nov električni avto,nasveti za nakup

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.507
412
83
Sem mislu, da je Bjorn že tolk ikona, da noben ne rabi linka!:obesise:
Bo v par dneh kake pol ure dolg vido na temo 1000km na njegovem primarnem kanalu. Včasih mal poslušam, pogledam njegov "live kanal". Zadnjič nisem ujel vsega, le mal sem preletel, ker zadnje čase vozi ponoči. Tojota ima neke omejitve pri polnenju, ki so na dolge proge OBUP. Sam EV scene širše ne spremljam razen tega tipa cca. 70% pogledam.

Na temo Toyote je objavil "range test". Njegovi 1000 km in še par drugih stvari mi je zelo OK. Tip je sicer mal Tesla mahnjen ampak je zadnjih 4-5 let dost realist. Pač kolker je nekdo, ki živi od vožnje EV in delanju videov iz tega lahko in je nenazadnje dobitnik večine ali celo vseh? promocijskih Tesel za EU.

tole od dons nisem celo pogledal... komentar na koncu je bil tko mal zadržan bi reku, glede na dogajanje na Live stremu


live kanal
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.507
412
83
Zgleda se bodo šli mal "provocirat" s cenami. Je pa vprašanje al bo folk čakal ali kupoval, če bo vsakih par mesecev nižal. Verjetno imajo še precej prostora, ker so glede na analize precej učinkoviti v primerjavi z ostalimi sploh EU proizvajalci.
Nenazadnje je bila osnovna reklamna cena 35k za trojko. Povsem blef sigurno ni bila.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Pa saj se hvali da ima 10k dobicka na avto....
Sicer pa ldtos med EV resgistrirano toliko Tesl kolikor so jih skupaj soravili 4 za njo..
Y je bilo letos v dveh mesecih registrirana lanska polletna kolicina
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
978
250
63
Zgleda se bodo šli mal "provocirat" s cenami. Je pa vprašanje al bo folk čakal ali kupoval, če bo vsakih par mesecev nižal. Verjetno imajo še precej prostora, ker so glede na analize precej učinkoviti v primerjavi z ostalimi sploh EU proizvajalci.
Nenazadnje je bila osnovna reklamna cena 35k za trojko. Povsem blef sigurno ni bila.
sj 3ko si dobil za 35 cukov... če si bil iz tapravga trga in si extra spesl naroču elonu da ti jo je prodal :p
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Ja, še za 6%. Ne vem, če v tudi na našem trgu, škodo nazadnje se je...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Zaenkrat to velja samo za us of A. v EU je druga produkcija/zaloga...

ampak sori no, kdor do zdaj ni kupil, tudi zaradi 6% nižje cene ne bo...to je bolj PR poteza, da se malo dvigne delnico.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Ampak sori no, kdor do zdaj ni kupil, tudi zaradi 6% nižje cene ne bo...to je bolj PR poteza, da se malo dvigne delnico.
Zase govori. Mene je šele zdaj mikati začelo. Ta mala z avtopilotom in odbito subvencijo bi bila potem cca 40k€. Tok pa že dam. Če se pa na ta račun mora še kaki bolj plebejski od ipsilona znižati, da ga bo kdo kupil, pa se boljš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags in sajkek

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Torej namesto 42.5k bi zdaj prišla 40k in zdaj resno razmišljaš, prej pa je bila predraga?

PS, počakaj še vsaj do poletje, še bodo padale cene, ker se zaloga kopiči...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Limita je 40k€. Več za avto ne dam, ce res ni treba. In če je ec4 36k€, bi morala biti kmalu spet na cenah pred korono, če hočejo kako prodati. Se raje kot 40, dam pa 30k€ za avto.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Čakaj malo, gledaš ec4 in teslo? daj no... :)

Ja. Pa se budget koliko sem za avto pripravljena dati. Tok pa tok plac, vec pa za avto delala ne bom! Ce je pa pod njim, sem pa se toliko bolj vesela. Tukaj mizim na en uc, ker stroska polnilnice ne bom upostevala, ampam bo tist zappi za zraven. Hvala bogu ie pa ze vse pripravljeno, da nimam nobenih drugih stroskov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Ne, se ne... Nikdar. Avto se kupi primeren budgetu, budget je pa dolocen tako, da se lastnistvo avta nikjer drugje ne pozna. Torej je primeren placi. Jaz pa res še pol dol vzamem, ker za ta pleh se meni ze tako zdi skoda denarja, ampak je mus...