nov električni avto,nasveti za nakup

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.625
6.868
113
marsikdo velja za ICE zanesljivega, pa je v EV svetu pogrnil - resimo nissan.

Pač ve se trenutno kateri EV so zanesljivi in kateri so še na stopnji pilotnih modelov. Samo najbolj naivni kupci pa se zaganjajo v razne čudežne modele z namenom privarčevanja, ki jih potem stane veliko več.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.238
113
marsikdo velja za ICE zanesljivega, pa je v EV svetu pogrnil - resimo nissan.

Pač ve se trenutno kateri EV so zanesljivi in kateri so še na stopnji pilotnih modelov. Samo najbolj naivni kupci pa se zaganjajo v razne čudežne modele z namenom privarčevanja, ki jih potem stane veliko več.

Tole poslusam od kvazi znalcev popolnoma na vseh podrocjih tehnike, na katero se bojda spoznajo. Spoznajo se pa tok, da pogleda ceno in znacko in vlece zakljucke.

Pri bajti imamo avtomobile sumljivega renomeja od pamtiveka. brez tezav vedno, odkar pomnim zadnjih 30 let. Imam kurilnico dvomljivega porekla in presvoh, pa tudi cakam, da se vse prerokbe uresnicijo. Imam v sluzbi masino ameriskega renomeja, pionirja tega in onega, analog tesle na nasem podrocju. Ni dneva, da bi vse delalo kar mora, najmanj kar je, da piska kaj, kar lahko ignoriras, ker itak narobe piska, ker so senzorji zmesani. Pol pa, da ni bilo servisa ze 2 leti narejenega. Kako ne, mater, ce si vsak mesec tle. (BTW, sem koncno imela priloznost se v ipsilonu peljat. Ta tudi piska, se takrat, ko nic ni. Domnevam, da se da to kaj nastaviti, lastnik se ni imel casa s tem se poigrat). In pa seveda, namesto kitajskih panelov na strehi, imam naše. EU, z velikim gobcem in vsecnim PRjem. Prec vrzen denar, ce smo cisto iskreni.

Tezko mi je prodajati strah in kretenizme tipa, nisem tok bogat, da bi lahko pocen kupoval. No, na tem nivoju kot je sedaj govora, jaz sem. Ce se zafrkem, brez neke lakote to postimam. Ce ne, sem ze v startu zajemala s preveliko žlico. "badge snobizem" je za naivne, ne probavanje cesa novega, kar ni v janezov kamen v zgornjem štuku izklesano.

Na koncu, zanimivo, so pa moje izkusnje drugacne. Pridem bistveno ugodneje skozi - tako financno, kot casovno.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Dobro, v doloceni meri se strinjam s tabo, ampak pojdimo spet na avte. Pri bajti imaš avtomobile sumljivega renomeja. Verjetno misliš na avte prouzvajalca, ki v ničemer ne orjejo ledine, se pravi starejša tehnologija. Dacie so npr. top avti, preskušena tehnologija, ni preveč elektronike, ergo - nima kaj veliko crkniti. Ampak tukaj se razlikuješ od nas petrol headov, nam pač avto predstavlja neko neracionalno željo, pa vsaj pri meni daleč od tega da bi onaniral na badge na avtu, sem pa vsakič v okviru svojih zmožnosti iskal avto, ki mi nariše nasmeh na obrazu, ko se usedem notri in ima kakšen tech bonbonček, ki ga prejšnji ni imel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd in sad

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ampak tukaj se razlikuješ od nas petrol headov, nam pač avto predstavlja neko neracionalno željo, pa vsaj pri meni daleč od tega da bi onaniral na badge na avtu, sem pa vsakič v okviru svojih zmožnosti iskal avto, ki mi nariše nasmeh na obrazu, ko se usedem notri in ima kakšen tech bonbonček, ki ga prejšnji ni imel.
S tem sploh ni nič narobe in mislim, da ona sploh ne odgovarja na ta del. Ti si lepo pošten in poveš/priznaš kako je s tem. Problem so tisti, ki navijajo za znamko samo zato, ker je znamka, brez da bi si priznali, da zaradi tega ni nič boljša. Vse drugo je pa šrot - po njihovem. Vsaj ne v tistem pogledu, ki zanima druge kupce.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.238
113
Jaz nimam proti zeljam nic. Sem velik fan, jih imam veliko. Zmoti me, da se temu ne rece tako, ampak se zavija v celofan:

- raje ne pomislim, kako bi bilo... V resnici noce niti vedeti.
- je drazje, se ne splaca, nisem tako bogat, tralala - to je pa cista matematicna funkcija. In ni treba kaj dosti nakladat... oziroma je treba...

