nov električni avto,nasveti za nakup

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Limita je 40k€. Več za avto ne dam, ce res ni treba. In če je ec4 36k€, bi morala biti kmalu spet na cenah pred korono, če hočejo kako prodati. Se raje kot 40, dam pa 30k€ za avto.
Y imas komot za primarni druzinski avto.
Prostora res veliko, kot vcasih stari enoprostorci. Edino zadnji prtljaznik je " šipa" podrta da ti ne uspe pri zaprtih vratih peljati kocke velike 1x1x1+ pri petih potnikih (kot recimo v berlingu).
3 je pa "limuzina".
Nisem se sedel v njej, predvidevam da tudi voznik lahko nadtavi sedez in volan tako kot mu paše, tudi ce je nekoliko bolj obilen(visok).
Y primerjati z eC4 je smesno.
Tako po prostoru, kot "tehnologiji"
Res pa je cetrtino drazji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Limizine nočem. Želim visoko se usesti in visoko sedeti. Tudi ne bo prvi avto. Prvi avto ostaja ICE. Ne mislim se jaz 3 dni prej planirati, kje bom filala pa za kok. To je avto za po KR, ki se fila doma z viski štroma. Vsako noc, ce je treba, samo da mi cez dan ni treba skrbeti, a bo zmogel ali ne.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Limizine nočem. Želim visoko se usesti in visoko sedeti. Tudi ne bo prvi avto. Prvi avto ostaja ICE. Ne mislim se jaz 3 dni prej planirati, kje bom filala pa za kok. To je avto za po KR, ki se fila doma z viski štroma. Vsako noc, ce je treba, samo da mi cez dan ni treba skrbeti, a bo zmogel ali ne.
A potem misliš vsak dan po Kranju delat 300+ km? Če rabiš avto za po Kranju in ne voziš taxija, potem bi zadoščal že smart, twingo, egolf,…
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Sredi zime rabim dinamicno polnilnico, ker ponoci dela TČ na polno in nocem, da mi ven meče. Zato polnilnica. Peistimano je ostalo vse, tako da deucga stroska zraven ni.

Na leto naredim 23-25kkm letno, priblizno enakomerno razporejenih od pon-pet. To je slabih 100/dan, kaki dan malo vec, kaki dan malo manj. Vecino teh je taxi za otroke, kjer pa sedaj hvala bogu ni vec kot selitev narodov in ni treba da gremo vsi povsod, ampak vseeno se ne vozim sama. Zal ali na sreco se mi obeta druga lokacija sluzbe, ki ie pa 25km v eno smer, namesto 5 pa bo potem se malo zraven. Jaz sem hotla springa, ker je res pocen, pa je moj dal veto. Jaz ga imam pa na celotno VAG grupo, itak so pa precenjeni. Karkoli drucga gledas, si pa na cenah ec4, ki mi je pa povsem vsec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Sredi zime rabim dinamicno polnilnico, ker ponoci dela TČ na polno in nocem, da mi ven meče. Zato polnilnica. Peistimano je ostalo vse, tako da deucga stroska zraven ni.

Na leto naredim 23-25kkm letno, priblizno enakomerno razporejenih od pon-pet. To je slabih 100/dan, kaki dan malo vec, kaki dan malo manj. Vecino teh je taxi za otroke, kjer pa sedaj hvala bogu ni vec kot selitev narodov in ni treba da gremo vsi povsod, ampak vseeno se ne vozim sama. Zal ali na sreco se mi obeta druga lokacija sluzbe, ki ie pa 25km v eno smer, namesto 5 pa bo potem se malo zraven. Jaz sem hotla springa, ker je res pocen, pa je moj dal veto. Jaz ga imam pa na celotno VAG grupo, itak so pa precenjeni. Karkoli drucga gledas, si pa na cenah ec4, ki mi je pa povsem vsec.
Sem za enakopravnost, popolnoma podpiram ženske pravice, nič nimam proti temu, da si partnerka kupi katerikol avto si želi, ampak edina stvar, ki jo zahtevam, je pa da pri mojem avtu/primarnem avtu pri bajti odločam jaz. :evil:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Jabe, 5MWh imaš viškov?

