nov električni avto,nasveti za nakup

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.242
113
Kaj niti ne?
Privat gorivo plačam sam, In grem raje na štrom. Tudi na dopust, poleti in pozimi.
Komotar? On je novinar/influencer, kaj ima to z mano?

točno veš, kaj sem mislila. In tvoja beseda je vredna toliko kot njegova, žal, ampak za to si poskrbel sam. Zdaj se pa lahko dalje sprašuješ, kdo je ta pajac, čeprav je najbrž tudi pri tebi fehtal ali pa mu ipak daš težo in posledično sebi. Greš z EV, ker... je zate osebno to zastonj? ker bencin/nafto moraš plačat? ali ker je to tako zelo fajn? Prodajaš EVje, SEje in podobno na najslabši možen način, poceni PR, da se izgubijo še pozitivne stvari, ki jih oboji imajo. In nedvomno jih imajo. Ni vsaka reklama dobra reklama...
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
200
95
28
Pa kaj ste večinoma tok nastrojeni prot električarjem? Sem blizu nakupa električarja, vozil sem jih že kar nekaj in sama vožnja je fenomenalna proti ICE avtom. Do zdaj sem vozil zadnjo BMW 5-ko s šestvaljnim dizlom, pa sem ga prodal in bom sedaj vzel električarja, ko bom lahko rešil zadevo s polnjenjem v garaži. Za 95% mojih poti bo razdalja zadoščala, nasmešek pri pospeševanju mi dolgo ne bo zamrl, za daljše relacije mi pa res ne bo težko po kakih 300km se ustaviti za pol ure.
Zelo podobna situacija pri meni, iX1 pričakujem junija
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Aja pa jaz sem se zmeraj rad ustavljal, ne vem, tud recimo do minhna sem se z veseljem mal ustavu pa pretegnu noge, mam pa kolega, ki mu gre na jetra, da lahko naredi s tankom samo 900km, ker njemu pač ni problem narediti 1k + km brez postanka, pač vsakemu svoje
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.412
113
EU
Aja pa jaz sem se zmeraj rad ustavljal, ne vem, tud recimo do minhna sem se z veseljem mal ustavu pa pretegnu noge, mam pa kolega, ki mu gre na jetra, da lahko naredi s tankom samo 900km, ker njemu pač ni problem narediti 1k + km brez postanka, pač vsakemu svoje
Eno je, če se ustaviš da pretegneš noge, drugo če moraš zaradi filanja električarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in NekdoK

mags

Fizikalc
11. nov 2020
200
95
28
Neglede kaj voziš, mislim da po 300 km kar paše 10-20 minutni postanek, če je v tem času filanje avta in dobra kava , pa tudi ni nič narobe ;) :)
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Točno tako, pač splaniraš, da pretegneš noge tam, kjer boš polnil avto. Ja, se strinjam, da je ICE bolj komot ampak kot rečeno, meni bo za 95% poti elektrika zadostovala in se ne bom ukvarjal s polnjenjem na poti, takrat ko se pa bom, bom pa pač to vzel v zakup ali šel z drugim avtom.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.084
712
113
EU
Ne vem kaj vi počnete ali koliko ste stari, da se morate skoz ustavljati; sam sem raje prej na cilju in sa tam ustavim :cool:

Recimo do Dunaja, Salzburga, Splita ipd. to gre vse čisto lepo v enem šusu - razen kot je že nekdo rekel, če je treba odtočit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY in ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Neglede kaj voziš, mislim da po 300 km kar paše 10-20 minutni postanek, če je v tem času filanje avta in dobra kava , pa tudi ni nič narobe ;) :)
Ce si star 70+ ok, sicer se pa vsaki 2 uri res ni treba na silo ustavljati. No, razen ce pac komu pase.

Aja, na silo se je treba ustaviti, ce imas elektricarja :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