To je ena zadeva, ki je res ne razumem. Kaj je narobe s tem, da reces, rad bi imel. Zakaj je treba sam sebi in ostalim nalagat, da se to rabi oziroma so alternative neumne. Rad bi imel / zelim si je bolj spostovanja vreden argument. Pove, da clovek sam sebi ne laze, ima nekaj vpogleda sam vase in da se zaveda, da ni popolnoma nic narobe s tem, da nabavi zeljo, ne potrebo. Potencialna tezava je samo, ko zelja ne zmore. Ampak to je druga debata.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Ali sem kaj spregledal? Kako to "veš", v primeru Renault?

Ko si že omenil Renault, to je šele drek od avta. Nikoli ni bil biser, kar pa se dogaja zadnje leto pa je komedija. Pa me kot lastnika res ne briga kateri Izraelci so ga kupili. Pri takšni znamki morajo pač biti prehodi gladki. Plastiko na Traficu čakamo že skoraj leto dni. Kolega je prav tako dobil novega Trafica iz popravila (prometna nesreča) po 7 mesecih. Razlog? Bočna drsna vrata nedobavljiva.

Kar se pa tiče famoznega ID3. Vsi se zdaj vsajate v VW in elektriko. Okvara na LED lučeh sploh nima veze s tem ali je EV ali ni. To je zgolj produkt prehitrega/površnega razvoja in temu nihče več ne sledi. Zgodi se lahko tako na dizlu kot na elektriki.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Na bedže avtov sem jst nehu gledat nekje leta 1989 oziroma takrat, ko so se itak začeli vsi med sabo združevat in je postalo do danes praktično vseeno, kateri avto kupiš. Zdaj z EVji pa kot ste me naučili na tem forumu pa je postavljeno itak vse na novo. Prepričan sem da Tesla kot ameriški avto ne more biti kakovostno narejen, bi pa lahko bili sedaj ti modeli iz Nemčije boljši. Skratka kar hočem s tem povedati je, da značka že nekaj časa ni več pomembna, pomembno je le, kdo (v smislu da je resno podjetje in ne tik pred stečajem) je kje kako dobro naredil nek model vozila v točno specifičnem trenutku časa (že naslednji letni model je lahko zanič). In da, vsaj za mene drži, če bo nek kitajc za pol cenejši od konkurence za približno enako muzke (in da je NCAP kolikor toliko presta v redu), potem kupim. Itak je sedaj to vse potrošna roba, ki jo po desetih letih praktično odvržeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Pa Teslo se tukaj hvali kot brezmadezno, 2023 youtube posnetki pa povedo, da majo se vedno build quality probleme, po par dneh odpovedo kamere pa take bedarije. Se vedno je polno ocen lastnikov glede tega med 4 in 6/10.

Pa zadnjic sem debatiral v Avstriji s starejsim gospodom s Teslo Y. Po njegovih besedah.. Ce si vajen peljat po AC 130+, bog ne daj 150+, delas pa kake daljse ture. Kar pozabi.
 
  • Haha
Reactions: Bakki33

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.625
6.868
113
To ni vezano na znamko, ampak pač EV z malo baterijo ne bo zmogel 150+ pretirano dolgo. Kamoli še velika krava s slabim Cd. Za kaj takega je potem samo tesla S 100kwh, ipd.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.085
113
Pri proizvajalcih kot je MB, se v resnici vprašaš, da nimajo fige v žepu glede celotne zgodbe elektrifikacije.
Tako kot Nemčija na splošno. Vsi so uradno bio-eko. V resnici pa pogasnili vse nuklearke, pritiskajo, da bi še ostali isto naredili in potem gradijo nove termo elektrarne na uvožen premog in ruski plin.

50 let so furali mantro o čistem bio-eko dizlu, razkrinkat so jih morali ameri.

