nov električni avto,nasveti za nakup

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.927
113
Slovaki z Avstrijci so nam že pripravili nočni vlak za Split.



 
  • Ljubezen
Reactions: Ginginova

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Evo, tu se jaz najdem. K temu dodaj se parkrat na dan popodne v mesto in nazaj pa raznoraznih dejavnostih. Otrok in sebe. KMjev se nabere, ampak vsak dan cca enako in praviloma znotraj realnih dosegov EVjev. Zvecer pa filanje na domaci polnilnici... Za druzinska potovanja in izlete pa ICE, 2 avta se rabita...
Zanimivo, da pri nas pri družinskih potovanjih ICE doma ostane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Če si prodajalec, moraš skrbeti cel čas, da si viden.
Ker sem dnevno na avtocesti, sedaj ni več posebnost naleteti na e vozilo. Vzorec pa je nenavadno velikokrat enak. Dohitim in prehitim ga na delu, kjer je omejitev 130 km / h, pa še nekaj vzpona, potem pride del s predori, cesta se začne spuščati, omejitev 100 km / h. Če sem električarja prehitel kak km pred predori, me v tričetrt primerih ta dohiti in prehiti. Občutek imam, da jih večina vozi realnih 110 - 120. Običajno kar cel čas, kot imamo na magistralkah ljudi, ki vozijo cel čas 65 - 70 km / h, ne glede na omejitve in naselja.
Moje ambicije niso več, da bi nabiral kake kazni, vozim pač po omejitvi, torej samo par km več po števcu, kot je omejitev. Zanimivo, da elektro fani tako zelo pazijo na porabo ... Je to potrebno ali ne, težko rečem.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
819
113
Daj ti ven iz žepa telefon in začni gledat hitrost po GPS in nastavi tempomat na 105 kmh po GPS, znaš biti presenečen in ne boš več ovira za druge v tunelih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Daj ti ven iz žepa telefon in začni gledat hitrost po GPS in nastavi tempomat na 105 kmh po GPS, znaš biti presenečen in ne boš več ovira za druge v tunelih.
Brez skrbi, da točno vem, koliko imam hitrost po GPS-u. Tako da prosim, da se držiš teme in nekomentiraš brez veze ter nabijaš poste.
Vzemi kot prijazen nasvet. Mogoče pa se postaviš na avtocesto in vlečeš ven električarje, ki ne vozijo 130 ter jih opozarjaš, da ne bodo brezveza ovira za ostale. Kaj praviš, so tvoje sanje, da bi bil redar(ček)? Glede na poste, deluje tako.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
819
113
Sory ker sem ti stopil na žulj, ampak zelo redko sem po Avstriji videl, da bi kdorkoli (ne glede na pogon) šel več kot realnih 105 kmh skozi tunele, morda v IG-L coni, tisti ki imajo naštudirane radarje. Prej se dogaja obratno, da folk panično bremza in se vozi 90 kmh skozi tunele.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.413
113
EU
Daj ti ven iz žepa telefon in začni gledat hitrost po GPS in nastavi tempomat na 105 kmh po GPS, znaš biti presenečen in ne boš več ovira za druge v tunelih.
Med vožnjo ne sme jemati telefon iz žepa. Avto ima dva merilnika hitrosti. Števec in Garmina. Vem koliko števec laže in je 138 točno 130 km/h. :cool:
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Če si prodajalec, moraš skrbeti cel čas, da si viden.
Ker sem dnevno na avtocesti, sedaj ni več posebnost naleteti na e vozilo. Vzorec pa je nenavadno velikokrat enak. Dohitim in prehitim ga na delu, kjer je omejitev 130 km / h, pa še nekaj vzpona, potem pride del s predori, cesta se začne spuščati, omejitev 100 km / h. Če sem električarja prehitel kak km pred predori, me v tričetrt primerih ta dohiti in prehiti. Občutek imam, da jih večina vozi realnih 110 - 120. Običajno kar cel čas, kot imamo na magistralkah ljudi, ki vozijo cel čas 65 - 70 km / h, ne glede na omejitve in naselja.
Moje ambicije niso več, da bi nabiral kake kazni, vozim pač po omejitvi, torej samo par km več po števcu, kot je omejitev. Zanimivo, da elektro fani tako zelo pazijo na porabo ... Je to potrebno ali ne, težko rečem.
Ima kar prav, precej voznikov z EV vozi na Ac pod splošno omejitvijo. Sam imam oblutek, na največkrat naletim na Tesle, ko se tako vozijo ...
In ne, ni potrebno.
 