mags

Fizikalc
11. nov 2020
200
95
28
Sploh ni važno kaj počnemo in kolk smo stari, dejstvo je da človeško telo po dveh-treh urah v enakem položaju potrebuje sprostitev , je pa res da nekdo starosti 30 l. precej lažje zdrži, kot nekdo ki jih ima 50-60.
Lanski dopust Ćiovo ali pa kjerkoli v dalmaciji , tudi če je Zadar je pri nas postanek tiffonova črpalka pod S.R.- Posedarje in tudi v bodoče bo tako ,le da bo poleg kave še filanje avta.
Drugače pa , ja v 99% bo filanje doma na SE in domačo polnilnico
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Pa kaj ste večinoma tok nastrojeni prot električarjem? Sem blizu nakupa električarja, vozil sem jih že kar nekaj in sama vožnja je fenomenalna proti ICE avtom. Do zdaj sem vozil zadnjo BMW 5-ko s šestvaljnim dizlom, pa sem ga prodal in bom sedaj vzel električarja, ko bom lahko rešil zadevo s polnjenjem v garaži. Za 95% mojih poti bo razdalja zadoščala, nasmešek pri pospeševanju mi dolgo ne bo zamrl, za daljše relacije mi pa res ne bo težko po kakih 300km se ustaviti za pol ure.
Kdo je pa nastrojen proti EVjem? Nastrojeni smo proti osebam, ki EVje predstavljajo kot najboljšo zadevo po seksu in da so EVji top shit za vse? In kako je to fajn, ko se ustaviš na kavici in kako je to fajn, ko lepo se pelješ samo 140km/h brez da se sekiraš za radarje. Pa kak je to fajn it z EVjem na dopust. Top shit, ICE je prava muka za na dopust. Da ne govorimo o tem, kako so EVji ultra super duper čisti in eko in sploh, sodobni dizli pa svinjajo naš zrak in so čisti kriminal.
Recimo, ti si pošteno napisal. ZATE je EV odličen in si pripravljen sprejeti nekatere njegove slabosti oz. jih sploh ne boš doživel. Kot sem napisal so težava osebe, ki pa ostalim vsiljujejo EVje. Pri nas imamo več vozil z različnim pogonom in mi je kristalno jasno kje je EV top shit in kje raje vzamem umazanca. In nobenemu ne vsiljujem ne EVja, ne ICE-ja.
Težava pa nastane, ko se ljudje, ki jim je avto samo prevozno sredstvo in nimajo izkušenj nasankajo, ker verjamejo takim nakladačem. Recimo zadnja top shit zadeva, ki sem jo tukaj prebral je, da itak ne rabiš toplotne črpalke, to je brez veze. Verjetno je to zraslo na PR oddelku VW, ki ima težave z dobavo toplotnih črpalk in jih niti ni možno naročiti. Seveda, vprašaj voznike (ki se ne vozijo samo do bureka in nazaj, kot je tukaj nekdo napisal) brez toplotnih črpalk, kako je zanimivo gledat doseg sedaj pozimi. Že s toplotno črpalko malo stiska. Ampak itak, kaj jaz sploh pišem, te pa se lepo vsak dan ustaviš na kavici in plačaš oderuško ceno polnjenja in je rešeno. In če si neumen konec leta potengeš skupaj te kavice in polnjenje in ugotoviš, da si 15-20 jurjev preplačal avto, zato da te potem ''gorivo'' in kavice stanejo isto kot s sodobnim umazancem. Pa še kaj časa bi ti ostalo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Jaz ne vozim več 800+ v kosu, se tam na 300-400km po AC vedno malo razmigam. Tam, kjer meni paše in si še kaj ogledam zraven.
Ne pa na eni zabačeni EV polnilnici, kjer je avtomat za kavo. Da ne govorim o tem, kako je lepo, ko prideš do polnilnice in je na eni znak ne deluje, na drugi pa ''parkiran'' EV. Top shit. No, je iz časa za kavico nastal čas za kosilo, pa zapravljanje časa po shopping centru, da je končno svinja spizdila stran iz druge polnilnice. Res, top shit. K sreči sem bil sam, ker če bi bila še žena in froci zraven, bi me verjetno požrli pri živem telesu. Sploh, če bi šli kam na dopust.
Aja, pa to ne pomeni, da je EV slab in shit. Ne, to pomeni, da meni v takem primeru ne ustreza. Lahko je pa nekdo čisto zadovoljen s tem, da se bo ustavil na x km na točno tistem mestu, kjer je polnilnica. In s tem ni nič narobe, samo ne meni vsiljevati EVja kot top shit zadevo. Zraven pa sam sebi lažeš, da se ne rabiš prilagajat. Lool
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Pa kaj ste večinoma tok nastrojeni prot električarjem? Sem blizu nakupa električarja, vozil sem jih že kar nekaj in sama vožnja je fenomenalna proti ICE avtom. Do zdaj sem vozil zadnjo BMW 5-ko s šestvaljnim dizlom, pa sem ga prodal in bom sedaj vzel električarja, ko bom lahko rešil zadevo s polnjenjem v garaži. Za 95% mojih poti bo razdalja zadoščala, nasmešek pri pospeševanju mi dolgo ne bo zamrl, za daljše relacije mi pa res ne bo težko po kakih 300km se ustaviti za pol ure.

Ja vse štima, pospešek bo ampak da se boš vozil v avtu podobnega ranga kot si se do sedaj boš odlistal vsaj 80k. Torej si dejansko nazadoval. Pa obračaj kakor hočeš. In verjemi, nič nimam proti temu kar voziš ti (neznanec).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Da se vam da. Kolk enga nabijanja v prazno. Samo ponavljanje, naj vozi vsak kar mu paše. Jest že sedmo leto električarja in tud pomislim ne več na ICE.

Vse ok, kot si napisal, naj vsak vozi kar mu paše. Ni drugega, kot pa gre mi na kur** ko velik delež električarjev ne more prehvaliti kako se jim je po nabavi slednjega spremenilo življenje. Primer, če si celo življenje na periferiji v vili in se nato preseliš v mesto, v 1-sobno stanovanje in ne moreš prehvaliti potem nekaj tukaj ni ok. Ali si zaslepljen ali pa si enostavno nor. Pač vila v mestu ima svojo ceno in tisto je primerljivo. Seveda so v mestu tudi mnoge prednosti ampak v zgoraj navedenem primeru se ti je kvaliteta bivanja zmanjšala. In še enkrat, niti najmanj nisem nikomur favš, majhne, plastične, slabo opremljene ID4-ke za 50k. Tako da bistvo je v tem, da smo fer in priznamo, na račun tega da tebi avtomobil dobro vleče in da ga poceni "tankaš" si sklenil nek kompromis in ta kompromis je v prvi vrsti slabši rang avtomobila. Seveda pa lahko odlistaš 150k, potem pa lahko dejansko hvališ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in NekdoK