nov električni avto,nasveti za nakup

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Fuknjena je predvsem EU, ki proizvajalce sili v take odločitve, če nočejo kupovati nekih emisijskih kuponov ali plačevati kazni (=še bolj dražiti avte) zaradi porabe flote. Kot da zaradi kazni zgine CO2 iz zraka.
EU je blago receno USA pudl. To se je v zadnjem letu izkristaliziralo. Nekih prebojev pri EU proizvajalcih zato ne pricakujem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.945
113
Kako pa ima BWM, Audi ipd, še vedno normalne dizelice v proizvodnji? Koliko je razlika v CO2 od recimo 1,5 VW 150KM bencinarja ki porabi en deci bencina več kot tole 3 valjno skropocalo?
Gre za še eno pogruntavščino EU, da se da CO2 kompenzirati z električnimi modeli in pri njih se upošteva CO2 izpust 0. Pa še za dva avta mislim, da trenutno en električar šteje, ko se računa povprečje prodanih vozil. Nekaj pa se pridobi tudi na račun varnosti, zato ker pri švabih pri dnevnih lučeh ne svetijo luči zadaj, kar je spet plus pri izračunu :evil:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.486
5.663
113
Ja saj vse lepo in prav. Samo recimo imama enak avto, enako težek, en ima 1,2 trivaljnik 130hp, drug recimo 1,5 štirivalnik 150hp. Po wltp ali na avtocesti pri 130kmh je razlika v porabi minorna. Pravtako je razlika v plačanih co2 kuponih verjetno tudi minorna, ker drugače ne more bit.
Ne me pa prepričevat da so današnji 3 valjniki u iber uravnoteženi, ker vozim služben 1,2 šrot od PSA.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Razlika po WLTP ni ravno minorna.
Je pa tukaj tudi strošek proizvodnje, da niti ne govorimo o tovarnah in strošku logistike, če imaš le en osnovni motor, namesto dveh, treh, x.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
Ja, to tudi... Ce ni toplotna crpalka samo v najvisjem paketu opreme. Na navadnem, ne glede na baterijo, je ni... Bi preživela. pozimi bi bilo vseeno dovolj, ce se hudic ne bi skoraj 10ur polnil.
Jabe, pa dejansko je racunica vzeti MG4 vs Y? Ce prav gledam (kar je pod vprasajem) je razlika v ceni cca 5k€, s tem da pri Y vsaj priblizno ves kako se obnasa skozi leta in kaksen je after sales support...?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
978
250
63
Izgleda bo tudi pri nas tako:

PHOBiA
Zelo. Zdaj, ce dam pa celo garazo na najmanj obremenjeno fazo, nau nic narobe. Ampak filal se bo pa dlje za BV. Tole me je kar razjezlo...
standard range se itk ne splača vzet, sploh če bo to bolj primarni avto. Za par jurjov več dobis dost več z comfort opremo... toplotna, 3f, večja baterija....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.236
113
TČ je šele v opremi Trophy. Ali Luxury ponekod. Kaj je teh par jurjev, bo pa za videti. Je to takoj 10k€+, glede na to kako se cene pri nas oblikujejo. Kar je cena skoraj ta malega ipsilona, pol pa jaz ne vzamem več Kitajca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

masevc

Guru
2. sep 2007
3.494
885
113
Vceraj na gorenjski AC videl dva sleparja Y na poti proti Zagrebu (najbrz). Za Ljubljano jih pa iz kitajske(kopra) vozijo.
Skratka, si v zmoti. Odvisno kater model in katero barvo narocis.
Ta dva faktorja sta glavni razlog za mesto proizvodnje
Torej po tvoje jih vozijo iz Kopra (Kitajske) in jaz sem v zmoti?

glede nato, da se prodajajo samo bele. Od kod so?
Je pa normalno, da bodo iz Kitajske pripeljali eno celo ladjo enake specifikacije (barve in opreme).

se mi bolj dozdeva da je nemska kvaliteta za prve EU trge na voljo.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.494
885
113
TČ je šele v opremi Trophy. Ali Luxury ponekod. Kaj je teh par jurjev, bo pa za videti. Je to takoj 10k€+, glede na to kako se cene pri nas oblikujejo. Kar je cena skoraj ta malega ipsilona, pol pa jaz ne vzamem več Kitajca.
Dobronamerni nasvet. Še vsaj 3 leta pocakaj z nakupom tega Kitajca. In spremljaj, kaj se dogaja, pa potem kupi, ce bo vse OK.
to bi se kupilo ce bi bila cena 20t€, ne pa par jurjev pod konkurenco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.030
3.921
113
Standard range je iz Kitajske, Long Range in Performance pa iz Berlina.
Tako pravijo poznavalci.
Rdeča in mišje siva sta pa 100% iz Berlina kar piše tudi v konfiguratorju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi