nov električni avto,nasveti za nakup

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Hm, če pa vzameš na firmo brez ddv, ne plačuješ bonitete in ti gre v olajšavo, pa razlika ni več tako velika, do kakšnega golfa s podobno opremo a ne?
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: ales85, mags in sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Že, ampak vsi nimajo firm, pa tudi če jo imajo nimajo vsi te možnosti. Pa ne trdim da si se slabo odločil, je pa kompromis, tega pač nihče noče priznati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Že, ampak vsi nimajo firm, pa tudi če jo imajo nimajo vsi te možnosti. Pa ne trdim da si se slabo odločil, je pa kompromis, tega pač nihče noče priznati.
Ja, se strinjam, samo pravim, da nekaterim, ki tak avto vzamejo na firmo pa lahko to predstavlja ugoden in povsem primerljiv nakup z ice avtom s podobno opremo, na kar si ti prej ciljal. Torej kot že neštetokrat prej povedano, nekomu to lahko predstavlja racionalen nakup, ki bo zadostil potrebam, drugim pač ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags in AvtoFun

bev

Majstr
25. apr 2017
368
254
63
AvtoFun
Glej iz tvojga odgovora se vidi DA SI FOUŠ. Majhne plastične slabo opremljene ID4. Kaj trenutno voziš? Najbrž cliota in si besen na ves svet. Mal preštej poste in boš ugotovil, da je precej več pluvanja po EV kot po ICE. Zavedaj se, da smo vsi z EV vozili dolga leta ICE in da lažje primerjamo kot ti, ki EV samo gledaš al pa si se celo zapeljal kakšen krog. Slednje je še najbolj verjetno in te razumem, da je ta krog še bolj povečal jezo, ker si EV ne moreš privoščiti. Ja vem, lahko kupiš mene in šmarno goro.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in mags

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.033
3.927
113
Vidiš jaz bi ga imel , samo se še moj šef vedno pod pazduho z nafto maže in sem primoran dizla vozit.
Kaj češ tak pač je
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
AvtoFun
Glej iz tvojga odgovora se vidi DA SI FOUŠ. Majhne plastične slabo opremljene ID4. Kaj trenutno voziš? Najbrž cliota in si besen na ves svet. Mal preštej poste in boš ugotovil, da je precej več pluvanja po EV kot po ICE. Zavedaj se, da smo vsi z EV vozili dolga leta ICE in da lažje primerjamo kot ti, ki EV samo gledaš al pa si se celo zapeljal kakšen krog. Slednje je še najbolj verjetno in te razumem, da je ta krog še bolj povečal jezo, ker si EV ne moreš privoščiti. Ja vem, lahko kupiš mene in šmarno goro.

Res je, vse ti je jasno. Vidim da me podrobno spremljaš glede mojih postov, pohvalno! Edino ni mi jasno, glede na to da veš vse o meni in si prebral vse moje poste da ne veš kaj vozim :) Sicer pa tebe niti zastonj ne bi imel, kaj šele da bi zate kaj ponujal :valjamse:
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
200
95
28
@Avto Fun
Mislim ,da bi moral periferijo , vilo in pa 1 sobno stanovanje v mestu v tvojem kontekstu zamenjat, bi bolj pasal:cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Haha, fajn da se skregate glede tega keri avti so boljsi. Dejmo se še o babah, a so boljse blond, rdece, črne,… eni tukaj gor ste res zanimivi :fredi:
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
@Guiness: EV se trenutno za služben avto ne splača več, vsaj če hočeš T (vem, sem decembra delal kalkulacijo za službenega in je prišel ven ICE). Ne vem v kateri temi ampak pred kratkim (par dni nazaj) sem napisal podrobno kalkulacijo glede tega. Če zadošča kak ZOE za službene potrebe potem še (vem, ker imamo službenega, če tisti rang dometa zadošča in ga uslužbenec tanka doma, na svoje stroške, potem gre, zunaj filat je pa od novembra ko je GenI skinil 1EUR/mesec polnjenje že 0, po času pa minus).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness in NekdoK

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
@Guiness: EV se trenutno za služben avto ne splača več, vsaj če hočeš T (vem, sem decembra delal kalkulacijo za službenega in je prišel ven ICE). Ne vem v kateri temi ampak pred kratkim (par dni nazaj) sem napisal podrobno kalkulacijo glede tega. Če zadošča kak ZOE za službene potrebe potem še (vem, ker imamo službenega, če tisti rang dometa zadošča in ga uslužbenec tanka doma, na svoje stroške, potem gre, zunaj filat je pa od novembra ko je GenI skinil 1EUR/mesec polnjenje že 0, po času pa minus).
Ma ja, saj to mi je jasno. V mojem primeru gre za to, da sem imel željo po enem malo bolj ornk avtu z dizelskem 6-cilindrašem (bencinskega šestaka sem tudi že dal čez), zdaj sem ga prodal in sem se zdaj nekako ogrel za štromarja, Tesla mi je nekako pri srcu že dlje časa in mi je sedaj z Y in nižanjem cene postala še bolj zanimiva, vzel ga bom na svojo firmo, tako da ga bom tud uporabljal privat in ga polnil doma, torej bomo videli kako bom zadovoljen.

