nov električni avto,nasveti za nakup

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Ja ponavadi napiše 25 minut ampak traja malo dlje, jaz dam ponavadi zvečer ali ko vem, da ne rabim nikamor. Mi je pa noro, ker so velikokrat kakšne dobre stvari v novem softveru, tega pač nisem navajen pri drugih avtih.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Ekološko v nulo, poraba 20kwh/100km čiste brezplačne elektrike.
  1. Od kod ti ideja, da je čista? Če ti ne svinjaš z izpuhom, pa trosiš trdne delce z obrabo gum in bremz. Meh, nepomembno.
  2. Od kod ti ideja, da je brezplačna? Zate že, za ostale deležnike na elektrotrgu pa zanesljivo ne.
Bottom line: tak mali egoistični pizdek, ki pod pretvezo ekološkega bulšitiranja fura lastne užitke. Vsaj o ekološkosti ne nabijaj, ok?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.342
113
heh,...
meni pa danes pred službo Tesla napiše - posodobitev
sem imel pol ure do odhoda, kliknem posodobi... v glavnem šel sem 1.30h kasneje od doma, ker je trajalo... pol še BT ni hotel funkcionirat...
ko sem v avto zlezel pa napiše... posodobitev - nameščen jezik HEBREJŠČINA o_O
me je stalo 1.30h službenega časa :bonk:
zamisli si, da ti ga brikne med posodobitvijo...haha.. kolega je imel zgolj manjše težave..samodejno odpiranje stekel in podobno, tudi med dežjem in podobne fore, potem posodobitev, so to popravili je pa kaj druga. Zmagovalno.
 
  • Wow
Reactions: NekdoK

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
  1. Od kod ti ideja, da je čista? Če ti ne svinjaš z izpuhom, pa trosiš trdne delce z obrabo gum in bremz. Meh, nepomembno.
  2. Od kod ti ideja, da je brezplačna? Zate že, za ostale deležnike na elektrotrgu pa zanesljivo ne.
Bottom line: tak mali egoistični pizdek, ki pod pretvezo ekološkega bulšitiranja fura lastne užitke. Vsaj o ekološkosti ne nabijaj, ok?
Ko se boš peljal za mano in bom stopil po gasu, ter te zakadil z dimom, se lahko javiš.
Ko boš hodil na pločniku in boš dihal moje pline, se lahko javiš.

do takrat pa uživaj, kako tiho peljem mimo in kako gledaš kako izginjam v daljavi, brez dima.
 
  • Haha
Reactions: sad

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
329
46
28
Na 55% itk. Če boš polnal sam do ~55%, bo baterija zdrzala bistveno bistveno več ciklov kot do 90%. Tko čez palec bi lahko naredil ene 5-10x več kilometrov z isto baterijo, kot če bi vedno polnal na 90%.

Resnica je enostavna. Vse Litijeve baterije se najbolje počutijo na 22C in 50% napolnjenosti. Torej jim moraš nuditi čimveč življenja v tem območju.
Polniti samo do 55% je pomoje malo premalo, ker ti bo potem % preveč padel. Nope, delovanje Litij-baterije na okrog 10% polnjenosti ni vredu sploh ! Podobno kot na 98% ne. Razen če se ti dnevno voziš res samo 10% (od 55% do 45%). Tako, da terajte dnevni ritem pač po vaših potrebah nekje 40-60, 30-70, 20-80 pa bo (kupite avto s toliko močnejšo baterijo). Sej mal range-enxietia (tu pa tam, ko se znajdeš na nujnem opravku z le 20% baterije) pa ja mora tud bit v tem našem neavanturističnem življenju, a ne :) In ja, baterije pri telefonih nam crknejo po 3 letih, saj ste opazili (ker jih polnimo redno dnevno iz 10 na 100), a tam nas boli k.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
  1. Od kod ti ideja, da je čista? Če ti ne svinjaš z izpuhom, pa trosiš trdne delce z obrabo gum in bremz. Meh, nepomembno.
  2. Od kod ti ideja, da je brezplačna? Zate že, za ostale deležnike na elektrotrgu pa zanesljivo ne.
Bottom line: tak mali egoistični pizdek, ki pod pretvezo ekološkega bulšitiranja fura lastne užitke. Vsaj o ekološkosti ne nabijaj, ok?
Se ne splača ukvarjati z njim.
Lahko le upaš, da ga v RL ne srečaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK