nov električni avto,nasveti za nakup

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Kdo je privlekel polizdelek PHEV in VW v to temo.?
Kdor to kupuje mu je treba dat nagrado za bedaka. In te še sanja 70km s 14kw baterijo
 
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Od novembra čakam na izolacijo v motornem prostoru pod brisalci - cca 50 X 30 cm nekega "filca". So mi zadnjič na Emil frey rekli, da je lani en čakal skoraj eno leto na nekaj takega. Evropski avto, izdelan v Evropi.
Aja ni Tesla. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Hanzi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Kdo je privlekel polizdelek PHEV in VW v to temo.?
Kdor to kupuje mu je treba dat nagrado za bedaka. In te še sanja 70km s 14kw baterijo

VW ne vem kdo je privlekel, če pa misliš A6 z 14Kw baterijo sem to jaz. Nihče ne kupuje tega, pogovarjamo se zgolj kaj to sploh je. Ker pa si tako suveren pa me zanima zakaj bi bil nekdo bedak da to kupi? Recimo da to dela in se ne kvari za kar verjamem da ti nimaš podatka in ob predpostavki da nekdo dela letno 15tkm+- in da so njegove dnevne relacije v povprečju do 50km, me zanima zakaj bi bil to slab nakup, predvsem pa ob predpostavki da je cena rabljenih v tujini identična ceni enakega dizla? Zakaj bi tak človek naj kupil električarja z dometom 400km?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Jaz absolutno raje nabavim PHEV, kot električarja. Štrom na kratkih relacijah in za po mestu, obična mašina za dolge relacije. Kaj češ boljšega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Ker imaš obe tehnologiji in fašeš obojne težave, poleg pa še redni servisi zaradi ICE (olje...). Zdaj, ko so na voljo BEV z 500km+ (če nekdo to rabi) dometa, je PHEV pač nesmiselen, pred 10 leti pa je še kako bil.

Poleg tega, pa so baterije v PHEV ponavadi problematične. Kar poglejte kakšnega outlanderja...
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
A ni ravno Outlander na marsikater trgu poznam kot neproblematičen?

Tudi EV iz Zg ga se niso imeli v zobeh, pa si upam stavit da gre za najbolj mnozicen PEHV na EU cestah
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
1. Ja dopuščam možnost, sicer pri bencinskem motorju ne vidim neke hude drame s težavami, ni to nova zadeva. Ne razumem pa nekaj, električarje vsi tako zelo hvalite, praktično nepokvarljivo, če pa je elektro motor in baterija v bencincu pa je naenkrat to največje sranje, in iz iste fabrike to pride. Nerazumljivo.

2. Če dam za avto 50k€, se ob letni izgubi vrednosti le tega samo nasmehnem ko mi nekdo omeni strošek tistih nekaj litrov olja in dva filtra.

3. BEV z 500+ km NI smiselen za nekogs ki ima dnevne nekaj 10 kilometrov dolge relacije. Prav tako ni smiselen za nekoga ki nima SE.

4. Kot smo ugotovili so BEV-i bistveno dražji in predvsem v povprečju grdi, pač treba je čarati s to aerodinamiko očitno.

5. Baterije v PHEV so problematične? Ne pravim da niso te pa hkrati sprašujem, na podlagi katerega podatks so problematične? En Outlander res ni referenca za celotno PHEV linijo vseh znamk ki to ponujajo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
3. ravno tak BEV bo obdržal stanje baterije še mnoga leta. Problem PHEV so male baterija, ki se praviloma polnijo vsak dan do 100% in tudi z neprimerno večjim C faktorjem - primer outlandaerja poglej kako vpliva to na degradacijo.

4. subjektivne ocene nimajo smisla pri objektivni debati :)

5. glej drugi stavek točke 3 :)
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Jaz ne vem za druge, ampak meni je pri EV všeč ravno ta odsotnost servisiranja. Vem da je to moja osebna kaprica, ampak jaz sem mal paničar in potem tuhtam, a je z jermenom vse ok, a se turbina čudno oglaša, kdaj bo ta ali ona stvar crknila,...