vedno: nevarni bodo kvečjemu Dacii in podobnim znamkam. Še zelo, zelo dolgo.
Nevarni bodo predvsem dragemu srednjemu razredu. Tukaj bo še bolela glava...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.234
113
Dacia ima pa najbolj prodajan avto v evropi...
Kdor bi jo rad v nic dajal... Da se ve, o katerih obskurnezih se govori.

zelim si, da bi se evropejci malo zbudili. Kot se je tesla. Tako imam pa obcutek, da preden se bodo zgruntali, bomo gledali analogijo Ericssona, Siemensa in Nokie. Tekma dalje bo pa med applom in xiaomi/oneplus/oppo/huawei itd itn, s kakim korejcem vmes - samsung.

cetudi gre za drug produkt, gre vseeno za potrosno robo, ki se "kuha" po istem receptu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
So se že zbudili, ampak še vedno jadrajo na/sanjajo o odiranju kupcev, ki so si ga privoščili zadnji dve leti. Popusti so se že začeli.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.328
113
kaj pa vem, odlitek iz enga kosa, pa ena tablica noter...ne vem, če si vsi to želimo. Sicer ne vem kolk stane, da narediš "normalno" notranjost, a zagotovo par €€€ več, kot tole tesla skropucalo.
Tehnično sicer tesli povsem korektno ratajue z dosegom in zmogljivosti. Kapo dol. Tu so poovnali vse. Sploh za ta denar. Pišem za 3/Y....
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
kaj pa vem, odlitek iz enga kosa, pa ena tablica noter...ne vem, če si vsi to želimo. Sicer ne vem kolk stane, da narediš "normalno" notranjost, a zagotovo par €€€ več, kot tole tesla skropucalo.
Tehnično sicer tesli povsem korektno ratajue z dosegom in zmogljivosti. Kapo dol. Tu so poovnali vse. Sploh za ta denar. Pišem za 3/Y....
Jaz se tukaj kar strinjam s tabo, ampak alternativa kamor gre na primer Mercedes tako, da bo praktično celotna armaturka zaslon, mi pa tudi ni všeč.

Jaz bi dejansko uzakonil obvezne fizične gumbe na volanu (če so v paketu opreme) ter za radio/klimo. Ostalo bi pa zaklenil za uporabo med vožnjo. Zakaj? Zato, ker so nam dolga leta trobili kako naj ne uporabljamo telefonov med vožnjo, ker odvračajo pozornost - kar je 100% res - a sedaj pa dovolijo, da nam še več tega vgradijo direktno v avto brez alternative.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Dacia ima pa najbolj prodajan avto v evropi...
Kdor bi jo rad v nic dajal... Da se ve, o katerih obskurnezih se govori.
Da in njihova različica na plin je bila top zadeva. Ampak za ta EV Spring pa zahtevajo preprosto preveč denarja za ta v bistvu polovičen avto (ker je kar tehnično omejen, max 125 km/h itd.). In takrat pri plinu so bila ta vozila v rangu 7k evrov; tako da zdaj bi dal nekje okol 10k za njihov EV tega ranga, ajde morda še kašnega jurja več.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.204
1.345
113
Zdele v centru vidu Lynk&co 01 (al kaj je?) Hud v 3 pi**e materne....najprej mislil da je avdić ku pet
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Smo tu linkali Teslo MS za dobrih 20k, pa se je marsikdo nasmihal?

Ocitno je bila prodana, saj je ni vec na avto.net. Za tak denar, dalec najboljsi avto, pa tudi ce je imel 300k prevozenih...