Pa glede dinamične...TČ ti bo pri -10 kurla 0.7kw na fazo, faza pa ti prenese 7kw, to je še ogromno lufta za 10A avto polnilec.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Jabe, 5MWh imaš viškov?

Pa glede dinamične...TČ ti bo pri -10 kurla 0.7kw na fazo, faza pa ti prenese 7kw, to je še ogromno lufta za 10A avto polnilec.

TČ je enofazna. Sposobna je zahtevati 5kw (ko prizge grelec). Pa je se ene par stvari na tej fazi, kinse lahko fajn gor obesijo, da me cudi, da sem do sedaj uspela samo enkrat vse skupaj ven zabrisat. Da se, seveda se da, ampam ta luksus in potuho si bom pa placala, ce grem na EV.

Guinness, hja gledam Y kot opcijo. Bi temu rekel ne, samo da bo po tvoje... In drugače... :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
TČ je enofazna. Sposobna je zahtevati 5kw (ko prizge grelec). Pa je se ene par stvari na tej fazi, kinse lahko fajn gor obesijo, da me cudi, da sem do sedaj uspela samo enkrat vse skupaj ven zabrisat. Da se, seveda se da, ampam ta luksus in potuho si bom pa placala, ce grem na EV.

Guinness, hja gledam Y kot opcijo. Bi temu rekel ne, samo da bo po tvoje... In drugače... :evil:
Ne bi! Vedno sem vedel, da nekje obstaja idealna ženska zame! :fredi:
 
  • Haha
Reactions: darjan
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Jabe samo da te malo "razdražim" - prvo serijo eC4 so mi naračunali s "stalnostnim" popustom in drugo najboljšo opremo na 28.000€ minus odbita subvencija. ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Vem, sem na tekocem... Spremljam vse skupaj in se ravnam po tem...

Sporočilo v temi 'Dizel, bencin, hibrid ali elektrika ?' https://www.alter.si/tema/dizel-bencin-hibrid-ali-elektrika.2674437/post-3389628

Ceprav sem res zgodaj zacela, ker sem pricakovala, da bo res ze kaj slo v franze. Pa zal ne delim izkusenj z veliko vecino, ko pride do zanesljivosti delovanja plebejske kurilne tehnike in avtomobilov. Nic nikol ne crkne. Vsaj omembe vrednega ne, da bi lahko clovek uporabil kot izgovor. Ko bo berlingec shodil, bod s takim tempom Tesle ze talal :sprasujemse:
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Vem, sem na tekocem... Spremljam vse skupaj in se ravnam po tem...

Sporočilo v temi 'Dizel, bencin, hibrid ali elektrika ?' https://www.alter.si/tema/dizel-bencin-hibrid-ali-elektrika.2674437/post-3389628

Ceprav sem res zgodaj zacela, ker sem pricakovala, da bo res ze kaj slo v franze. Pa zal ne delim izkusenj z veliko vecino, ko pride do zanesljivosti delovanja plebejske kurilne tehnike in avtomobilov. Nic nikol ne crkne. Vsaj omembe vrednega ne, da bi lahko clovek uporabil kot izgovor. Ko bo berlingec shodil, bod s takim tempom Tesle ze talal :sprasujemse:
Kupi enkrat eno “premijo” ta servis, oni servis, preventivno to in ono. Crkne en senzor, crkne drug senzor…
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.033
3.926
113
Psa elektro derivatov ne kopuj ker crkne on bord charger po cca 2 letih, čaka se pa na njega po 4 mesece.
Cena pa je tudi skoraj 4000 €.
Razen če imaš garancijo 5 let +.
Samo pol ga ne boš mogla doma polniti vsaj par mesecev.