nov električni avto,nasveti za nakup

sad

Guru
24. avg 2007
20.951
9.611
113
EU proizvajalci imajo problem, ker so se avtomobili zaradi helikopterskega denarja prodajali kar sami. Rekordno nizka prodaja po rekordno visokih cenah in ekstremni dobički. Pa so se prašiči na situacijo navadili in bi v njej vztrajali. Jeba, ker folk pa vseeno ni tako glup. Ta politika je bila na tako trhlih nogah, da je morala ena Tesla samo malo tla zatresti, pa imajo vsi polne hlače. Edino pravilno, da se spet vzpostavlja normalen trg.
Točno tako. In kot sem že napisal par dni nazaj. Tesla jim v tujini ni sesula le cen EV vozil, ampak tudi ICE. V sosednji temi sem dal link do Golfa Rabbit za “samo” 24 jurjev. Kuzla skače v rit. Ker če le imaš možnost filanja doma, potem je Tesla 3 za 40 jurjev nobrainer v primerjavi z Golfom za 35. Očitno je prišlo tudi k nam. Jaz ne bom pozabil odiranja svinj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.575
1.021
113
Mogoče, dokler se voziš na posvečenih lokacijah. Pa če piješ kavo ali dovolj le-te. Pri ICE sploh ne opazim, da bi moral piti kavo :p
V razvitem svetu je tako kot sem napisal. Ljubljana oz. Slovenija zal ne spada v to definicijo. Za kavo sem si pa vedno vzel cas, tudi po samo 100km prevozenih, kaj sele 300+.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.575
1.021
113
Kakšni čeji, če ti je napisala, da ONA bi polnila praktično samo doma. Na SE.
Če imaš pa ti čeje, pa vozi kar ti paše. Samo ne lapaj neumnosti, da bi izpadel pameten.
Tako je. SE ze pridno harvesta, mogoce pa bo kaj iz tega 'master' plana, hehe. Me je danes klicala iz Genija ali sem ze oddal drugi del vloge za subvencijo na Eko sklad. 'Da ne zamudite, skoda bi blo.' Pa se res je, bo treba drug teden koncat s tem. Ta vikend ma hcerka maturanta, se mi ne da s papirji carat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.951
9.611
113
Točno tako. In kot sem že napisal par dni nazaj. Tesla jim v tujini ni sesula le cen EV vozil, ampak tudi ICE. V sosednji temi sem dal link do Golfa Rabbit za “samo” 24 jurjev. Kuzla skače v rit. Ker če le imaš možnost filanja doma, potem je Tesla 3 za 40 jurjev nobrainer v primerjavi z Golfom za 35. Očitno je prišlo tudi k nam. Jaz ne bom pozabil odiranja svinj.
Aja, pa da ne bo samo EU na tapeti. Corolla za 40 jurjev. :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:
Da vidimo, če bo ”Rabbit” verzija ven prišla ali bodo le popusti se pojavili spet. Jajc je edino, ker ti kasko usekajo na te bolane cene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.119
730
113
EU
Bolj je vprašanje, koliko šalic kave dnevno sploh lahko popiješ, preden ti začne načenjati zdravje. Da ne bomo imeli na koncu porast kofeinskih odvisnikov in pomanjkanje tablet proti visokemu pritisku :p
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.655
6.368
113
Cigaret ni isti brez kavice...

NekdoK
Precej. Popijem kar nekaj kave, pa komaj spravim pritisk nad nivo crknjene ribe.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.064
4.047
113
Drugače za dumping moraš prodajat pod ceno (načrtno s prodajo delat izgubo na račun pridobivanja tržnega deleža), če prodajaš z 20% dobičkom namesto z 80% to ni dumping. Kolikor vem Tesla ne dela dumpinga... vzpostavljanje konkurenčnih cen ni dumping.
Če ne veste kako je nastala oz. je financirana Tesla oz. kako se pokriva prozvodnja vozil potem tudi ni treba pametovat. Tesla pokriva sama sebe po piramidni shemi prodaje vozil in z zalaganjem lastnih delnic. Po domače če se zgodi karkoli kar verigo piramide ustavi ali pa kakšen zlom borze Tesla nima več obratnega kapitala. Kar se je že zgodilo. Pač furat tak rizičen sistem poslovanja in s tem zagotavljat nizko ceno vozil je dumping, kakorkoli obrneš.

Pa primerjal pa sem jo s kitajskimi fabrikami ki zalagajo recimo MG, tam so fabrike ki imajo osnovnih sredstev več kot pa je vredna Tesla in pač nekako je stabilnost take firme v praksi večja. Samo to sem želel povedat.
 
  • Haha
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.951
9.611
113
Po domače če se zgodi karkoli kar verigo piramide ustavi ali pa kakšen zlom borze Tesla nima več obratnega kapitala. Kar se je že zgodilo. Pač furat tak rizičen sistem poslovanja in s tem zagotavljat nizko ceno vozil je dumping, kakorkoli obrneš.
To misliš to, ko je bila aprila 2022 cena delnice 361 USD, januarja 2023 pa 113 USD? Tak zlom? Izgleda je Guinness kupil imaginarni avto, ker Tesla je po tvoje že pokojna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.747
6.913
113
To misliš to, ko je bila aprila 2022 cena delnice 361 USD, januarja 2023 pa 113 USD? Tak zlom? Izgleda je Guinness kupil imaginarni avto, ker Tesla je po tvoje že pokojna.
No...bankroti firme je že, glede na besede Muska, bil velikokrat "blizu":


Elon Musk has previously said Tesla could have gone bankrupt multiple times during its two decades of existence. In November 2020, he said the company was "about a month" away from falling into bankruptcy from mid-2017 to mid-2019.