Aja pa če si delal kalkulacijo decembra si verjetno to delal pred Teslinim price dropom, ki je kar dodobra oklestil cene.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
točno veš, kaj sem mislila. In tvoja beseda je vredna toliko kot njegova, žal, ampak za to si poskrbel sam. Zdaj se pa lahko dalje sprašuješ, kdo je ta pajac, čeprav je najbrž tudi pri tebi fehtal ali pa mu ipak daš težo in posledično sebi. Greš z EV, ker... je zate osebno to zastonj? ker bencin/nafto moraš plačat? ali ker je to tako zelo fajn? Prodajaš EVje, SEje in podobno na najslabši možen način, poceni PR, da se izgubijo še pozitivne stvari, ki jih oboji imajo. In nedvomno jih imajo. Ni vsaka reklama dobra reklama...
Grem z EV, ker je zame to ceneje kot na dizel/bencin (ja, za privat poti oboje plačam sam) in ker mi je z EV bolj prijetna vožnja in ker mi je bolj udobno in ker verjamem v to.
Moja beseda ni treba, da je vredna toliko kot njegova. Včasih je bila veliko več, ampak stvari v življenju se spremenijo in zdaj pač nisem več na nevtralni strani oz v medijih. Ampak dejstva pač ostanejo dejstva.
Pa mimogrede: nas (ali pa mene, če hočeš) potencialne stranke cenijo ravno zato, ker povemo, kot je res, ne kot bi si želeli, da je. Zato marsikomu tudi rečem, da EV pač ni zanj (konec koncev številke povedo svoje) in da tudi od tistih, za katere je, pač zahteva določene prilagoditve. Podobno velja za SE, polnilnice, energy management in še kaj ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Kdo je pa nastrojen proti EVjem? Nastrojeni smo proti osebam, ki EVje predstavljajo kot najboljšo zadevo po seksu in da so EVji top shit za vse? In kako je to fajn, ko se ustaviš na kavici in kako je to fajn, ko lepo se pelješ samo 140km/h brez da se sekiraš za radarje.
No, prvi del tega, kar si napisal je res in EV seveda niso za vse. Niso za dva tipa uporabnikov: tiste, ki EV res ne bi mogli uporabljati (če si dnevno na poti proti BG, Sarajevu ipd, pač ne bo šlo, razen če si se res pripravljen ful prilagajat), ter tiste, ki EV pač nočejo uporabljat (četudi bi jih lahko).
Drugi del pa nimaš prav. Če človeku to paše z ICE, ga ne bo motilo niti z EV. Če pa pri tem vztraja, sodi v kategorijo zgoraj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
@Guiness: EV se trenutno za služben avto ne splača več, vsaj če hočeš T (vem, sem decembra delal kalkulacijo za službenega in je prišel ven ICE). Ne vem v kateri temi ampak pred kratkim (par dni nazaj) sem napisal podrobno kalkulacijo glede tega. Če zadošča kak ZOE za službene potrebe potem še (vem, ker imamo službenega, če tisti rang dometa zadošča in ga uslužbenec tanka doma, na svoje stroške, potem gre, zunaj filat je pa od novembra ko je GenI skinil 1EUR/mesec polnjenje že 0, po času pa minus).
Matematika pravi drugače ... Službeni Golf vs službeni ID.3 - EV zmaga stroškovno. Pa računam polnjenje v povprečju 0,4 na kWh.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Za Zoe sem napisal da gre, pa vs. Clio nisem ziher če še, nisem računal zdaj, ampak 3 leta nazaj je šlo še s subvencijo sokzi na firmo, zaGolfa ne vem, jaz sem T Y računal z nekaj opreme, pa vs. Kodiaka full option, z vsemi "bonbončki" ki si jih lahko privošči podjetnik, torej firma, stroški, pa nič čustev, pa Y ni šla skozi, javna polnilnica 100m od firme, bencinska pa 500m.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Aja da ne bo napačnih reply-ev, odvisno tudi od uporabe, če firma rabi za po Lj potem EV gre. Drugače pa predpostavke da ni one man band, da se pelje recimo tudi v MB, pa KP, pa MS, pa privat uporaba z vsemi bonbončki, torej minimalni stroški privat in max. na firmo.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Kar je žalostno je to da je trg (beri pohlep) naredil to da so kalkulacije v korist ice, kar je žalostno do joka. Če bi res hoteli električna vozila bi morala biti kalkulacija v najslabšem primeru tretjino pod ice, v najboljšem pa polovico. To je tisto kar res žalosti, govoriti da je ev prihodnost pri taki kalkulaciji je obup, ne da gremo v smeri bolj eko in bolj ekonomično, ampak s hype-anjem ev bomo prišli na isto lupljenje kot smo na ice, samo nadomestili smo tehnologijo pod pretvezo eko, pri čemer sam eko nima veze, denar je tisto. To samo potrjuje klasično ekonomsko tezo, da se bolj svinjsko tehnologijo nadomesti z manj svinjsko šele ko se ta finančno splača, pa niti minute prej.