nov električni avto,nasveti za nakup

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.351
6.123
113
Ce ni bonitete v smislu odbijanja za privat rabo, zakaj ne? Ce ni normiranka in gre 40% nabavne cene v olajšavo - zakaj ne?
 
27. jan 2022
5.698
2.243
113
Ker tudi Tesla ne zadovolji njenih "povprečnih" potreb po dnevni kilometrini in bi rabila še en ICE avto, kar pa enostavno pri sp brez drugih zaposlenih ne gre skozi.
Kilometrina rulz. ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.351
6.123
113
Ja, ekokredit pa se vedno ekosklad. Pri 2,8% fix OM ne vem, zakaj bi denar dajala. Še na depozit imam 4%... (Ja, od oktobra bo 3, kar je pa se zmeri vec kot 2,8)

S tem, da mi intesa pravi, da sem celo omembe vredno kreditno sposobna. Ce ne bi Golob kapce dal na 50k€ lani za normirance, bi bilo drgac :valjamse:
 
27. jan 2022
5.698
2.243
113
Ja, ampak potem se zavedas, da ta izjava nima smisla:


Ni niti slučajno v isti poziciji, ce EV ne ustreza in rabi ICE. Za ICE so pa povsem druga pravila in ga tudi jaz ne bi kupila na s.p.
Kaj zdaj ti neke zaključke vlečeš? ICE ima in ga bo obdržala, EV je v nakupu ampak enako kot ICE gre na fizikalca. Vic je v tem, da če imaš KAKRŠENKOLI avto na sp, ne smeš/moreš kilometrine obračunavat, četudi greš z drugim avtom.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.003
4.009
113
Ja, ekokredit pa se vedno ekosklad. Pri 2,8% fix OM ne vem, zakaj bi denar dajala. Še na depozit imam 4%... (Ja, od oktobra bo 3, kar je pa se zmeri vec kot 2,8)
Ker je efektivna obrestna mera (EOM) še vedno večja kot je/bo tvoj depozit, za limit 70k na 10 let kar je max. kar se da stegnit pri ekoskladu je EOM 3.4%, vse ostalo samo viša EOM.

Kot podjetnica bi lahko bila malo bolj finančno pismena! ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.351
6.123
113
res je... dala sem pa za primer depozit, ki je pregovorno "zgubljanje denarja" in je trenutno še vedno boljši kot EOM za avto. Povsod drugje, kjer je denar, je pa vse višje tudi od 4%.

Kaj zdaj ti neke zaključke vlečeš? ICE ima in ga bo obdržala, EV je v nakupu ampak enako kot ICE gre na fizikalca. Vic je v tem, da če imaš KAKRŠENKOLI avto na sp, ne smeš/moreš kilometrine obračunavat, četudi greš z drugim avtom.

Pa boga mi milega. Vic je, da jaz in tvoja žena nisva niti malo v podobni situaciji. Jaz imam praktično samo privat KM oziroma pot v službo, ki je po ta mali tarifi, službenih poti skoraj nič. In to take, kjer ne rabim nobenega drugega avta kot ICE. In če se boniteta upošteva kot pri pravnih osebah, torej da vse KMje in vse stroške avtomobila pišem kot strošek na s.p., zame ni računica kilometrina. To je zastavljeno vprašanje, za katerega sem mislila, da bom dobila stresen odgovor tu, ampak bom pač povsem brez info prišla s tem k računovodji... sej ok...
 
27. jan 2022
5.698
2.243
113
res je... dala sem pa za primer depozit, ki je pregovorno "zgubljanje denarja" in je trenutno še vedno boljši kot EOM za avto. Povsod drugje, kjer je denar, je pa vse višje tudi od 4%.



Pa boga mi milega. Vic je, da jaz in tvoja žena nisva niti malo v podobni situaciji. Jaz imam praktično samo privat KM oziroma pot v službo, ki je po ta mali tarifi, službenih poti skoraj nič. In to take, kjer ne rabim nobenega drugega avta kot ICE. In če se boniteta upošteva kot pri pravnih osebah, torej da vse KMje in vse stroške avtomobila pišem kot strošek na s.p., zame ni računica kilometrina. To je zastavljeno vprašanje, za katerega sem mislila, da bom dobila stresen odgovor tu, ampak bom pač povsem brez info prišla s tem k računovodji... sej ok...
Zato pa sem ti v prvem postu napisal da ne bi o boniteteh.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.103
6.348
113
pri taščici
Past pri sp je ta da moraš placat ddv na privat prevozene km.
Prevoz na delo in z dela je privat.
Zdaj ce imas dobre utemeljitve zakaj imas 30kkm sluzbenih in 500 privatnih potem ok, aicer pa bo tega ddv kar nekaj.
Poleg tega bos ddv odvedla ko bos prodajala rabljenega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.103
6.348
113
pri taščici
Po moje bo takole prav
0,41?c +22% ddv(9c)
Torej za mesecno kkm privat km bos plačal 90€ DDV. Zdaj pa preverjajte koliko sem se zmotil
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.103
6.348
113
pri taščici
Pri službenem ICE ne bo plačevala DDV na kilometrino, ampak boš plačevala boniteto.
PRI EV boš pa plačala DDV na kilometrino!
Preveri pri računovodji ali an fursu.
SJTV1 ima to zagotovo v malem prstu