  • Haha
Reactions: Bakki33 in ales85

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.927
113
Saj dizla če voziš 120 po števcu cca 115 realno in 140 po števcu cca 135 realno, tudi pri delaš liter razlike v porabi.
Golf cca 4,2 proti 5,6 litra na 100 / km.

Pa na cilj prideš v obeh primerih z razliko mogoče za eno kavico in eno pipi pavzo čez celo Avstrijo cca 20 minut.
Sedaj pa je samo vprašanje kaj ti je potrebno, denar ali čas.

Pri električnem avtu pa je razlika če greš 120 2x v tvojo korist ker ustaviti na poti 400 km itaq moreš vsaj za eno dopolnitev.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Pa kaj ste večinoma tok nastrojeni prot električarjem? Sem blizu nakupa električarja, vozil sem jih že kar nekaj in sama vožnja je fenomenalna proti ICE avtom. Do zdaj sem vozil zadnjo BMW 5-ko s šestvaljnim dizlom, pa sem ga prodal in bom sedaj vzel električarja, ko bom lahko rešil zadevo s polnjenjem v garaži. Za 95% mojih poti bo razdalja zadoščala, nasmešek pri pospeševanju mi dolgo ne bo zamrl, za daljše relacije mi pa res ne bo težko po kakih 300km se ustaviti za pol ure.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pa kaj ste večinoma tok nastrojeni prot električarjem? Sem blizu nakupa električarja, vozil sem jih že kar nekaj in sama vožnja je fenomenalna proti ICE avtom. Do zdaj sem vozil zadnjo BMW 5-ko s šestvaljnim dizlom, pa sem ga prodal in bom sedaj vzel električarja, ko bom lahko rešil zadevo s polnjenjem v garaži. Za 95% mojih poti bo razdalja zadoščala, nasmešek pri pospeševanju mi dolgo ne bo zamrl, za daljše relacije mi pa res ne bo težko po kakih 300km se ustaviti za pol ure.
A dejstva so zdaj kar nastrojenost? Meni je zanimivo, ko ljudje, ki se nikoli niso ustavljali, zdaj kar naenkrat cenijo to pavzo in je nekaj najboljsega po narezanem kruhu. Kot, da se prej niso mogli ustaviti za pol ure. Ali vec.

Kaj bos pa kupil?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.927
113
Pri ICE ne rabis nobenkrat ustaviti za 400 km. Tudi za 600 in vec km ne. Mogoce na hitro za odtociti...
No ja.
Jaz sem že nehal voziti 800 km v enem zamahu, ker se mi enostavno ne da več.

Če se voziš proti zahodu gre BP proti jugu pa z malo potrpežljivosti gre tudi.
Za v Grčijo iti pa ravno ni.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No ja.
Jaz sem že nehal voziti 800 km v enem zamahu, ker se mi enostavno ne da več.

Če se voziš proti zahodu gre BP proti jugu pa z malo potrpežljivosti gre tudi.
Za v Grčijo iti pa ravno ni.
Saj to je povsem v redu, ce si nehal, itak ni obvezno. Ampak mnogim pa to se vedno ustreza in EV potem ni dobra izbira. Upostevajoc vse druge faktorje seveda.