nov električni avto,nasveti za nakup

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Standard range je iz Kitajske, Long Range in Performance pa iz Berlina.
Tako pravijo poznavalci in prodajalci na Leskovskovi ;)
Rdeča in mišje siva sta pa 100% iz Berlina kar piše tudi v konfiguratorju.
Mal dodal ;)
Zato ce želiš da ga je sestavil berlinski turk ali
pa Poljak, potem rabis določene barvo pri LR ali P. Kar vprašaj prodajalca.
Kje je bil natejen pa izves iz VINa
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.236
113
Dobronamerni nasvet. Še vsaj 3 leta pocakaj z nakupom tega Kitajca. In spremljaj, kaj se dogaja, pa potem kupi, ce bo vse OK.
to bi se kupilo ce bi bila cena 20t€, ne pa par jurjev pod konkurenco.

Preden so bile znane cene pri nas, se je glede na tujino lahko sklepalo na 25k€. Magari z odbito subvencijo. To je denar, s katerim jaz probam in spim mirno tudi, ce se zafrknem. Prodam, kupim kaj drugega in gremo dalje. Ne vem, pa kake bido cene ostalih pri nas. Kaza pa res ne dobro
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
A pa ne moreš že pri nakupu točno vedeti, kje bodo proizvedli vozilo? In če ti rečejo, da bo iz Kitajske, potem pač izberete model, ki je iz Nemčije oz. ne kupiš?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.334
113
sej tista tablica in elektronika, motor, je itak iz kitajske, dejansko je samo Tisti alu stinjen drugje pa pobarvan turško vs kitajsko. Tako da neke razlike v reali ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
A pa ne moreš že pri nakupu točno vedeti, kje bodo proizvedli vozilo? In če ti rečejo, da bo iz Kitajske, potem pač izberete model, ki je iz Nemčije oz. ne kupiš?
Ves tocno za določene(vecine) tipe. Določeni so pa lahko ali ali.
Ce bi rad triktbo nemsko, pac isces nekaj iz zaloge. Ta bo kot kaze se nekai casa zadovoljiva in ne bo treba cakat na dobavo 18 mesecev po neznani ceni ob dobavi.
Do nedavnega so kitajske veljale za precej boljse od nemskih!
Sedaj baje bi vec toliko razlik/napak pri nemskih.
Prvotni ameriski(S, X) so bili pa baje pa sploh slampasto sestavljeni
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.623
6.868
113
Preden so bile znane cene pri nas, se je glede na tujino lahko sklepalo na 25k€. Magari z odbito subvencijo. To je denar, s katerim jaz probam in spim mirno tudi, ce se zafrknem. Prodam, kupim kaj drugega in gremo dalje. Ne vem, pa kake bido cene ostalih pri nas. Kaza pa res ne dobro
Čakaj malo, misliš da boš prodala potem lahko, če se izkaže da so kitajska jajca? Ja, za kake 60% nove vrednosti mogoče.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.236
113
Čakaj malo, misliš da boš prodala potem lahko, če se izkaže da so kitajska jajca? Ja, za kake 60% nove vrednosti mogoče.

Ce je nula... Worst case scenario je vedno v moji glavi. 60% toliko bolje.

Pa da se ne ponavljam prevec:
Sporočilo v temi 'nov električni avto,nasveti za nakup' https://www.alter.si/tema/nov-elektricni-avto-nasveti-za-nakup.2675882/post-3398082

Strah mi je tezko prodajati. Vedno tezje. Mitolosko superiornost evropskih in/ali premium izdelkov toliko težje. Lojalnost je tudi ena taka reč jako subjektivna, imam vcasih obcutek. Jaz jo imam do tistih, s katerimi imam dobre izkušnje, nekateri kljub vsem jajcam hodijo nazaj po se. Ker kako je sele drugje, k ne? Znano zlo, pa to...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Popolnoma enaka zadeva je bila leta nazaj, ko so zaceli kitajski telefoni prihajati k nam. Jaz sem ze veliko let prej narocal na efox shop cuda telefonov. Pride xiaomi in podobni v trgovine k nam. To bo vse pocrkalo, boste videli. Ja pa ja de, ni minilo veliko casa, pa jih ima "pol" Slovenije.

darjan se vedno cakam na rabljeno teslo za 28k.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
Preden so bile znane cene pri nas, se je glede na tujino lahko sklepalo na 25k€. Magari z odbito subvencijo. To je denar, s katerim jaz probam in spim mirno tudi, ce se zafrknem. Prodam, kupim kaj drugega in gremo dalje. Ne vem, pa kake bido cene ostalih pri nas. Kaza pa res ne dobro
Ravno o tem sem spraševal v prejšnjem postu. cena 32.900 je res, vendar samo za osnovno verzijo. Čim greš na večjo baterijo (da je vsaj približno enaka TM3) si na ceni 37.500 (pa še tu vprašanje če je toplotna všteta+cena odvisna od stopnje opreme). Torej je razlike le še cca 7k€. Pa vzameš v obzir še znano zgodovino, mrežo polnilnic ter znan after-sales.

Zurnal cene
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in darjan