nov električni avto,nasveti za nakup

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.085
113
Vsako vozilo se lahko servisira na neuradnem servisu brez strahu za garancijo.
Popolnoma druga zadeva pa je jamstvo. Le to pa se lahko pogojuje z uradnim servisom
Mišljeno je, da te Tesla ne posiljuje z lastnim servisom in brezveznimi servisnimi posegi, kot to počnejo ostali.
Še vedno velja pa zdrava kmečka pamet, da je fino, da vsaj enkrat na dve leti, nekdo avtu pogleda pod kiklo, naredi teste zavor, pomeri higroskopnost zavorne tekočine, izmeri karakteristike amortizerjev, ipd ...
Slednje pa res lahko počne skoraj vsak avto servis.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.208
1.348
113
Dejmo mal pocakat da se leto obrne. Zdaj je poplava novih tesel na cesti, pocakajmo da se zacnejo babe zaletavat, da kak zagori, da se stevilka potreb po asistenci zaradi "vse mi ne dela, avto je mrtev..." razve....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Mišljeno je, da te Tesla ne posiljuje z lastnim servisom in brezveznimi servisnimi posegi, kot to počnejo ostali.
Še vedno velja pa zdrava kmečka pamet, da je fino, da vsaj enkrat na dve leti, nekdo avtu pogleda pod kiklo, naredi teste zavor, pomeri higroskopnost zavorne tekočine, izmeri karakteristike amortizerjev, ipd ...
Slednje pa res lahko počne skoraj vsak avto servis.
Mene ni jasno zakaj mi na tehnicnih niso se nikol merili vzmetenja?
Pa tja hodim skoraj s "polnoletnimi" avti s 350kkm. Merijo mi pa recimo kam svetijo meglenke. Ki jih praktični ne prizigam
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Nevem, potem pa že! Čas bo pokazal.
Ze kaze, samo pogledat je treba. Ne pa vse po sebi sklepat, potem ti ni pa nc jasno. To je isto kot so bli pametni glede SSDjev ko so ven prsli. Cas pa je pokazal, da je z njimi manj tezav kot z navadnimi diski. Ne vem, one ki hocjo nekaj novga in tud svoj kes dajo v to se po defaultu srigmatizira, potem ko se vidi da so mogoce na pravi poti, se pa samo grunta kako se prklopt na to, cim ceneje seveda. Nacionalna folklora...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Dejmo mal pocakat da se leto obrne. Zdaj je poplava novih tesel na cesti, pocakajmo da se zacnejo babe zaletavat, da kak zagori, da se stevilka potreb po asistenci zaradi "vse mi ne dela, avto je mrtev..." razve....
Pocakmo? Za fakin zakaj pa? Po svetu vozi ze milijone Tesel, ti bi pa cakal nase? Nic, bravo. Pa caki...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Procentualno še vedno malo.
Ter te tesle so v 90+% primerov pri zanesnjakih.
Počakej ti, da bodo v teslah "frizerke"
Hehehe, tko k mi danes frizerke o audijih, bemflih in podobno razlagajo? Vi hejterji ste ze cist na robu a? Se mal, pa se bo prelilo. Sploh pa, govorte o zadevi k jo poznate, ne o tistem kar pr frizerki sliste. Tercialke...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Kaj pa naj drugega napišem kekcu, ki me proglaša za hejterja, ker ne delim njegov pretirano nahajpan pogled na štromaje
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.085
113
Mene ni jasno zakaj mi na tehnicnih niso se nikol merili vzmetenja?
Pa tja hodim skoraj s "polnoletnimi" avti s 350kkm. Merijo mi pa recimo kam svetijo meglenke. Ki jih praktični ne prizigam
He, he. Ne mene vprašat.
Na naši testni progi imajo tako test za zavore, kot blažilnike. Pa kamera jih tudi snema, če so avtu pogledali pod kiklo stanje podvozja, zračnosti krmiljenja ipd ...
Nekoč je šlo na blef ali podkupovanje, pa se je nabralo sranja na cestah pri policistih. Potem je pa drek udaril na ventilator in je prišel video nadzor nad tehničnimi pregledi.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Kaj pa naj drugega napišem kekcu, ki me proglaša za hejterja, ker ne delim njegov pretirano nahajpan pogled na štromaje

Ce bi mi tako napisal bi bil verjetno blazji. Ker pa mi 'dogaja' je pa tako. Glede stroma pa ja, ne deliva istih pogledov, pa kaj. Zagovarjaj svoje kot sam pocnem za moje. Big deal, 3/4 foruma ste taki... Pa pr nas frizerke ocitno niso tko napredne k vase. Nic o avtih ne 'sprehajo'.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Rekla kazala …
Ima pa Tesla možnost nastavit PIN kodo kot dodatni faktor preden dovoli zagon.
To je vse rekla kazala, dokler se tebi ne zgodi. Isto je rekla kazala ko ti volan v roki ostane, pa streho odnese. Pa zavornih ploščic ni na vozilu.
Vse rekla kazala za nekatere. :aplauz: :cool: :fredi:

Itak pa boš nastavil PIN kodo, full fajn. Namesto, da se brezstično usedeš v avto in odpelješ (kar sicer zna že j... polizdelek od Clia), boš sedaj zato, ker proizvajalec ne zna zaščitit te komunikacije oz. je bug v appu :aplauz: :valjamse: , vsakič tipkal PIN kodo. Res top. Naj mi dajo potem kar navaden ključ in bom raje to vtikal noter, ne pa še je... pin kodo tipkal po je... touch screenu. Mi dajo je... rešitev za problem, ki v normalnem vozilu NE obstaja in so ga sami povzročili. Vi pa še ploskate tej rešitvi. :valjamse:
#asevidi,daimamproblemstouchscreeni? :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in ales85

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.922
113
To je vse rekla kazala, dokler se tebi ne zgodi. Isto je rekla kazala ko ti volan v roki ostane, pa streho odnese. Pa zavornih ploščic ni na vozilu.
Vse rekla kazala za nekatere. :aplauz: :cool: :fredi:

Itak pa boš nastavil PIN kodo, full fajn. Namesto, da se brezstično usedeš v avto in odpelješ (kar sicer zna že j... polizdelek od Clia), boš sedaj zato, ker proizvajalec ne zna zaščitit te komunikacije oz. je bug v appu :aplauz: :valjamse: , vsakič tipkal PIN kodo. Res top. Naj mi dajo potem kar navaden ključ in bom raje to vtikal noter, ne pa še je... pin kodo tipkal po je... touch screenu. Mi dajo je... rešitev za problem, ki v normalnem vozilu NE obstaja in so ga sami povzročili. Vi pa še ploskate tej rešitvi. :valjamse:
#asevidi,daimamproblemstouchscreeni? :fredi:
Pride še prstni odtis pod ekran?!?