nov električni avto,nasveti za nakup

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.344
113
se mi zdi, da se bo kaj podobnega zgodilo tudi Apteri...fehtajo denar ko branjevke, to ne more it dolgo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.242
113
Cifre... Kje so? Ti si kralj "na počez", ko pride do stvari, ki jih prodajas. Ne dvomim pa, da bi serviral številke, ce ne bi narobe hodile.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Cifre... Kje so? Ti si kralj "na počez", ko pride do stvari, ki jih prodajas. Ne dvomim pa, da bi serviral številke, ce ne bi narobe hodile.
Daj vhodne podatke. Cifer kar na počez in na pamet ni. Pa na hitro tudi ne - če rečeš ICE A proti EV B je treba najprej vedet pogoje uporabe (službeni/privat km), čas uporabe (zaradi preostanka vrednosti), preračunat financiranje ... Je kar nekaj dela, če hočeš prav preračunat in svetovat.
Če številke niso OK za EV, pač niso. Zakaj bi to skrival? Pač firma kupi ICE, se ni zgodilo samo enkrat. Ali pa se vseeno odloči za EV zaradi različnih drugih dejavnikov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Glede dosega pozimi, so norvezani mal testiral.
"Premium" vozila so se znasla na dnu. Podobno kot na seznamih ev klinike
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.084
712
113
EU
Primerjava odstopanj od tovarniških podatkov pa pokaže precej drugačno sliko. V tem primeru je bil zmagovalec kitajski SUV maxus euniq 6 z odstopanjem zgolj 10,45 odstotka.

Zanimivo Kitajci so posekali tudi Teslo zgleda.
 
27. jan 2022
5.788
2.274
113
Eden bolj zmedenih člankov zadnje čase! V čem so posekali Teslo - v manj "laganja". S je edini prišel vsaj blizu končnemu cilju. Tabela pa je kdo manj zavaja, pa spet je treba vzet v obzir, da se "poraba/doseg" ne meri v zimskem času.

Ta test je fajn za bodoče "kupce" drugače pa nima nobene veze z realnimi razmerami na trgu EVjev.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
"Tovarniški" podatek je standard WLTP. Ugotovili so samo, da je standard pač tak kot je in je v nekaterih primerih daleč od resnice.
Na koncu bi o porabi oziroma realnem dosegu za svojo situacijo, lahko kupec vnaprej sklepal več, če bi bili podatki objavljeni po (pra)starih standardih 120, 80 in "mestna vožnja". Še zmeraj pa ne bi vedel veliko o tem, kako daleč lahko pride, ko bo moral natakniti verige zaradi izrednih razmer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.491
5.666
113
Eden bolj zmedenih člankov zadnje čase! V čem so posekali Teslo - v manj "laganja". S je edini prišel vsaj blizu končnemu cilju. Tabela pa je kdo manj zavaja, pa spet je treba vzet v obzir, da se "poraba/doseg" ne meri v zimskem času.

Ta test je fajn za bodoče "kupce" drugače pa nima nobene veze z realnimi razmerami na trgu EVjev.
Doseg se ne meri v zimskem času, ker se dejansko skrivajo podatki pred kupci in se jim kaže nasmešek, vse dokler se ne spopadejo z kruto realnostjo. Zima pri nas traja vsaj 3 mesece, in ti bi to kar zanemaril. Če za toplotne črpalke za ogrevanje hiše podajajo podatke pri več delovnih režimih, zakaj jih pri avtih skrivajo? Za razmislit ne?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.759
6.205
113
Rim se ni sezidal v enem tednu. Par let nazaj so še oglaševali ICEje z porabo 2,7l/100km. Pri popolnoma nerealnih pogojih in režimu. Bodo morale potrošniške organizacije spet zagnati halo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Par let nazaj so še oglaševali ICEje z porabo 2,7l/100km
Tole me pa iskreno zanima, kateri je bil tako oglaševan.

Doseg se ne meri v zimskem času, ker se dejansko skrivajo podatki pred kupci in se jim kaže nasmešek, vse dokler se ne spopadejo z kruto realnostjo. Zima pri nas traja vsaj 3 mesece, in ti bi to kar zanemaril. Če za toplotne črpalke za ogrevanje hiše podajajo podatke pri več delovnih režimih, zakaj jih pri avtih skrivajo? Za razmislit ne?
Samo Izoliranc kaj je pa tebe zmotilo na zgornji objavi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kaj si ti njegov advokat? Seka po EVjih, ki si jih ne bo nikoli kupil in je že tečen v svojem nabijanju.
Ne, le firbec me matra. Eno je, da stalno seka po EVjih (nisem preverjal, če je to dejanska situacija), drugo pa je odziv na morebiten konstruktiven zapis. Če mu na vse izjave daš down-vote, ne glede na vsebino, si ti v tem pogledu enak kot on, sekaš po ICE-jih oziroma brez premisleka navijaš za EV kot najboljšo stvar po narezanem kruhu. :zavijazocmi:
 
27. jan 2022
5.788
2.274
113
Če mu na vse izjave daš down-vote, . :zavijazocmi:
No daj statistiko na plano - lahko tako prirejeno kot proizvajalci EV in ICE.


Jaz res ne vem kaj vam sončkom ni jasno - napizdevajo nas na vsakem koraku in mislite, da glih EV/ICE/...(vstavi poljubno) pa so izjema.
Moj nov ICE (toliko o mojem zagovarjanju EV) troši trenutno 30% več kot so mi to "prodajali" v katalogu/reklami. In kaj zdaj?

Pa konkretno k Norveškem testu: 20 različnih vozil z različnimi gumami, različnimi vozniki, pelješ po isti 550km dolgi poti - ni šans, da je vsaj blizu realnosti - pa karkoli meriš.

In pol dežurni EV nergač, takoj vidi zarote in nategovanje,...

Doma imam SE in pridelam nekaj viška. Spremljam teme, ker tudi mene mika EV. Iščem pa predvsem minuse, ker pluse poznam. Ti bo sedaj lažje?
Ti iščeš predvsem izgovor zakaj NE KUPITI EV.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Ne, le firbec me matra. Eno je, da stalno seka po EVjih (nisem preverjal, če je to dejanska situacija), drugo pa je odziv na morebiten konstruktiven zapis. Če mu na vse izjave daš down-vote, ne glede na vsebino, si ti v tem pogledu enak kot on, sekaš po ICE-jih oziroma brez premisleka navijaš za EV kot najboljšo stvar po narezanem kruhu. :zavijazocmi:
Pri teh "debatah" je zanimivo, da so najbolj glasni tisti, ki sploh nimajo EVja. Upirajo se samo na neke članke in zapiske...