nov električni avto,nasveti za nakup

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Tesla ne bo propadla, kvecjemu bo jo nekdo kupil
Se nebi zanašal na to. Tesla ima toliko različen koncept od izdelave, prodaje do servisa, da konvencionalni avtomobilski koncerni nimajo z njimi nič delat. Danes se dela na združevanju, poenoteni logistiki, pocenitvi proizvodnje preko koncernskih rešitev ipd. Tesla je tu kot izjema in bi moral furat jo čisto ločeno, kar pa noben nebi imel v interesu če se pojavi "borzni" padec tesle.

Po drugi strani Tesla izvaja dumping na sceni in večina velikih, ki bi jo lahko kupila bi jo tudi ukinila oz. dala v neko drugo divizijo da nebi več hodila v zelje, recimo med športna/luksuzna EV vozila in bi rezala kolač v tej sferi ne pa z modeli drugje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Ima pa dalec najboljso mrezo polnilnic.

Razen opcije supoerchargerjev in integracije tega v potovalne načrte in samo vozilo je vse ostalo bolj tako tako. Za nekoga ki se vozi po AC ali pa živi v večjem mestu je sicer pokritost ok, drugače pa bolj meh. Velja za celo EU ne samo za slovenijo. Če si doma v Bovcu pa se voziš v službo v Gorico ti teslin supercharger nič ne pomaga, precej velik delež prebivalstva se vozi tako.

Skratka mreža polnilnic od tesle ni nekaj kar bi bilo za izpostavljat, sploh če nisi lastnik tesle.
 
  • Haha
Reactions: sad in Bakki33

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Omogoca nekaj, kar marsikaterega ICE zagovornika drzi nazaj. Enkrat letno pot na hrvaćko z EV
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Razen opcije supoerchargerjev in integracije tega v potovalne načrte in samo vozilo je vse ostalo bolj tako tako. Za nekoga ki se vozi po AC ali pa živi v večjem mestu je sicer pokritost ok, drugače pa bolj meh. Velja za celo EU ne samo za slovenijo. Če si doma v Bovcu pa se voziš v službo v Gorico ti teslin supercharger nič ne pomaga, precej velik delež prebivalstva se vozi tako.

Skratka mreža polnilnic od tesle ni nekaj kar bi bilo za izpostavljat, sploh če nisi lastnik tesle.

Skratka, zelis za vsako ceno izpasti pameten. EU stromarji so zal smeh napram Tesli. Predragi, zaenkrat se ne kaj dosti od njih, glede na prodajo niso bogve kaj. Sicer pa normalno da bom kupil ceneje, sploh ce je se boljse. Ti kar kupuj EU nategavs robo, sploh folkavto (ID, i-Golf etc... smeh od smeha) k od nekje morjo miljardo za amere nazaj prnest, ker so dokazano lagali in zastrupljali folk. Hmmm, kako so dobri pa fejst ti nemci. Ampak ja, vazno, da Tesla izvaja dumping, to je edino vazno ja. Clovek, a je res ze taka panika?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.234
113
Ampak saj smo že ugotovili, kaj je tebi glavno. Važno, da je ''zastonj''. To je tebi vse, kar je pomembno. Jebe... to, da dihaš zanič zrak, ker ti je par EUR za filter zraka preveč. Važno, da se pelješ ''zastonj''.

Klinac zastonj. Tole me je spet spomnilo, da sem pogledala. Vedno pozabim, ko je na tapeti njegovih 70kkm letno za BV, ker je "zastonj".

Letos sem naredila 6367km. Ce dam to x4 (za 12 mesecev) je to 25kkm. On jih naredi 3x toliko. Zastonj? Kar najvec kosta, me je stalo 6 dni 10ur in 43min. V celem letu 25,8dni. Skoraj en mesec sem na cesti!!! On 3x toliko.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Drugače za dumping moraš prodajat pod ceno (načrtno s prodajo delat izgubo na račun pridobivanja tržnega deleža), če prodajaš z 20% dobičkom namesto z 80% to ni dumping. Kolikor vem Tesla ne dela dumpinga... vzpostavljanje konkurenčnih cen ni dumping.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Kasn dumping, se zmer majo dober profit. EU makerjem pa pri taki ceni verjamem, da alarm spila. Samo, to je njihov problem. Sej so dobri pa naj postimajo, brili me pac ne bodo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.820
10.501
113
kod Džej-Zija
EU proizvajalci imajo problem, ker so se avtomobili zaradi helikopterskega denarja prodajali kar sami. Rekordno nizka prodaja po rekordno visokih cenah in ekstremni dobički. Pa so se prašiči na situacijo navadili in bi v njej vztrajali. Jeba, ker folk pa vseeno ni tako glup. Ta politika je bila na tako trhlih nogah, da je morala ena Tesla samo malo tla zatresti, pa imajo vsi polne hlače. Edino pravilno, da se spet vzpostavlja normalen trg.