nov električni avto,nasveti za nakup

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Ne vem če se čist strinjam. Poznam kar nekaj ljudi,
ki imajo problem imeti EV kot glavni avto pri hiši in iščejo/čakajo na neko pametno majhno alternativo za drugi avto in mestne/primestne vožnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Jabe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Seveda je cena izredno pomembna. Pri avtu pa je za marsikoga pomembna tudi poprodajna storitev. Ali boš mesece hodil peš, če ga boš rahlo razsul, ali pa se da dobiti rezervne dele v razumnem roku in je dovolj blizu nekdo, ki je to vozilo že mogoče videl, oziroma ga je kdo celo učil, kako se to vzdržuje in popravlja.
Dosti let nazaj sem v firmi "podedoval" malo bolj luksuzno službeno vozilo. Ko je crknil alternator, je uradni servis čakal 10+ dni na to, da ga je dobil. Meni se je zdelo katastrofa od katastrofe. Za moj lastniški plebejski avto sem lahko v radiu par km izbiral, kateri alternator hočem. Original, kopija taka ali drugačna ...
Tega je mene pri Kitajcu strah ... Če bo vozilo v Evropi dovolj masovno, potem bo verjetno tudi nekaj zaloge rezervnih delov dovolj blizu. Če ne, je lahko sranje, ko se kaj zgodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sad

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
A da ni cena problem. Jaz glasujem z denarnico in dokler je razllika med ICE in EV 10+k€, ne vidim smisla. OSEBNO. Ne s custvi, ne z ocmi. Z denarnico.
No sem šel na online konfigurator VW Tiguana dizel, pa nisem izbiral kar vsepovprek ampak recimo stvari, ki se dobijo v tesli Y kot standard. hitro sem na 50k +, tako da nabavne cene primerljivo opremljenega ICE avta niso ravno 10k višje.
 
27. jan 2022
5.786
2.272
113
Seveda je cena izredno pomembna. Pri avtu pa je za marsikoga pomembna tudi poprodajna storitev. Ali boš mesece hodil peš, če ga boš rahlo razsul, ali pa se da dobiti rezervne dele v razumnem roku in je dovolj blizu nekdo, ki je to vozilo že mogoče videl, oziroma ga je kdo celo učil, kako se to vzdržuje in popravlja.
Dosti let nazaj sem v firmi "podedoval" malo bolj luksuzno službeno vozilo. Ko je crknil alternator, je uradni servis čakal 10+ dni na to, da ga je dobil. Meni se je zdelo katastrofa od katastrofe. Za moj lastniški plebejski avto sem lahko v radiu par km izbiral, kateri alternator hočem. Original, kopija taka ali drugačna ...
Tega je mene pri Kitajcu strah ... Če bo vozilo v Evropi dovolj masovno, potem bo verjetno tudi nekaj zaloge rezervnih delov dovolj blizu. Če ne, je lahko sranje, ko se kaj zgodi.
Sem že napisal pa bom še enkrat: faking "filc" obloga pleha pod brisalci v motornem prostoru cca 50X30 cm - čakam že 4+ mesece. Evropski avto, delan v Evropi!
 
  • Žalosti me
Reactions: Pepe

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Praktično vsi Zahodnjaki so prinesli tja vse kar imajo v želji po dobičku in izkoriščanju delovne sile.
Loool. Kitajska že kar nekaj let ni več poceni. Kitajci ne delajo več za pest riža na dan.
So pa tuji proizvajalci bili prisiljeni odpreti tovarne tam v solastništvu s kitajskimi podjetji, da so sploh lahko prodajali na Kitajskem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in darjan

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Loool. Kitajska že kar nekaj let ni več poceni. Kitajci ne delajo več za pest riža na dan.
So pa tuji proizvajalci bili prisiljeni odpreti tovarne tam v solastništvu s kitajskimi podjetji, da so sploh lahko prodajali na Kitajskem.
Tako je, zdaj je te kapitalistične pravljice konec in se jim bo to vrnilo kot …. v ventilator. Kitajci že izstavljajo račune npr. v obliki poceni EV :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
No sem šel na online konfigurator VW Tiguana dizel, pa nisem izbiral kar vsepovprek ampak recimo stvari, ki se dobijo v tesli Y kot standard. hitro sem na 50k +, tako da nabavne cene primerljivo opremljenega ICE avta niso ravno 10k višje.

Samo iz radovednosti, kaj pa ima posebnega tvoja Tesla za 46k kar moraš tako drago pri Tiguanu doplačati?
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.085
113
Ojej, po mojem je spisek dolg. Leder zici, ogrevani zici spredaj in zadaj, ogrevan volan, vse LED luči, avtomatski menjalnik, Webasto na daljinsko in timer, ogrevani brisalci, ogrevane šobe za pucanje brisalcev, premium navigacija, premium infotainment, najvišji nivo voznih asistenc z dinamičnim tempomatom, ...
Se kar načudiš kaj vse je doplačljivo, sploh pri nemcih.
Da še dodaš motorizacijo, ki zmore v manj kot 7 sekundah do 100 km/h, pa itak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
ok na hitro (pa ne me napadati, ker sem sel po online konfiguratorju po doplacilih in sem sigurno kje kaj falil ampak):
- glasovno upravljanje
- navigacija (verjetno vecja)
- ep. odpiranje prtljaznika
- keyless access
- gretje in prezracevanje avta daljinsko
- prostorocno telefoniranje
- ogrevan volan
- kamera za vzvratno voznjo
- paket asistencnih sistemov
- nadzor tlaka v pnevmatikah
- panoramsko stresno okno
- ,…

recimo v kobfiguratorju mi ponuja enega 2.0 tdi 150km za 42k
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
In ja, razumem, da če delaš vsak dan 500km+ je verjetno ICE boljša izbira, samo hecno mi je, ko vsi govorijo da so EV-ji predragi, potem greš pa konfigurirat podobnega ICE-ja pa si na istem ali celo višjem znesku.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
In ja, razumem, da če delaš vsak dan 500km+ je verjetno ICE boljša izbira, samo hecno mi je, ko vsi govorijo da so EV-ji predragi, potem greš pa konfigurirat podobnega ICE-ja pa si na istem ali celo višjem znesku.
To je sedaj Tesla poskrbela za to. In je izjema. Zato bo pa v roku parih mesecev kup Tesel na cesti.
Če primerjaš s Tiguanom primerljivega ID4 si na +cca.15k EUR.

Edit: Se popravljam. Si bil na +cca.15 jurjev. Ker če bodo vztrajali s takimi cenami, jih bodo prodali točno 0. Ker je v trenutni situaciji na trgu Tesla praktično nobrainer.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.454
1.187
113
jaz pa sem imel slabo vest ko sem kupil skoraj polno naloženega enoprostorca za 24k€,
zdaj za 25k€ niti osnovnega ne dobiš.... kakega oskubljenega golfa?
adijopamet