nov električni avto,nasveti za nakup

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
Se bo prodajal v nekaterih renaultovih salonih, medtem ko ljubljanski salon bo še vedno planet-solar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
A ima ze kdo izkušnje s popravili kitajcev?
Koliko "znanja" ie na servisu, kako je z dobavljivostjo delov?
Da ni se slabse kot pri konkurenci
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
To bomo itak sami doma popravljal :aplauz:

beaker-get-electricity-shock-89yb6homsjxfpg64.gif
 
27. jan 2022
5.786
2.272
113
A ima ze kdo izkušnje s popravili kitajcev?
Koliko "znanja" ie na servisu, kako je z dobavljivostjo delov?
Da ni se slabse kot pri konkurenci
Ko sem lani bil zagret za MGja sem se ustavil v MS v salonu in jih povprašal o takih izkušnjah. Mi je pošteno povedal, da ga prodajajo pol leta (testni) in se vozijo občasno z njim, nobenih težav, pa tudi nobenega feedbacka, ker ga noben zares noče kupit.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Ja, samo tisti modeli so bili bazirani na obicajnih avtih, mg4 je pri izkljucno kot EV in kot tak v celoti zasnovan od zacetka do konca.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Torej Zahodnjaki so prinesli vso znanje na Kitajsko v želji po koriščenju poceni oz. suženjske delovne sile. Kitajci so se nato prek industrijske špijunaže (v lastni državi) dokopali do tega know-howa in zdaj izdelujejo lastna električna vozila. Tako da če imajo kvečjemu kakšen kakovostni manko, slabše materiale, varnost ipd. ostalo bi moralo biti dokaj primerljivo.
 
27. jan 2022
5.786
2.272
113
Torej Zahodnjaki so prinesli vso znanje na Kitajsko v želji po koriščenju poceni oz. suženjske delovne sile. Kitajci so se nato prek industrijske špijunaže (v lastni državi) dokopali do tega know-howa in zdaj izdelujejo lastna električna vozila. Tako da če imajo kvečjemu kakšen kakovostni manko, slabše materiale, varnost ipd. ostalo bi moralo biti dokaj primerljivo.
Kateri zahodnjaki? A VW in Merdžo, ki sta 100 let za opicami pri elektriki?

Mi je ravno včeraj razlagal kolega, da je enaka za drugim testiral EQA in Teslo 3. Je rekel vtis je na strani Mečke ko stoji, ko se pelješ je vse na strani Tesle!
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Kateri zahodnjaki? A VW in Merdžo, ki sta 100 let za opicami pri elektriki?

Mi je ravno včeraj razlagal kolega, da je enaka za drugim testiral EQA in Teslo 3. Je rekel vtis je na strani Mečke ko stoji, ko se pelješ je vse na strani Tesle!
Praktično vsi Zahodnjaki so prinesli tja vse kar imajo v želji po dobičku in izkoriščanju delovne sile. Tako da nekje v vrsti stojita zagotovo tudi Merčka in VW.

Tesla pa ima očitno najslabši sistem avtonomne vožnje od vseh + še nateguje folk na polno glede tega, kako dobra je njihova tehnologija.


 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.031
3.921
113
Mg 4 je zelo dober kos električnega avtomobila.

Tudi polni ko veliki, malo je slabši v planiranju poti in postankov tak ko to zna VW in Tesla ampak tudi to znajo v red spraviti.



Lahko spremljaš tega Turka, ki si ga je sam omislil in nima kaj dosti za pripomniti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
Pa... Ce bo s ceno, kot je privlacna v Italiji, potem se kaki kiks spregleda in kompromis sprejme. Logicno. Na koncu je vazno samo, da zanesljivo starta in pripelje do cilja, brez kolcanja. Ce bo zadeva kolikor toliko zanesljiva in s tam 25k€ ceno, je zadeva kot dacia vsa ta leta nazaj. Sandero od posmeha do najbolj prodajanega avta v evropi. MGje bodo trzili pa isti kot dacio. Renaultovi saloni s svojo mrezo. Kar je najbrz kar pametna ideja. Skoraj kdorkoli karkoli kupuje, stopi tudi v renaultov salon in ga bo videl in poslatal.