Edino pri Tesli se ve, da je all in in da bo šla z zadnjim atomom moči v smer elektrifikacije in dekarbonizacije. In je posledično daleč pred ostalimi.
Oz. kot je kolega napisal, vsi ostali so 10 let za opicami.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Ja, zal je res tako. Pred vsemi so. Kaj sele bo, ko se teh par dobesedno bedarij postimajo. Sicer pa, znalci vejo, da je Tesla shit. Gledajo YT in berejo po internetu. Vse minuse na pamet zdeklamirajo, fail linke na hitr spastajo ... alternative pa kar ne zmorejo nobene nastet, brez da se zblamirajo. Neki casa so se na Taycana zgovarjal pa jentud to potihlno, how come? Ninkaj, tezki cajti prihajajo za tukajsnje 'mojstre'... med vrsticami se zadnje case marsikaj razbere. Jebiga, ne bo vec frajerisanja. Je vsem jasno, pa dalec da komu ne privoscim, sam res ne bo vec v izi ga srat kot dosedaj - z novo tehnologijo seveda. 'Premije' bojo se nekaj casa IN, pa tud ne vec dolgo. Mah, sej bo kitajc resu, priceless... Pa na :nazdravje:
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Meni je to prav žalostno, priznam, da me Tesla že od prvega S modela zanima in mi je bilo zanimivo, ker so se lotili avta na… zabaven način in ga naredili okrog tega, da je to nek gadget, ki pa se tud dobro pelje. Hecno mi je, ko že več kot 10 let poslušam “stručkote”, ki so vedno govorili: Evo zdaj bo pa (vstavi poljubno evropsko znamko avtomobila) naredil Tesla killerja, z večjim dosegom in nižjo ceno. Pa so minevala leta, teh “Tesla killerjev” pa kar ni in ni bilo.
Pa še enkrat, smatram se za petrol heada, vedno sem preferiral evropske ICE avtomobile, lastil sem si tudi 2 japonca in me kar žalosti ta “zamuda” evropskih proizvajalcev, ampak hebi ga, saj bodo prišli na zeleno vejo, že eu države si ne bodo mogle privoščiti, da propadejo ali ful zmanjšajo promete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Kaj ti bo zalostno, tako pac je. Sej mas Nokio za primer. Tud dobra firma se brez razvoja ali z napacnim usmradi in pride druga, ki z novim pristopom dobesedno sezuje. Vesel bod, probal bos oboje. Ne vidim problema. Sam podobno razmisljam, ravno tako nimam nobenih vezi do firm. Struckotom se pa smejim, pojma nimajo, bajajo. Se pa na moc delajo pametne, to drzi.

Ti sam cimbolj opis kako bo z Y-lonko, ker sm tud sam kandidat. Zdej je 3 dni odkar so mi priklopil SE, tako da se ze risejo scenariji :nazdravje:
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Ma žalostno je, ker vseeno živimo v evropi in bi propad večjih avto proizvajalcev posredni slabo vplival na nivoje, ki se jih niti ne zavedamo, ampak kot rečeno, se bodo že znašli, tako ali drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Ja, tragicno ampak ko vidim kaj pocno politiki se samo vprasam kaj tile jemljejo in sem vesel, da je sploh tako kot je - lahko bi blo ze orenk slabs. Ampak, a kej nardimo proti temu? Bol sam cakamo, da se samo magicno postima, pa se hudic kar noce. Ej ne vem, tud jst upam da jih pamet sreca, ker tole zdej se ze res obraca hudo narobe. Sam to ne sodi vec v moto temo. Nima veze, z veseljem te bom bral se naprej, ce bos pa kdaj okoli NM pa sam napis in se dobimo na kaki pijaci pa se v zivo kaj receva.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Ja, tragicno ampak ko vidim kaj pocno politiki se samo vprasam kaj tile jemljejo in sem vesel, da je sploh tako kot je - lahko bi blo ze orenk slabs. Ampak, a kej nardimo proti temu? Bol sam cakamo, da se samo magicno postima, pa se hudic kar noce. Ej ne vem, tud jst upam da jih pamet sreca, ker tole zdej se ze res obraca hudo narobe. Sam to ne sodi vec v moto temo. Nima veze, z veseljem te bom bral se naprej, ce bos pa kdaj okoli NM pa sam napis in se dobimo na kaki pijaci pa se v zivo kaj receva.
Sigurno pridem,… sej bom lahko nafilu baterijo pr teb zastonj, a ne? :evil: :nazdravje:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Kakšen zanimiv dialog Tesla vernikov he he :aplauz:

Prvo kot prvo Tesla so jajca, vse ostalo pa so še večja jajca. In ker so ti EVji na splošno jajca, so zgleda dinozavri šli tko malo na pol v tole zgodbo upajoč, da bodo ti EVji šli počas v zgodovino, že v drugo:evil: